5 najlepszych dużych tabletów (12-15 cali)

Top 5 dużych 12-15-calowych tabletów

Szukasz najlepszego dużego tabletu 2022 roku…? Znalazłeś odpowiedni przewodnik zakupowy. W tym porównaniu pokazujemy 5 najlepszych tabletów od 12 do 15 cali, wszystkie w oparciu o ich cechy, stosunek jakości do ceny i różne opinie. Chodźmy tam!

Jaki jest najlepszy duży tablet od 12 do 15 cali?

Zanim zaczniesz, zauważ, że każdy z dużych tabletów, które będziemy analizować, należy do innej marki. Dlatego specyfikacje techniczne i ceny są zróżnicowane.

1) Galaxy Book – duży tablet Samsung z 12-calowym ekranem

Jeśli szukasz jakości obrazu, ten model może być dobrym rozwiązaniem. Galaxy Book ma 12-calowy ekran Full HD, a dzięki technologii AMOLED obrazy są widziane z większą wyrazistością, głębią i szczegółowością. Dodatkowo rozdzielczość została zoptymalizowana z systemem HECV 10b, dzięki czemu można go używać w różnych warunkach oświetleniowych. Procesor to Intel Core i5-7200U siódmej generacji i osiąga częstotliwości 2,5 GHz, co zwiększa Twoją produktywność i wydajność. Z kolei pamięć RAM to 4 GB, a pamięć masowa sięga aż 128 GB. Wreszcie może być używany jako mały laptop ze względu na możliwość wbudowania klawiatury i zawiera system operacyjny Windows 10.

2) Microsoft Surface Pro X — 13-calowy tablet z systemem Windows 10 Home

Mowa o produkcie z 13-calowym ekranem i rozdzielczością 2736 x 1824. Nie ma prawie żadnych granic, dzięki czemu maksymalnie wykorzystuje powierzchnię roboczą. Dzięki technologii TrueColor osiąga równowagę kolorów w każdej sytuacji oświetleniowej. Z drugiej strony korzysta z systemu operacyjnego Windows 10 Home, dzięki któremu uzyskuje się wyniki zbliżone do laptopów. Podobnie procesor to Microsoft SQ1 z technologią Qualcomm i posiada kartę graficzną Microsoft SQ1 Adreno 685. Jeśli chodzi o wspomnienia, maksymalna pojemność pamięci wewnętrznej wynosi 128 GB, a jego mocną stroną jest pamięć RAM, która osiąga 8 GB RAM. Chociaż można go przymocować do etui na klawiaturę bezprzewodową, nie jest dołączony. 

3) Lenovo Miix 520-12IKB – Szukasz świetnego tabletu do rysowania?

Lenovo przedstawia ten tablet Full HD o przekątnej 12,2 cala i rozdzielczości 1920 x 1200, który w połączeniu z szerokim kątem widzenia zapewnia szczegółowe i wyraźne obrazy. Podobnie jak wiele innych modeli, obsługuje odłączaną klawiaturę Bluetooth i rysik do użytku jako laptop. Dodatkowo interfejs systemu Windows 10 zwiększa możliwości wykorzystania go jako komputera. Z kolei czterordzeniowy procesor Intel Core i3-7130U przyspiesza działanie i responsywność urządzenia. W ten sam sposób niesie ze sobą pojemność 4 GB RAM, a pamięć wewnętrzna sięga do 128 GB. Na koniec zwróć uwagę, że jest to model o dłuższym okresie eksploatacji niż inne uwzględnione w tym porównaniu.

4) ALLDOCUBE KNoteX Pro – 13-calowy tablet z klawiaturą

Podobnie jak wszystkie poprzednie modele przedstawione na tej liście, jest to urządzenie 2 w 1 i można je łatwo przekształcić w małego laptopa. Jeśli chodzi o jakość obrazu, ma 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Zawiera również technologię Magic Color Panel , która zapewnia żywsze kolory i większą gradację. Jeśli zamierzasz używać go w nocy, pamiętaj, że zintegrowana klawiatura jest podświetlana. Z drugiej strony iCzterordzeniowy mikroprocesor Intel Gemini Lake N4100 zapewnia 30% poprawę ogólnej wydajności urządzenia i, jakby tego było mało, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i systemu operacyjnego Windows 10 jego dobra wydajność.

