5 najlepszych telewizorów 8K Smart TV

Najlepszy inteligentny telewizor 8K

Szukasz najlepszego telewizora 8K Smart TV do oglądania ulubionych filmów i seriali w niesamowitej jakości obrazu? Znalazłeś odpowiedni przewodnik zakupowy. Nie przegap naszego porównania, w którym zbieramy 5 najlepszych telewizorów 8K w cenie jakości. Chodźmy tam!

Jaki jest najlepszy telewizor 8K Smart TV pod względem stosunku jakości do ceny?

Przede wszystkim należy zauważyć, że różne telewizory 8K, które będziemy analizować w tym porównaniu, mają różne cechy i rozmiary, aby przeanalizować większy zasięg rynkowy. Również ceny różnią się w zależności od modelu.

1) Samsung QE 75Q900R – Netflix, HBO i YouTube w niesamowitej rozdzielczości

Samsung oferuje Ci dzięki temu telewizorowi 8K  niesamowity realizm, dzięki któremu będziesz mógł w pełni zanurzyć się w każdej scenie. Mówimy o rozdzielczości 4 razy wyższej niż 4K i 16 razy wyższej niż FHD. Dzięki 75-calowej i zintegrowanej sztucznej inteligencji będziesz mógł oglądać różne treści z Netflix, Amazon Prime Video, HBO lub YouTube, a za pomocą prostego huba będziesz kontrolować wszystkie swoje inteligentne urządzenia. Z drugiej strony dopasuje się do Ciebie pod względem obrazu i dźwięku i możesz go wkomponować w praktycznie każdą dekorację. Ponadto ten 75 -calowy telewizor ma kabel połączeniowy One Invisible Connection, dzięki któremu jest niezauważalny, oraz One Connect Box. Na koniec zwróć uwagę, że wśród telewizorów marki Samsungmożna znaleźć jedne z najlepszych modeli na rynku.

2) Samsung QLED 8K 2019 55Q950R – 55-calowy model QLED

Poziom szczegółowości tego telewizora 8K zapewnia duży realizm dzięki technologii kropek kwantowych . Telewizory QLED mają pełną głośność kolorów, co w połączeniu z uczeniem maszynowym AI przekształca treści w celu uzyskania większej rozdzielczości. Z drugiej strony, dzięki technologii Direct Full Array Elite  , ożywia każdy aspekt, poprawiając ostrość szczegółów dzięki podświetleniu panelu. Wreszcie, dzięki ultra kątowi widzenia  przecieki są zmniejszone, a Twoje wrażenia z oglądania są idealne pod każdym kątem.

3) DELL UltraSharp UP3218K — 32-calowy monitor 8K

Przekątna ekranu wynosi 31,5″ i staje się jednym z pierwszych monitorów 8K  z Dell Premier Color . Z tego powodu jest to jeden z najlepszych monitorów, jakie można znaleźć, z obrazami tak realistycznymi, że piksele nie są widoczne ze względu na gęstość 280 punktów na cal. Jego częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a pokrycie kolorami spełnia najwyższe standardy branżowe, ponieważ są one jednolite i nienaganne. Wreszcie oferuje świetną głębię kolorów, którą można dostroić dzięki X-rite iDisplay Proi .

4) Samsung QE65Q950RBTXZT — Direct Full Array i Ultra Black elite

Technologia  Ultra Blak Elite działa poprzez naturalne pochłanianie światła, aby umożliwić lepsze widzenie w nocy (jak oko ćmy), skutecznie rozpraszając światło i redukując odblaski. Dzięki takiemu telewizorowi 8K będziesz musiał tylko usiąść i cieszyć się obrazem i dźwiękiem zintegrowanych głośników 4.2 60W. Dzięki technologii Direct Full Array będziesz mógł docenić każdy szczegół, a ponieważ jest to Smart TV, posiada przeglądarkę internetową. Dodatkowo posiada Bluetooth, 4 porty HDMI, 3 USB, Smart Hub  i przeglądarkę internetową.

5) Samsung QP82R-8K – Prawdziwa przepustka do telewizji 8K

Oferowane przez markę Samsung ekrany, takie jak ten 82″ z technologią QLED 8K, pozwalają cieszyć się najatrakcyjniejszymi treściami jak nigdy dotąd. Nauka sztucznej inteligencji  zapewnia hiperrealistyczne obrazy, które zapewniają niesamowite wrażenia wizualne. Dzięki  33 milionom pikseli , przestrzenna głębia i drobne szczegóły sprawiają, że ten telewizor 8K jest w centrum uwagi w każdym środowisku biznesowym lub domowym. Sztuczna inteligencja dopracowuje szczegóły i zmniejsza hałas, chociaż konwersja w górę trybu gry może nie działać.

