5 najlepszych termostatycznych zaworów grzejnikowych

dobre termostaty grzejnikowe

Szukasz najlepszego cyfrowego i programowalnego zaworu grzejnikowego? Znajdujesz się we wskazanym przewodniku zakupu, a my uczymy Cię również, jak najlepiej wykorzystać ogrzewanie za pośrednictwem połączenia Wi-Fi. Mowa o instrumencie technologicznym do wykorzystania ciepła (takim jak najlepsze inteligentne termostaty , elektryczne poduszki grzewcze czy elektryczny kominek do dekoracji i ogrzewania?

Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd dzięki cyfrowej i programowalnej głowicy termostatycznej?

Jest zima i przed snem może być parna temperatura, ale dlaczego…? Zwykle jest to spowodowane ogrzewaniem na pełnych obrotach przez cały dzień.

Zawór grzejnikowy Wi-FiPrzed pójściem do pracy zwykle pozostawia się włączone grzejniki. Celem jest, aby w nocy w domu było ciepło. W momencie przybycia w środku jest duszące pieczenie i konieczne jest otwarcie okna, aby złagodzić to uczucie.

Konsekwencją tego wszystkiego jest  marnotrawstwo ciepła, za które zostało zapłacone . Nie jest konieczne, aby grzejniki działały maksymalnie, aby znaleźć ciepłe i przytulne otoczenie.

Dzięki programowalnemu zaworowi grzejnikowemu będziesz mógł zaplanować stopnie przed przyjazdem do domu, dzięki czemu temperatura będzie idealna.

Wniosek z tego wszystkiego jest taki, że zaoszczędzisz i nie zapłacisz za ciepło bezskutecznie.

Jak działa cyfrowy, inteligentny i programowalny zawór termostatyczny? 

W pierwszej kolejności i w przypadku, gdy zawór działa poprzez aplikację, należy pobrać tę aplikację, która w zależności od prototypu będzie kompatybilna z Androidem i IOS (łączą się przez Wi-Fi lub Bluetooth). Po powiązaniu produktu z aplikacją  można regulować temperaturę każdego grzejnika w domu  za pomocą smartfona lub tabletu. Jeśli jest to model, który nie działa za pośrednictwem aplikacji, zrobi to za pomocą zintegrowanych przycisków lub pilota.

Inteligentny i programowalny zawór termostatyczny daje możliwość planowania harmonogramów i temperatur ze smartfona, a co najważniejsze, zrobisz to w każdym z grzejników i w każdym pomieszczeniu z osobna. Jednym z trendów w inteligentnych urządzeniach jest planowanie, na przykład istnieje również sterownik nawadniania WiFi .

Cyfrowy zawór grzejnikowy NETATMO

Z drugiej strony wiele z tych głowic termostatycznych to inteligentne zawory, które działają przez Wi-Fi i zawierają takie funkcje, jak zdalne sterowanie ze smartfona. Siłą powyższego jest to, że nie ma znaczenia, gdzie na świecie się znajdujesz, stamtąd możesz regulować temperaturę swojego domu. Istnieją również inne inteligentne urządzenia do pomiaru temperatury, które działają z tym samym połączeniem, na przykład termometr WiFi .

Istnieją również inteligentne zawory, które wykonują polecenia głosowe , czyli dostosowują temperaturę własnymi słowami. Wcześniej konieczne było skojarzenie go z wirtualnym asystentem takim jak Alexa czy Google Home.

Na koniec należy zauważyć, że dwie ostatnie opisane cechy nie spełniają wszystkie zawarte w tym przeglądzie zawory cyfrowe, az drugiej strony należy sprawdzić, czy głowica pracuje autonomicznie, czy też do jej skojarzenia wymaga termostatu głównego.

Dlaczego warto kupować cyfrowe i programowalne zawory termostatyczne?

Korzyści, jakie może uzyskać inteligentny zawór to: mniejsze zużycie energii i niższe rachunki,  montaż jest bardzo prosty,  regulacja stopni za pomocą komend głosowych (w niektórych przypadkach), można regulować ogrzewanie każdego pomieszczenia według własnych upodobań , temperatura będzie idealna (ani niska, ani wysoka), jeśli jest to inteligentny zawór termostatyczny, można nim sterować z zewnątrz, a Twój dom będzie najnowocześniejszy. Na koniec podkreśl, że najważniejsze jest to, że ZYSKASZ DOBRE SAMOPOCZUCIE.