5 najlepszych czujek dymu WiFi

Czujnik dymu Wi-Fi

Czy wiesz, że za pomocą smartfona można zauważyć obecność dymu w domu? Tak, tak… i nie ma znaczenia, jak daleko jesteś. Dzięki czujnikowi dymu WiFi będziesz widzieć ostrzeżenia przez cały czas. Wydaje się to niewiarygodne, prawda?

Przede wszystkim należy zauważyć, że jest to inteligentny produkt związany z bezpieczeństwem domu. Na tej stronie zajmujemy się innymi technologicznymi urządzeniami bezpieczeństwa takimi jak alarmy bez opłat , inteligentny zamek czy najlepsze kamery monitoringu .

Czy czujnik dymu WiFi jest taki sam jak inteligentny czujnik dymu?

Inteligentna czujka dymu to czujnik nastawiony na automatykę domową i sztuczną inteligencję . Produkty te mogą działać autonomicznie lub być zależne od innych, na przykład alarmu. Czujki pracujące w systemie alarmowym są zwykle nazywane czujnikami (chociaż w wielu przypadkach są również niezależne, z tego powodu oba znaczenia będziemy traktować zamiennie).

Czujka dymu WiFi jest prototypem wśród inteligentnych czujek dymu , ponieważ pierwsza z nich koncentruje się na technologii WiFi, a druga może obejmować więcej technologii automatyki domowej.

Jak działa inteligentny czujnik dymu WiFi?

Wi-Fi czujnik dymu

Czujki te wymagają komory fotoelektrycznej do wykrywania cząsteczek dymu w powietrzu. Ale jeśli ogień nie wytwarza dymu, niektóre modele posiadają funkcję monitorowania dwutlenku węgla lub, za pomocą czujników podczerwieni, pomiaru poziomu światła w otoczeniu w celu wychwytywania płomieni.

Aby uruchomić czujnik dymu Wi-Fi, konieczne jest pobranie aplikacji, a obszar lokalizacji wymaga połączenia Wi-Fi .

Należy rozumieć, że wykrywacz komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, a powiadomienia docierają do aplikacji.Oprócz tego, gdy wykryje dym w domu, uruchamia się i emituje głośny alarm. Nie jest konieczne posiadanie najlepszej jakości i ceny smartfona , aby cieszyć się wykrywaczem (zwykle wystarczy obsługa aplikacji).

Większość modeli współpracuje z bateriami i bateriami, dzięki czemu instalacja nie wymaga żadnego kabla . Ponadto niektóre inteligentne czujniki dymu są kompatybilne z aplikacjami IFTTT i istnieją prototypy z wbudowaną technologią ZigBee.

Najlepszy czujnik lub czujnik dymu WiFi – Nest Protect 2

Jak mogłoby być inaczej, najlepsza czujka dymu Wi-Fi  pochodzi od jednej z najważniejszych firm automatyki domowej. Najważniejsze cechy czujnika dymu Nest Protect 2 to: kompatybilność z systemami Android i IOS, własna aplikacja Nest, wykrywanie dymu i tlenku węgla, współpracuje z 6 bateriami marki Energizer (w zestawie), wysyła alerty, gdy wykryje jakikolwiek znak pożaru lub jeśli baterie zawodzą, zawiera alarm ustny informujący o pochodzeniu i charakterze incydentu (można go wyciszyć z poziomu aplikacji) i zawiera czujnik o podwójnym spektrum.

Dlaczego warto kupić inteligentny czujnik dymu WiFi?

Możliwe, że z powodu zwarcia lub efektu powiększającego szkła w jakimś zakątku domu pojawią się małe płomienie. Jeśli potrzebujesz czujnika lub czujnika dymu Wi-Fi, zapobiegniesz jego rozprzestrzenianiu się, ponieważ dowiesz się, kiedy powstaje . Ponadto otrzymasz powiadomienie, nawet jeśli jesteś poza domem.

Dzięki inteligentnemu czujnikowi dymu wzrośnie technologia i bezpieczeństwo Twojego domu. To połączenie jest wysublimowane, co pokazały inne instrumenty, takie jak te, o których wspomnieliśmy na początku.

Inteligentne czujniki dymu są idealne do pustych domów lub domów wakacyjnych . Ponadto, jeśli masz miejsce lub magazyn do przechowywania rzeczy, każdy fotoelektryczny czujnik dymu zapewni Ci spokój ducha.

Czujnik dymu Wi-Fi daje wyjątkową okazję, zwiększając szanse uniknięcia zgonu z powodu drobnych niedopatrzeń. To prawda, że ​​pożary zdarzają się rzadko, ale lepiej dmuchać na zimne .