Canon kontra Sony – najlepsza lustrzanka?

Canon vs Nikon różni opinie porównawcze

Konkurencja w świecie fotograficznym w ostatnich latach rośnie. Wśród wiodących marek wyróżniają się Canon i Sony , które mają długą historię prestiżu. Chcesz poznać jego podstawowe cechy i poznać różnice? Czytaj dalej!

Canon kontra Sony – czym różnią się Twoje aparaty?

Analiza różnych funkcjonalności aparatów Canon i Sony nie jest łatwym zadaniem ze względu na dużą różnorodność modeli. Dlatego postaramy się uszczegółowić je w ogólnych liniach.

Trochę historii

Różnice w funkcjach Sony vs CanonFirma Canon powstała w Japonii w 1937 roku z zamiarem podniesienia jakości sektora fotograficznego. W 1946 roku Sony narodziło się w tym samym kraju , aby poświęcić się rozwojowi różnych produktów elektronicznych.

Przede wszystkim Canon oferuje serię Rebel (najbardziej podstawowa dla początkujących), D plus jednocyfrowy numer (high-end) i lustrzanki cyfrowe (średni zakres). Po drugie, Sony wprowadza dwie klasy mocowań : typ E (bezlusterkowy, który dzieli się na dwa podpoziomy, jeden z pełną klatką 35 mm, drugi z matrycą APS-C) oraz typ A (aparaty profesjonalne). Obie firmy oferują kompaktowe aparaty cyfrowe, aw przypadku Canona drukarki błyskawiczne i kieszonkowe .

Sony jest pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek aparaty pełnoklatkowe w 2013 roku (linie A7 i A9), podczas gdy Canon nie zrobi tego do 2018 roku (seria EOS R).

Projekt i konfiguracja

Konstrukcje nie prezentują wielkich różnic, chociaż te Canona bywają większe i integrują łatwiejsze menu , ponieważ Sony mają tendencję do komplikowania ich dodatkowymi funkcjami, które mogą utrudniać korzystanie.

Kompatybilność obiektywu

Canon ma większą liczbę obiektywów ze względu na duży zasięg, choć nie wszystkie z nich są kompatybilne z różnymi seriami tej marki. Jednak Sony wkłada baterie i obecnie większość jej obiektywów jest produkowana przez firmy trzecie, takie jak Nikon.

wykrywanie obrazu

Obie marki używają wysokiej jakości sensorów (takich jak APS-C), ale różnią się rozmiarem i modelami. Trzeba zaznaczyć, że Sony w kilku przykładach swojej linii podstawowej zastosowało matrycę pełnoklatkową .

Jakość obrazu

Canon i Sony różnią się opiniami porównawczymiRozdzielczość jest podobna w obu markach, ponieważ balans megapikseli jest zrównoważony. Jednak Sony wychodzi zwycięsko , ponieważ integruje czujniki, które zawierają szerszy zakres kolorów, jasność i ostrość (ten aspekt jest postrzegany przede wszystkim przy porównaniu niskich zakresów).

A co z nagrywaniem wideo?  

Jeśli chodzi o wideo, technologia aparatów Sony jest lepsza , ponieważ podczas filmowania uwzględniane są nowsze funkcje.

Który oferuje lepszą wydajność?

W odniesieniu do autofokusa firma Canon stosuje technologię Dual Pixel Autofocus (DPAF) w swoich bezlusterkowcach i lustrzankach cyfrowych z detekcją fazy i charakteryzującą się precyzją. Tymczasem Sony jest lepsze w innowacyjnych wykrywaniu oczu i identyfikacji obiektów.

Do tego dochodzi fakt, że Sony ma w swoich bezlusterkowcach wyższy czas otwarcia migawki .

Autonomia użytkowania

Canon zwykle uwzględnia większą pojemność baterii i zwiększa liczbę zdjęć, które można wykonać. Jednym z zarzutów ze strony użytkowników Sony jest krótki czas działania energii (problem ten jest szczególnie widoczny w bezlusterkowcach, ponieważ zużywają więcej).

Porozmawiajmy o cenie…

Ceny obu marek są generalnie podobne , chociaż Sony wypuściło kilka tańszych najnowszych modeli, a Canon jest często tańszy na obiektywach.

Canon EOS 90D kontra Sony Alpha 7 III

W tej sekcji przeanalizujemy różne cechy prototypu Canona i Sony, aby docenić ich podobieństwa i różnice.

Canon EOS 90D — szybko ustawiaj ostrość i zbieraj chwile

Jego konstrukcja składa się z wymiarów 14,07 x 10,48 x 7,68 cm i wagi 701 g, która zawiera 3-calowy ekran LCD. Z drugiej strony zawiera 32,5 MP APS-C (jest kompatybilny z obiektywami EF-S/EF) o czułości ISO do maksymalnie 25600. Na tych samych zasadach integruje inteligentny i intuicyjny wizjer optyczny, który ma 45 punktów AF z niskim kontrolerem wielofunkcyjnym i szybkim ustawianiem ostrości. Z kolei gwarantuje szybkie fotografowanie z prędkością 10 kl./s. Tymczasem zawiera energię, która wystarcza na 1300 przechwyceń (CIPA). Jeśli chodzi o filmowanie, nagrywa filmy w 4K (time lapse) i w rozdzielczości Full HD. Wreszcie, ma łączność Wi-Fi i Bluetooth do natychmiastowego udostępniania plików.

Sony Alpha 7 III — lekka konstrukcja z hybrydowym autofokusem

Jest to zły aparat z mocowaniem typu E, który ma wymiary 12,69 x 9,56 x 7,37 cm i waży 650 g. Zawiera system prostej obsługi za pomocą przycisku AF-ON i selektora wielofunkcyjnego. Z drugiej strony jest wyposażony w pełnoklatkowy, pełnoklatkowy, pełnoklatkowy czujnik CMOS 35 mm z podświetleniem wstecznym i pełnoklatkową matrycą CMOS o standardowej czułości ISO do ISO 51200. Zawiera również elektroniczny wizjer 60 FPS XGA OLED z hybrydowym autofokusem, wykrywanie fazy z wykrywaniem fazy 693 punkty i detekcja kontrastu 425 punktów. Szybkość zdjęć seryjnych wynosi 10 kl./s (do 8 kl./s w trybie Live View). Wideo charakteryzuje się jakością 4K HDR, jego bateria jest zdefiniowana przez autonomię użytkowania 710 ujęć, a także obejmuje łączność Wi-Fi, Bluetooth i NFC .

Inne aparaty Sony i Canon

Oprócz kamer, które widzieliśmy, obie marki mają więcej modeli.

Wniosek: która marka lustrzanek jest lepsza? Canon czy Sony?

Nie możemy powiedzieć, że jest lepsza marka niż inna , ponieważ są to dwie najsilniejsze firmy w branży fotograficznej, które z każdym dniem są coraz lepsze. Sony charakteryzuje się jednak większą innowacyjnością, podczas gdy Canon jest bardziej konserwatywny .

Z jednej strony Sony oferuje więcej funkcji w bezlusterkowcach ze stabilizacją obrazu i lepszym autofokusem z detekcją oka. Z drugiej strony Canon oferuje wysokiej jakości lustrzanki cyfrowe i więcej opcji dla obiektywów przeznaczonych do różnych rodzajów fotografii.

Jeśli chodzi o obsługę techniczną w Hiszpanii, użytkownicy Canona są bardziej zadowoleni niż Sony .

Dlatego warto zastanowić się, jaki rodzaj aparatu najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i sytuacji, biorąc pod uwagę jego cechy i stosunek jakości do ceny.