5) MEBERRY – Czy będzie to najlepszy tani duży tablet 2022 roku?

Wreszcie dochodzimy do najtańszego produktu ze wszystkich przedstawionych w tym przewodniku zakupowym. Jeśli potrzebujesz zaoszczędzić pieniądze na zakupie, ten tablet może być dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku ekran ma mniejszy rozmiar, 11,6 cala i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Ze swojej strony ma 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, chociaż można ją rozszerzyć do 128 za pomocą gniazda kart SD. Dzięki akumulatorowi o pojemności 8000 mAh można z niego korzystać przez prawie 8 godzin bez ładowania. Jeśli chodzi o fotografię, ma przednią kamerę 8 MP i tylną 15 MP. Wreszcie procesor MTK Media GXi integruje częstotliwość do 2,6 GHz .

Jaki duży tablet kupić?

Kiedy szukasz dużego tabletu, możesz zwrócić uwagę na wiele punktów. Jednak kryterium trafienia do ubezpieczenia są Twoje potrzeby . Chociaż specyfikacje, cena i opinie mogą być dobrym punktem odniesienia do wyboru, najwłaściwszą rzeczą jest oparcie się na celach i budżecie.

Zalecenia i wskazówki dotyczące wyboru najlepszego dużego tabletu 12-15 cali

Najlepszy tani duży tablet 12-15 cali

Oferta rynkowa dużych tabletów od 12 do 15 cali jest szeroka. Dlatego wybór pomiędzy wszystkimi istniejącymi modelami może być trudny. Chociaż powiedzieliśmy, że najlepszym kryterium przy podejmowaniu decyzji są Twoje potrzeby, chcemy Ci pomóc szeregiem wskazówek.

  • Jakość obrazu : jeśli chcesz używać tabletu do oglądania filmów lub oglądania seriali, zwróć na to szczególną uwagę. Z jednej strony znajdź model, który ma systemy zapobiegające uszkodzeniu wzroku, bo dziś spędzamy przed ekranami wiele godzin. Z drugiej strony dobre wrażenia użytkownika zapewniają technologie takie jak Full HD, AMOLED…
  • Bateria i autonomia: bardzo często tablety są używane poza domem. Z tego powodu ważne jest, aby pojemność była wysoka. Spróbuj, aby urządzenie miało dobry pomiar mAh, wielkość, która mierzy baterię.
  • Procesor – Aby komputer działał płynnie, wbudowany procesor musi być wydajny. Jeśli nie, tablet często się zawiesza. Proponujemy wybrać ośmiordzeniowy.
  • Pojemność pamięci – Wraz z punktem procesora, pamięć określa płynność urządzenia. Aby uniknąć nasycenia danych, najlepiej wybrać tablety z dobrą pamięcią RAM i ciekawą pamięcią wewnętrzną.
  • Cena : prawdopodobnie punkt, który generuje największe zainteresowanie kupujących. Na szczęście dzisiaj można znaleźć duże tablety tanie lub w sprzedaży i z dobrymi funkcjami.

Najlepszy duży tablet o przekątnej od 12 do 15 cali będzie tym, który wybierzesz

Podsumowując, najlepszym i najdokładniejszym kryterium, aby to zrobić dobrze, są twoje własne potrzeby. Z tego powodu mówimy, że najlepszy model to ten, który wybierasz , ponieważ nikt inny od Ciebie nie będzie wiedział, czego szukasz i czego oczekujesz od dużego tabletu.

Jeśli nadal nie wiesz, jaki duży tablet wybrać, świetnym pomysłem jest poszerzenie informacji o platformy internetowe, takie jak Amazon. W ich ramach znajdziesz kilka modeli, opinie użytkowników oraz liczne oferty.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i że znajdziesz 12-15-calowy tablet, który najlepiej pasuje do tego, czego szukasz.