10 najlepszych lornetek w jakości-cena

Lornetka o najlepszym stosunku jakości do ceny

Szukasz najlepszej lornetki 2022 roku i widzisz, gdzie oko nie może sięgnąć? Znalazłeś idealny przewodnik zakupowy. Przedstawiamy 10 lornetek w najlepszej jakości i cenie. Nie przegap tego!

Jakie są najlepsze jakościowo-cenowe lornetki 2022 roku?

Zanim zaczniesz, zwróć uwagę, że wszystkie dołączone lornetki nie należą do tej samej marki, a ich charakterystyka zmienia się w zależności od modelu. Z drugiej strony ceny i oferty również się różnią.

1) Canon 14×32 IS – w pełni stabilizowany widok z ręki

Listę zaczynamy od tej lornetki Canon o dużej mocy i jakości z 14-krotnym powiększeniem. Jego precyzyjna optyka i zmotoryzowany optyczny stabilizator obrazu (Powered IS) sprawiają, że jest to idealne urządzenie do lokalizowania i zbliżania się do mniejszych lub dalszych obiektów lub obiektów z w pełni ustabilizowanym widzeniem z ręki. W rzeczywistości możesz również śledzić obiekt w ruchu lub w locie za pomocą standardowego trybu IS, który koryguje drżenie ręki, zapewniając wyraźny widok. Podkreśla również powłokę soczewki z technologią Super Spectra , która eliminuje wewnętrzne odbicia, aby cieszyć się żywym, wysokim kontrastem widzenia z precyzyjnym balansem kolorów.

2) Nikon Monarch 5 — przeznaczony do intensywnego użytkowania nawet w ekstremalnych warunkach

Po drugie, pokazujemy lornetkę Nikona, Monarch 5 10×42, przeznaczoną do intensywnego użytkowania nawet w ekstremalnych warunkach (takich jak słabe oświetlenie), a także w dobrej cenie. Ogólnie rzecz biorąc, oferuje ostre, wyraźne obrazy, a także solidną konstrukcję i łatwą obsługę. Szkło ED firmy Nikon i soczewki z wielowarstwową powłoką zapewniają realistyczne odwzorowanie obrazu. Posiada regulowane gumowe osłony okularu. Zawiera więcej niż odpowiednią odległość między okiem a okularem, co ułatwia umieszczenie i natychmiastową lokalizację obiektu. Są wodoodporne i przeciwmgielne , a ich gumowana powierzchnia zapewnia pewny chwyt.

3) Steiner Nighthunter 8×56 – Najnowsza technologia, która pozwala zobaczyć jasne obrazy w najgłębszej ciemności

Najnowsze osiągnięcia marki Steiner po 70 latach poświęconych rozwojowi optycznemu są rzeczywistością w tym modelu lornetki. Nighthunter 8×56 mają wysoką emisję światła, dzięki czemu możliwe jest oglądanie bardzo jasnych obrazów w ciemności. Sports Auto Focus to obiektyw nocny firmy Porro, który oferuje praktycznie nieskończone widzenie. Jednocześnie zawiera tryb Nothing Escape YouOferuje pole widzenia 135 metrów. Nie zaparowują również dzięki precyzyjnemu systemowi napełniania azotem, opatentowanemu, zaawansowanemu technologicznie rozwiązaniu, ani zmiany temperatury nie wpływają na ich funkcjonalność. Wreszcie, ich soczewki są pokryte ochronną, hydrofobową warstwą, która odpycha wodę, brud, kurz i śnieg, umożliwiając łatwe czyszczenie i dobrą widoczność.

4) Olympus 10×42 PRO – Jego zaawansowana technologia powlekania gwarantuje wyjątkową przepuszczalność

Jeśli jesteś spostrzegawczym miłośnikiem przyrody, który chce przede wszystkim uzyskać jasny i wyraźny obraz ze swojej lornetki, ta lornetka Olympus prawdopodobnie spełni Twoje oczekiwania. Połączenie soczewek i powłok szklanych zapewnia jasne i wyraźne pole widzenia z ostrymi szczegółami. Zaawansowane technologie powlekania, które dodaje, gwarantują maksymalną przepuszczalność ponad 94% w zakresie widzialnych długości fal. Lornetki 8×42 PRO i 10×42 PRO mogą ustawiać ostrość na obiektach znajdujących się w odległości nawet 1,5 metra. Podobnie jego konstrukcja jest odporna na wodę i kondensację, co pozwoli na użytkowanie go w najbardziej niesprzyjających warunkach.