Zalety zakupu telewizora o rozdzielczości 8K

Rozdzielczość 8K to nowy standard obrazu , który jest szesnastokrotnie wyższy niż w telewizorach FHD i czterokrotnie w przypadku telewizorów 4K UHD .

Wśród jego zalet warto podkreślić:

  • Wysoka rozdzielczość . To najpotężniejsza rezolucja, jaką mamy dzisiaj.
  • Minimalna odległość oglądania . Będziesz mógł zobaczyć zawartość z bliska bez zauważania pikseli lub utraty jakości.
  • HDMI 2.1 . Zawierają to nowe złącze, dzięki czemu mają bardziej zaawansowaną łączność z różnymi urządzeniami pomocniczymi i urządzeniami.
  • Dynamiczny HDR. Pozwoli Ci to docenić jakość zdjęć i będziesz mógł regulować wartości jasności klatka po klatce.

Który telewizor 8K kupić?

Telewizory 8K właśnie (że tak powiem) zaczęły być wprowadzane na rynek. Na rynku może nie być zbyt wielu modeli, a biorąc pod uwagę ceny, trudno jest wybrać jeden konkretny. Oprócz budżetu należy wziąć pod uwagę, jakie są Twoje potrzeby.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję. Pamiętaj jednak, że aby te wskazówki były skuteczne, musisz przeanalizować użyteczność, jaką dasz swojemu telewizorowi.

Wskazówki i zalecenia dotyczące wyboru najlepszego telewizora 8K UHD

Najlepszy inteligentny telewizor 8K

  • Rozmiar ekranu . Obrazy, które widzisz na ekranach, składają się z maleńkich pikseli i z reguły im większy telewizor, tym większa liczba pikseli i poziom szczegółowości. Dlatego im większy telewizor, tym lepiej docenisz jego zawartość.
  • Częstotliwość odświeżania . Szybkość  klatek  24 i 30 kl./s jest przeznaczona dla filmów i seriali. 60 fps jest najbardziej odpowiedni do gier wideo.
  • Połączenia cyfrowe . Dobry telewizor 8K powinien mieć kilka wejść HDMI 2.0 lub 2.1, USB 3.0, wyjścia koncentryczne, WiFi, Bluetooth… Celem jest, aby mogły obsługiwać wszystkie rodzaje połączeń
  • HDR, HDR10 lub podobny . W porównaniu do telewizorów z Full HD miłośnicy dobrej jakości obrazu wybierają HDR lub wysoki zakres dynamiki, który odtwarza gry wideo, seriale i filmy z wyższym poziomem szczegółowości.
  • Nowa generacja tunerów cyfrowych . Upewnij się, że Twój nowy telewizor 8K jest zgodny ze standardem strojenia DVB-T2. Praktycznie wszystkie telewizory na rynku to mają, ale pamiętaj o tym.
  • system operacyjny . Nie tylko będziesz szukał taniego lub zniżkowego telewizora 8K, ale będziesz chciał kupić telewizor, który odpowiada Twoim potrzebom i standardom, do których jesteś przyzwyczajony. Tym samym będziesz musiał wybierać pomiędzy systemami operacyjnymi, Android TV, WebOs, Firefox TV, Tizen lub Smart Hub (z wyłączeniem Samsunga) (system, który najlepiej odpowiada Twoim życzeniom).

Wniosek: najlepszy telewizor 8K Smart TV będzie tym, który wybierzesz

Każdy producent ma szereg propozycji technologicznych. Dlatego zaproponowaliśmy Ci różne parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem telewizora 8K (aby w pełni odpowiadał Twoim potrzebom ).

Jeśli jednak uważasz, że musisz poszerzyć swoje informacje, polecamy udać się do Amazon, ponieważ jest to platforma, na której będziesz skonfrontować opinie użytkowników i uzyskasz dostęp do ofert i promocji.

Mamy nadzieję, że to porównanie Ci pomogło, że znalazłeś najlepszy telewizor 8K Smart TV w stosunku jakości do ceny (zgodnie z Twoimi preferencjami) i cieszysz się niesamowitą jakością obrazu.

Oprócz telewizorów 8K można znaleźć również różne typy i marki

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat różnych typów i poznać najlepsze marki telewizorów , zbieramy bardziej szczegółowe porównania.