iPad Pro (2021) kontra Samsung Galaxy Tab S7 – który gigant technologiczny ma najlepszy tablet?

iPad Pro kontra Samsung Galaxy Tab S7

Tablety to urządzenia, które nieustannie zyskują na popularności ze względu na łatwość obsługi oraz szeroki wachlarz oferowanych funkcji technologicznych. W wielu przypadkach stają się one rozszerzeniem samego komputera, które łatwiej wszędzie zabrać. Dlatego warto wiedzieć, jakie są główne różnice i podobieństwa między wszystkimi egzemplarzami dostępnymi na rynku. Aby Ci pomóc, dzisiaj porównujemy dwa z najbardziej znanych: iPad Pro (2021) Vs Samsung Galaxy Tab S7 . Bardzo uważny!

Przede wszystkim wspomnij, że oba modele oferują bardzo wysokie osiągi i wydajność, będąc produktami dwóch najpotężniejszych obecnie marek technologicznych. Choć Apple nadal prowadzi w rankingu reputacji technologicznej, Samsung rozwinął swoje produkty do poziomu, którego nie ma czego zazdrościć firmie Steve’a Jobsa. Następnie analizujemy, jak każdy z nich zachowuje się w różnych aspektach, które mogą budzić najwięcej wątpliwości:

Rozmiar i waga: lekkość Samsunga wygrywa

Rozdzielczość ekranu to jeden z elementów, w którym różnicę docenia się najszybciej, ponieważ jest najbardziej charakterystyczna dla tabletu. W tym przypadku standardowe modele mają 11-calowy ekran dotykowy, ale są też inne wersje, które dochodzą do 12,9 cala w przypadku Apple i do 12,4 cala w przypadku Samsunga . Rozdzielczość to parametr, który nieznacznie się zmienia, co daje modelowi Samsunga pewną przewagę. Jeśli weźmiemy pod uwagę modele 11-calowe, iPad Pro (2021) ma rozdzielczość 2388 × 1668 pikseli, w porównaniu do 2560 × 1600 Samsunga Galaxy Tab S7.

Z drugiej strony tablety charakteryzują się mobilnością; to znaczy łatwość, z jaką można je przenosić z jednego miejsca na drugie, co jest jednym z ich największych atutów. Z tego powodu użytkownicy preferują te lżejsze, ponieważ są znacznie wygodniejsze w noszeniu i mniej ciężkie. W tym sensie 11-calowy Samsung Galaxy Tab S7 jest nieco mniejszy i lżejszy , ponieważ nie waży 500 gramów w porównaniu do prawie 700 iPada Pro (2021).

Specyfikacje ekranu: Zwycięstwo dla Samsunga

iPadPro

Warto wiedzieć, że iPad Pro (2021) i Samsung Galaxy Tab S7 mają kilka wspólnych elementów. Oba modele mają częstotliwość odświeżania, znaną również jako częstotliwość odświeżania, wynoszącą 120 herców (Hz) . Ten parametr mierzy szybkość, z jaką aktualizowana jest zawartość ekranu, co jest szczególnie doceniane podczas oglądania filmów lub w bardziej „graczowym” aspekcie.

Tablet Apple oferuje technologię Liquid Retina, która w swojej 12,9-calowej wersji staje się Liquid Retina XDR. Ten jest bardziej zaawansowany niż poprzedni i składa się z około 10 000 mini diod LED, zamiast jednego panelu podświetlenia LED . Kolejna różnica między tymi dwoma opcjami dostępnymi w iPadzie Pro (2021) dotyczy nitów, czyli jasności emitowanej przez ekran. 11-calowa wersja (Liquid Retina) osiąga szczytową jasność 600 nitów, w porównaniu do 1600 nitów w przypadku 12,9-calowego wyświetlacza (Liquid Retina XDR) w szczytowym momencie . Oczywiście oba oferują rozdzielczość 264 pikseli na cal i gamę kolorów P3, czyli pełniejszy zakres, zwłaszcza jeśli chodzi o dokładniejsze wyświetlanie nasyconych odcieni czerwieni i zieleni.