5) Pentax SP 20X60 WP – Idealny do obserwacji na duże odległości

Lornetka Pentax SP 20X60 WP została opracowana z myślą o tym, abyś mógł ich używać w najbardziej ekstremalnych warunkach, zarówno w wodzie, jak i na suchym lądzie. Jej korpus zabezpieczony jest gumą, dzięki czemu jest wodoodporny, a co za tym idzie chroni je przed uderzeniami. Dodatkowo jego wnętrze zawiera azot, a strukturę wykonano z magnezu. Posiada system korekcji fazy , który maksymalizuje jakość obrazu. Transmisja światła zapewnia dobry kontrast i jasne odwzorowanie w trudnych warunkach zewnętrznych. Ich współczynnik wzmocnienia wynoszący 20 czyni z nich idealne urządzenie do obserwacji na duże odległości .

6) Steiner Safari Ultra Sharp — dobry wybór, aby cieszyć się aktywnymi sportami na świeżym powietrzu w najdrobniejszych szczegółach

Wracamy po kilka egzemplarzy marki Steiner. Tym razem zdecydowaliśmy się na lornetkę Safari Ultra Sharp, ponieważ jest ona przeznaczona przede wszystkim dla tych, którzy chcą cieszyć się aktywnymi sportami na świeżym powietrzu z innej perspektywy i za rozsądną cenę. Jego obraz jest wyraźny i ma dokładny kolor. Oferują możliwości oglądania w słabym świetle i dobrą odporność. Obudowa pokryta jest materiałem Makrolon®, dzięki czemu jest jeszcze bardziej odporna na wstrząsy i wytrzymała. Jest to urządzenie, które idealnie dopasowuje się do dłoni, a dobre rozwinięcie chwytu drążków gwarantuje bezpieczną obsługę. Jego optyka charakteryzuje się wysokim kontrastem, zapewniając szczegółowe obrazy z dużą ostrością konturów, co można poprawić dzięki szybkiemu pokrętłu ostrości..

7) Nikon Aculon A211 — wielowarstwowa powłoka obiektywu zapewnia ostre obrazy

Aculon A211 Nikona ma całkiem niezłe parametry optyczne, a jego cena wcale nie jest zła. Obiektywy są wielowarstwowo powlekane, a ich różne średnice zapewniają ostry obraz i szerokie pole widzenia . Z drugiej strony należy zauważyć, że soczewki asferyczne okularu poprawiają wrażenia wizualne, ponieważ pokazują obrazy bez zniekształceń na całej powierzchni obiektywu. Umieszczenie na oczach jest wygodne dzięki regulowanym gumowym osłonom. Zawiera adapter do statywu i jest pokryty gumą, co zmniejsza uszkodzenia spowodowane możliwymi wstrząsami i sprawia, że ​​chwyt jest wygodniejszy.

8) Vortex Optics Diamondback 12 x 50Doskonały sposób na kontemplację natury z jakością i komfortem

Chcesz kontemplować naturę z jakością, jednocześnie uzyskując duży komfort? Vortex Optics Diamondback może być tą lornetką, której szukasz. W rzeczywistości ta marka okazuje się być jedną z najlepiej sprzedających się produktów , a to ma związek nie tylko z jej kosztami, ale także z obróbką jej soczewek. Dzięki zastosowanej technologii, transmisji światła, jakości obrazu, kontrastowi i rozdzielczości oferują bardzo dobre rezultaty, aby cieszyć się naturalnym środowiskiem. W szczególności 12×50 oferuje duży zasięg i jasność . Jego prawy okular przystosowany jest do regulacji dioptrii, a pole widzenia jest wystarczające do obserwacji zwierząt w ruchu.

