Telewizory Samsung vs LG – które są lepsze?

Televisor Smart TV LG Vs Samsung diferencias opiniones y comparativa

Czy musisz kupić nowy telewizor? Wątpliwości między Samsungiem a LG? Nie martw się, w tym porównaniu wyjaśnimy podstawowe cechy każdego z nich, abyś mógł zaobserwować ich różnice. Nie przegap tego!

Samsung 65Q70T

Samsung QLED 2020 65Q70T - 65

LG OLED65CX-ALEXA

LG OLED OLED65CX6LA - Smart TV 4K UHD 65 cali (164 cm), Sztuczna Inteligencja, 100% HDR, Dolby ATMOS, HDMI 2.1, USB 2.0, Bluetooth 5.0, WiFi


Zobacz cenę na Amazon


Rozmiar ekranu
65 cali

65 cali


Waga
24,8 kg

24kg


technologia wyświetlania
QLED

OLED


Rezolucja
4K

4K


efektywności energetycznej
A++_TO_B

A++__TO_D


Smart TV


Kompatybilny z formatami HDR


asystenci głosowi


automatyczny dźwięk

Samsung 65Q70T

Samsung QLED 2020 65Q70T - 65

Ver precio en Amazon

Tamaño de la pantalla
65 pulgadas

Peso
24,8 Kg

Tecnología de pantalla
QLED

Resolución
4K

Eficiencia ergética
A++_TO_B

Smart TV

Compatible con formatos HDR

Asistentes de voz

Sonido automático

LG OLED65CX-ALEXA

LG OLED OLED65CX6LA - Smart TV 4K UHD 65 cali (164 cm), Sztuczna Inteligencja, 100% HDR, Dolby ATMOS, HDMI 2.1, USB 2.0, Bluetooth 5.0, WiFi

Ver precio en Amazon

Tamaño de la pantalla
65 pulgadas

Peso
24 Kg

Tecnología de pantalla
OLED

Resolución
4K

Eficiencia ergética
A+++_TO_D

Smart TV

Compatible con formatos HDR

Asistentes de voz

Sonido automático

 

Samsung vs LG Smart TV – podobieństwa i różnice

Smart TV Telewizory LG lub Samsung różnią się opiniami i porównaniamiSą to dwie firmy znajdujące się na szczycie produkcji telewizyjnej, które pochodzą z Korei Południowej. Samsung ma większe doświadczenie, gdy powstał w 1938 roku, ponieważ LG powstało nieco później w 1958 roku .

Obie firmy oferują szeroką gamę telewizorów , które różnią się zasadniczo rodzajem ekranu, z którego korzystają (np. QLED, OLED…) i integrowaną rozdzielczością (np. Full HD).

Jeśli chodzi o pilot, telewizory Samsung Smart TV są wyposażone w One Remote Control , podczas gdy LG stawia na Magic Control . Oba piloty mają podobne funkcje.

Pierwsze spojrzenie… Jakie są zazwyczaj projekty?

Jak to na rynku bywa, obie marki mają podobny design w swoich telewizorach i charakteryzują się cienkim panelem oraz wykorzystaniem ekranu niemal bez ramek . Posiadają również szeroką gamę rozmiarów.

Z drugiej strony niektórzy przynoszą podpórkę, którą umieszcza się na meblu, a inni podstawę do zawieszenia na ścianie. Również rozmieszczenie kabli i złączy różni się w zależności od telewizora. Jednak Samsung wprowadza schludną technologię okablowania, aby zjednoczyć je wszystkie w jedno i uzyskać czystsze środowisko okablowania dzięki systemowi One Connect .

powiedz mi o rozdzielczości

W odniesieniu do rozdzielczości zarówno Samsung, jak i LG oferują modele FHD, UHD 4K, UHD 8K oraz kompatybilne z formatami HDR. Różnice występują między specyfikacjami marki. Na przykład Samsung integruje własne technologie, takie jak Ultra Dimming, PurColor, Crystal Display czy Quantum Dot, mające na celu poprawę pewnych aspektów, takich jak jasność, ostrość, kolor czy kontrast każdego obrazu. Dzięki tej trosce i oryginalności, w modelach z niskiej i średniej półki dajemy Samsungowi zwycięzcę, jeśli chodzi o jakość obrazu.

Z jakich technologii korzystają? OLED kontra QLED

Smart TV Telewizory Samsung lub LG różnią się opiniami i porównaniamiSystem, za pomocą którego rozwijany jest panel telewizorów high-end każdej marki, jest jedną z jego zasadniczych różnic. Obecnie Samsung stosuje nowszą technologię o nazwie QLED, która zwiększa jasność (jest to odmiana LCD LED oparta na kropkach kwantowych), ale LG przewyższa ją technologią OLED, ponieważ oferuje lepszą jakość obrazu, większą oszczędność energii i czystą czerń ( oferuje również telewizory Nanocell, które są kolejną zaawansowaną technologią LED LCD). Jednak modele OLED są zwykle znacznie droższe. Więcej informacji można znaleźć w następującym artykule: Telewizory OLED a telewizory QLED .

A jakość dźwięku?

Najnowsze modele obu firm zwykle wykorzystują głośniki Dolby Atmos, które redukują zniekształcenia dźwięku. Ponadto niektóre telewizory ze sztuczną inteligencją integrują system emulacji dźwięku przestrzennego, który dostosowuje go do hałasu otoczenia.

A co z procesorem i systemem operacyjnym w telewizorach Smart TV?