Zobaczmy teraz specyfikację ekranu tabletu Samsung. Najmniejszy 11-calowy tablet ma ekran LCD, który pod względem jasności osiąga 500 nitów, parametr, w którym jest poniżej modelu Apple. Model o przekątnej 12,4 cala posiada ekran Super AMOLED , który jest bardziej zaawansowany niż LCD. Zamiast tego rozdzielczość jest wyższa, 276 pikseli na cal (ppi) w najmniejszym modelu i 266 ppi w największym modelu.. Jeśli chodzi o gamę kolorów, 11-calowy Samsung Galaxy Tab S7 dzieli gamę P3 z modelem Apple, ale wersja 12,4 cala oferuje gamę NTSC, bardziej odpowiednią do produkcji wideo. Generalnie pozostaje nam ekran Samsunga.

Wydajność: Apple wciąż przed nami

Apple pozostaje wierny własnemu chipowi M1, który już wszczepił w swoje urządzenia Mac.Procesor ten oferuje 8 rdzeni procesora, 4 z nich o szybkości 3,2 GHz i kolejne 2 o szybkości 2 GHz . Jest to mocniejszy procesor niż Qualcomm Snapdragon 865, procesor tabletu Samsung, którego rdzenie osiągają prędkość 3,09 GHz, 2,4 GHz i 1,8 GHz.Jednak ten procesor jest najpotężniejszy z dotychczasowych Samsungów. Apple prowadzi również Samsunga pod względem pojemności pamięci RAM, oferując wersje 8 GB i 16 GB, w porównaniu z 6 GB i 8 GB Samsunga . W tym aspekcie przewagę miałby Apple, którego procesor, mimo dobrej ewolucji, wykazuje większą moc niż Samsung.

Pojemność magazynowa: bezpośredni związek z ceną

Pamięć zależy w dużej mierze od wybranego modelu. W obu przypadkach możesz wybrać w ramach tego samego modelu taki, który ma większą pojemność, chociaż ma to wpływ na cenę. W tablecie Apple mamy do wyboru aż pięć trybów pamięci ROM (128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB lub 2 TB), podczas gdy w Samsungu tylko trzy (128 GB, 256 GB lub 512 GB) . Jednak to najnowsze urządzenie obsługuje karty microSD o pojemności do 1 TB.

Kamery: Samsung prowadzi w nagrywaniu wideo

Jedną z funkcji dostępnych dzisiaj w tabletach, która została zaakcentowana w telepracy, jest obecność aparatów fotograficznych. Ponadto użytkownicy są coraz bardziej wymagający pod względem jakości, ponieważ smartfony oferują rozdzielczość i ostrość, do których z łatwością przyzwyczaili się. iPad Pro (2021) ma szerokokątny (12-megapikselowy) i ultraszerokokątny (10-megapikselowy) system aparatów Pro . Ze swojej strony Samsung Galaxy Tab S7 ma 13-megapikselowy aparat przedni i 8-megapikselowy aparat tylny.. Jeśli chodzi o nagrywanie wideo, iPad Pro (2021) nagrywa w HD 4K, podczas gdy Samsung Galaxy Tab S7 robi to w UHD 4K. Pozostają więc aparaty tabletu Samsunga, choć różnica jest niewielka.

Bateria: niewielkie różnice

Żywotność baterii jest również stosunkowo podobna w obu modelach, z kilkoma różnicami. Apple iPad Pro (2021) może wytrzymać do 10 godzin przeglądania lub odtwarzania wideo i jest zasilany baterią o pojemności 7538 mAh. Ze swojej strony Samsung Galaxy Tab S7 ma baterię o pojemności 8000 mAh, która wystarcza nawet na 14 godzin , choć czas działania zależy od wielu czynników, które mogą ten czas skrócić. Jeśli chodzi o ładowanie baterii, znaleźliśmy szybsze ładowanie w Samsung Galaxy Tab S7 (45 W) niż w iPadzie Pro (18 W). Dlatego kolejny pozytywny punkt w stosunku do modelu Samsunga.