9) Steiner SkyHawk 4.0 – Zawiera szybki i łatwy w obsłudze system ustawiania ostrości

Dzięki systemowi Fast-Close-Focus + Distance Control możesz zobaczyć ptaka lecącego nad chmurami i natychmiast przełączyć się, aby zobaczyć chrząszcza idącego pod twoimi stopami. W Steiner SkyHawk 4 regulacja jest szybka i łatwa, a także bardzo precyzyjna. Otaczający go gumowy pancerz NBR-Longlife jest antypoślizgowy i przyjemny w dotyku, a ponadto jest odporny na oleje, kwasy i odporny na ekstremalne warunki. Mamy do czynienia z wygodną w każdym szczególe lornetką przygotowaną do wielogodzinnych obserwacji m.in. dzięki ergonomicznym okularom wykonanym z miękkiego i hipoalergicznego silikonu. Posiadają również specjalny krój, który chroni oczy przed bocznym nasłonecznieniem i wiatrem .

10) Olympus 8 x 40 DPS-I – wyposażony w precyzyjną optykę z soczewkami asferycznymi, które redukują zniekształcenia

Jego powłoka antyrefleksyjna i duże koła centralne zapewniają precyzyjne i szybkie ustawianie ostrości. Lornetka Olympus 8 x 40 DPS-I Porro Prism jest wyposażona w wysokiej jakości optykę z 6 elementami w 4 grupach, w tym soczewkami asferycznymi, które minimalizują zniekształcenia. Okular posiada soczewkę chronioną przed promieniowaniem UV, która ogranicza działanie promieni ultrafioletowych i pomaga zminimalizować zmęczenie oczu po długotrwałym użytkowaniu. Są idealne do obserwacji ptaków, biwakowania i innych aktywności na świeżym powietrzu. Jednocześnie jego duża źrenica wyjściowa zapewnia jasne widzenie i widoczne szerokokątne pole widzenia około 65º , zapewniając szerszy obraz.

Jakie są najlepiej sprzedające się lornetki na Amazonie?

Amazon jest jednym z największych dystrybutorów lornetek na świecie. Z tego powodu przedstawiamy stolik z najlepiej sprzedającą się lornetką na swojej platformie.

Jakie lornetki mogę wybrać?

Poniżej przedstawiamy różne rodzaje lornetek dostępnych na rynku, abyś z grubsza zorientował się, która z nich najbardziej Ci odpowiada:

Lornetka o najlepszym stosunku jakości do ceny

 • Lornetki typu Porro : są to lornetki krótkie i szerokie, ponieważ odległość między obiektywami w tej klasie aparatu jest duża. Są łatwiejsze w produkcji, a przez to generalnie tańsze. Oferują nieco większą percepcję głębi, a także więcej światła niż modele sufitowe.
 • Lornetki dachowe (dachowe): Pryzmaty dachowe są zwykle bardziej kompaktowe, łatwe w użyciu i mocniejsze. Mają też lżejszą konstrukcję (są proste), a ich kształt jest wyższy niż lornetki Porro. Są mniej wrażliwe na kurz i wodę ze względu na ich wewnętrzne skupienie.
 • Lornetki z noktowizorem: są to urządzenia wyposażone w specjalną technologię umożliwiającą widzenie w nocy z wyrazistością i jasnością niezbędną we wszystkich typach otoczenia. Jakość ich systemów jest niezbędna, aby docenić mniej lub bardziej wyraźny obraz.
 • Lornetki astronomiczne: są używane specjalnie do obserwacji gwiazd i planet. Ich główną cechą jest to, że są większe, a ich otwory są duże.
 • Lornetki z zoomem: te modele zawierają funkcję zoom, która pozwala obserwować obiekty z większego zakresu odległości niż te, które mają tę opcję tylko w sposób podstawowy lub ogólny.
 • Lornetki z aparatem : Niektóre zawierają centralny obiektyw z aparatem fotograficznym. Do tego dochodzą lornetki z noktowizorem, które również robią nagrania i zdjęcia.
 • Lornetki z dalmierzem : obejmują dalmierz, który jest wbudowanym urządzeniem służącym do zdalnego pomiaru odległości.
 • Lornetki ze stabilizatorem obrazu : generalnie mieszczą się w wyższych zakresach i pokazują znacznie ostrzejszy i wzmocniony obraz, bez konieczności używania statywu.