Smart TV to inteligentne telewizory, które łączą się z Internetem, a zatem z różnymi aplikacjami. Najnowszym procesorem zaprojektowanym przez Samsunga jest Quantum Processor 8K AI, podczas gdy LG używa Alpha 9 w swoich najnowszych modelach. Dlatego Samsung oferuje wydajniejsze przetwarzanie obrazu niż LG .

Jeśli chodzi o system operacyjny, Samsung opracował Tizen , który charakteryzuje się możliwością personalizacji ekranu za pomocą najczęściej używanych aplikacji przy jednoczesnej synchronizacji innych urządzeń ze Smart View (w najbardziej zaawansowanych modelach zawiera inteligentny asystent głosowy, który działa szybciej). Tymczasem LG ma kolejny łatwy w zarządzaniu system webOS, zawierający pasek startowy, za pomocą którego można uzyskać dostęp do różnych aplikacji (najnowsze kopie mogą działać za pomocą poleceń głosowych). Choć oba systemy działają dość płynnie i są bardzo intuicyjne w obsłudze, pozostaje nam Tizen firmy Samsung .

A z łącznością?

Smart TV TV LG vs Samsung różnice opinie i porównaniaObie firmy mają w swoich telewizorach złącza HDMI (HDMI 2.1 ma poprawioną jakość obrazu) oraz złącza bezprzewodowe, takie jak Bluetooth i sieci Wi-Fi , które pozwalają cieszyć się funkcjonalnością w dobrej rozdzielczości.

Z drugiej strony najnowsze telewizory mogą kojarzyć się z wirtualnymi asystentami, takimi jak Alexa czy Google Home.

Inne cechy Samsunga i LG

Oprócz wszystkich powyższych, chcielibyśmy podkreślić kolejną świetną jakość telewizorów Samsung, a to jest to, że dzięki trybowi Ambient możesz dostosować ekran za pomocą różnych zdjęć . Dzięki temu telewizor wygląda jak obraz, gdy jest wyłączony. LG przynosi jednak ze sobą tryb galerii, który ma ten sam cel, ale wydaje nam się, że w Samsungu odniósł większy sukces.

Jakie ceny zazwyczaj prezentują telewizory?

Ze względu na różnorodność modeli, które istnieją na obecnym rynku, nie możemy powiedzieć, że jedna marka jest ogólnie bardziej przystępna niż inna , ale zależy to od danego telewizora, a ceny różnych serii są zwykle bardzo podobne pod względem inne. Największa różnica dotyczy modeli z wyższej półki, które integrują technologię OLED (LG) i QLED (Samsung), przy czym ta pierwsza jest znacznie droższa.

Samsung 65Q70T kontra LG OLED65CX-ALEXA

W tej sekcji przeanalizujemy telewizor każdej marki, aby przejrzeć główne różnice.

Samsung QLED 65Q70T – ​​skoordynuj swoje urządzenia i ciesz się kolorem

Zawiera funkcjonalny projekt, który mierzy 65 cali z bardzo wąską ramą. Panel jest wykonany w technologii Quantum Dots, która intensyfikuje różne tony i zawiera rozdzielczość Real 4K QLED, która jest definiowana przez kontrast kolorów. Ponadto dzięki systemowi HDR 10+ możesz docenić szczegóły podczas odtwarzania. Na tych samych zasadach ma sztuczną inteligencję 4K , która dostosowuje dźwięk i obraz. Z drugiej strony integruje potężny procesor Quantum Lite, który kalibruje jasność i zawiera aktywny wzmacniacz głosu (AVA), który dostosowuje głośność do dźwięku otoczenia. Wreszcie zawiera inne funkcje, takie jak jeden pilot zdalnego sterowania(synchronizuje telewizor z innymi aplikacjami) i Multi View (pozwala zobaczyć ekran smartfona na panelu).

LG OLED 65CX-ALEXA  — zobacz każdy szczegół dzięki samoświecącym pikselom

Konstrukcja charakteryzuje się miary 65” z dobrym wykorzystaniem ekranu. Panel został zaprojektowany w technologii OLED i oferuje jakość 4K UHD z samoświecącymi się pikselami, które rozszerzają gamę kolorów. Podobnie zawiera sztuczną inteligencję LG ThinQ AI , oprócz inteligentnego procesora α9 trzeciej generacji i systemu operacyjnego webOS 5.0. Z drugiej strony zawiera głośniki Dolby ATMOS o mocy 40 W i oferuje pełny dźwięk przestrzenny 360º symulujący dźwięk kinowy. Na koniec warto podkreślić, że jest kompatybilny z asystentami głosowymi Google i Alexa , a także ze wszystkimi formatami HDR.

Inne telewizory Samsung i LG Smart TV

Oprócz telewizorów, które widzieliśmy, obie marki mają więcej modeli.

Wniosek: która marka jest lepsza? Samsung czy LG?

Samsung i LG to dwie najważniejsze firmy w sektorze produkcji telewizorów, ale nie możemy powiedzieć, że jedna marka jest lepsza od drugiej . Chociaż osobiście bardziej lubimy telewizory Samsunga, najbardziej szczegółowe porównania należy przeprowadzić na omawianych modelach.

Główne z nich znajdują się w telewizorach z wyższej półki, ponieważ Samsung używa paneli QLED, a LG stawia na technologię OLED, oprócz systemów operacyjnych, z których każdy z nich korzysta w swoich modelach Smart TV i pilotach. 

Z naszej strony internetowej zalecamy, abyś opierał swój wybór na swoich potrzebach i oczekiwaniach i robił to poprzez konkretne telewizory.