Klawiatura i rysik: dość jednakowa wydajność

Jak zwykle w przypadku większości nowych tabletów, zarówno Apple, jak i Samsung zostały zaprojektowane tak, aby działały najlepiej z rysikiem. W tym sensie Samsung ma wyraźną przewagę nad Apple, ponieważ S Pen jest dołączony do tabletu. Ze swojej strony Apple Pencil drugiej generacji sprzedawany jest osobno . Cechy obu nie przedstawiają wielkich różnic. Być może Apple Pencil jest nieco bardziej precyzyjny i czuły niż S Pen, choć oferuje opcje zdalnego sterowania z samego ołówka . Biorąc pod uwagę, że S Pen jest dołączony do tabletu, dajemy Samsungowi pozytywny punkt.

Jeśli chodzi o klawiaturę, Apple nadal stawia na dobrze znaną klawiaturę Magic Keyboard, podczas gdy Samsung sprzedaje klawiaturę Book Cover Keyboard, która pełni również funkcję etui na tablet . Pod tym względem Samsung przeszedł dalszą ewolucję w swojej klawiaturze, która ma bardziej zaawansowane funkcje w porównaniu z poprzednim modelem, ponieważ zawiera 16 nowych intuicyjnych klawiszy funkcyjnych, które upodabniają ją do klawiatury laptopa. Ze swojej strony klawiatura Apple prezentuje smuklejszą i bardziej elegancką konstrukcję i podobnie jak ołówek jest bardziej precyzyjna. Jednak oba oferują dobre osiągi, więc tutaj pozostawiamy decyzję do twojego wyboru.

Dołączone akcesoria: zaleta dla Samsunga

Samsung Galaxy Tab S7

Różnorodność akcesoriów jest często ważnym elementem dla wielu użytkowników poszukujących wszechstronnych urządzeń. W tym sensie Apple jest bardziej ekskluzywny niż Samsung i zawiera mniej dodatków. Dlatego po raz kolejny skłaniamy się ku Samsungowi Galaxy Tab S7, który jest wyposażony w rysik S Pen. To samo akcesorium w przypadku Apple jest sprzedawane osobno.

Cena: najwyraźniejsza różnica

Być może jest to sekcja, w której różnica między obydwoma modelami jest najbardziej widoczna. iPad Pro (2021) przekracza 800 euro, znacznie powyżej 560 euro, które kosztuje Samsung Galaxy Tab S7 . Bardzo istotna różnica, biorąc pod uwagę, że są one na bardzo podobnym poziomie pod względem funkcjonalności technologicznych. Co prawda produkty Apple’a są zazwyczaj droższe od Samsunga, choć w tym konkretnym przypadku nie ma między nimi dużych różnic, które uzasadniałyby tak zróżnicowaną cenę.

Nasz werdykt: iPad Pro (2021) kontra Samsung Galaxy Tab S7

Po dokonaniu porównania dwóch tabletów, które są gwiazdami naszej recenzji, zdecydowaliśmy się na Samsung Galaxy Tab S7. Chociaż jak zwykle ostateczna decyzja należy do Ciebie i zależy wyłącznie od Twoich upodobań.

Różnice technologiczne i praktyczne między tymi dwoma modelami są dość niewielkie, ponieważ prawie we wszystkich aspektach oferują one podobne osiągi. Samsung Galaxy Tab S7 przewyższa nawet Apple iPad Pro (2021) w niektórych, takich jak rozdzielczość aparatów, szybki czas ładowania baterii lub wszechstronność zapewniana przez włączenie S Pen . Z drugiej strony Apple ma dobrą reputację swoich produktów pod względem najnowocześniejszej technologii.

Elementem, który najbardziej wzmacnia decyzję, w tym konkretnym przypadku, jest cena. Koszt sprzedaży iPada Pro (2021) jest znacznie wyższy niż modelu Samsunga w porównaniu z różnicą pod względem funkcji i wyposażenia. Radzimy postawić na Samsung Galaxy Tab S7, ponieważ jest to tablet tak samo zaawansowany jak Apple, nawet z lepszymi funkcjami i za znacznie niższą cenę. Jednak ostateczna decyzja należy wyłącznie do Ciebie, w oparciu o Twoje upodobania, potrzeby i sympatię do marki.