Jaką lornetkę kupić?

Jak zobaczysz, istnieje ogromna różnorodność lornetek , więc musisz mieć jasność co do tego, do czego zamierzasz wykorzystać swoje urządzenie. W zależności od posiadanych cech, rodzaju podejścia, a także szeregu innych problemów technicznych, cena może znacznie wzrosnąć. Przyjrzyj się, jaki masz budżet, do jakich celów będziesz go używać i jak często, bo być może duża inwestycja nie jest dla Ciebie wygodna, przynajmniej jeśli zamierzasz używać nowej lornetki sporadycznie.

Wskazówki i zalecenia dotyczące wyboru najlepszej jakościowo-cenowej lornetki

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to pamiętać o tych podstawowych wskazówkach, aby wybrać lornetkę o najlepszej jakości i cenie :

Najlepsza lornetka 2021

 • Przysłona : odnosi się do rozmiaru celów. Aby dowiedzieć się, który masz, musisz spojrzeć na specyfikacje techniczne, a konkretnie na numer znajdujący się po „x”. Im większa apertura, tym więcej światła wpada do urządzenia, dzięki czemu obrazy będą jaśniejsze i będą miały wyższą rozdzielczość.
 • Powiększenia : Dzięki nim możesz zobaczyć obiekty bliżej. Numer, który je identyfikuje, jest w tym przypadku numerem poprzedzającym „x”. Zatem 8x, 10X… odnosi się do powiększenia. Tutaj więcej nie oznacza, że ​​lornetka jest lepsza, wszystko zależy od zastosowania. Te dalekosiężne pozwalają widzieć dalej, ale jednocześnie mają wady w postaci wibracji, ciemniejszych obrazów czy węższego pola widzenia. Na przykład te 8x i 10x są najczęściej używane w naturze, a te mniej niż 7x do doceniania ruchomych elementów.
 • Rodzaje pryzmatów : jak już widzieliśmy, można wybrać między pryzmatem Porro lub pryzmatem dachowym. Każdy z nich oferuje inne cechy i będziesz musiał zobaczyć, który z nich najbardziej Ci odpowiada.
 • Soczewki : mają zasadnicze znaczenie dla jakości obrazów, ponieważ w dużej mierze od nich zależą rozdzielczość, realizm i moc kolorów. Zobacz, jaką technologię zawierają. Te z bardziej innowacyjnymi systemami są zwykle droższe.
 • Pole widzenia – odnosi się do szerokości widzenia na odległość. Pole widzenia jest uważane za szerokie, gdy jest większe niż 7,5º i 130 metrów. Dzięki temu możesz łatwiej zlokalizować tematy, które lubisz kontemplować.
 • Ergonomia i powłoki : należy sprawdzić, czy jest to urządzenie łatwe w obsłudze w zależności od przeznaczenia, jakie zamierzamy mu zapewnić. Analizuje również ich materiały: czy są odporne i czy są pokryte gumą, co nadaje im właściwości antypoślizgowe.

Wniosek: najlepszą lornetką będzie ta, którą wybierzesz

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie lornetki , jest rodzaj kontemplacji, którą z nią wykonujesz. Jeśli zamierzasz zobaczyć poruszające się obiekty lub obiekty, z natury, w nocy itp. Stamtąd będziesz musiał skupić się na aspektach technicznych, które najlepiej odpowiadają Twoim preferencjom. Możesz nadal dokumentować siebie i oglądać modele na platformach kupna i sprzedaży, takich jak Amazon, gdzie istnieje wiele marek, cen i ofert lornetek. Teraz, mając wszystko, co już wiesz, będziesz lepiej przygotowany na znalezienie dla siebie najlepszych.