Apple Watch Series 6 kontra Samsung Galaxy Watch 4 – czy Samsung zdobywa przewagę Apple?

Apple Watch Series 6 kontra Samsung Galaxy Watch 4

Apple i Samsung to obecnie dwaj najważniejsi giganci technologiczni. Ponieważ nie mogło być inaczej, obie firmy nadal walczą o wprowadzenie na rynek najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych urządzeń. Jeśli myślisz o zakupie inteligentnego zegarka, w tym artykule porównujemy dwa najbardziej zaawansowane modele z ich odpowiednich serii: Apple Watch Series 6 Vs Samsung Galaxy Watch 4 .

Dawno minęły czasy, kiedy Apple i Samsung ograniczały się do produkcji telefonów lub telewizorów. Segment inteligentnych zegarków doświadczył w ostatnich latach i nadal to robi, niepowstrzymanego wzrostu. Użytkownicy są coraz bardziej wymagający od tych akcesoriów i poszukują precyzji, głębi badania i wszechstronności zastosowania w smartwatchach. Jeśli chcesz wiedzieć, czym różnią się smartwatche Apple i Samsung, nie przegap naszego porównania!

Apple Watch Series 6 vs Samsung Galaxy Watch 4: W jakich aspektach model Apple jest lepszy?

Na pierwszy rzut oka łatwo zauważyć, jak różne są Apple Watch Series 6 i Samsung Galaxy Watch 4. Zamiast mówić o różnicach i podobieństwach między nimi, przeanalizujemy najmocniejsze strony, w których jeden model jest lepszy od drugiego. Wiesz już, że w wielu z nich decyzję można ograniczyć do osobistych upodobań. Dlatego proponujemy Ci nasz punkt widzenia, choć ostateczna decyzja należy do Ciebie. Zacznijmy od zalet Apple Watch Series 6:

Apple Watch 6 kontra Samsung Galaxy Watch 4

Design: bardziej nowoczesny i technologiczny

Powiedzieliśmy wcześniej, że inteligentne zegarki Apple i Samsung bardzo się różnią, co już widać w projekcie. Apple Watch Series 6 ma kwadratowy ekran z zaokrąglonymi krawędziami, w przeciwieństwie do okrągłego kształtu Samsung Galaxy Watch 4 . Należy zauważyć, że projekt różni się w zależności od wybranej wersji każdego modelu. Tak więc Apple Watch Series 6 jest dostępny w kolorze czarnym, czerwonym, granatowym, różowozłotym i białym (tylko opcja GPS). Możesz również zdecydować się na wersję GPS+Cellular, w której dodano kolory grafit, srebrny i złoty. Ta wersja, będąc bardziej kompletna, jest droższa. Oba modele można nabyć z aluminium lub stali nierdzewnej.

Tymczasem Samsung Galaxy Watch 4 ma cztery kolory do wyboru: czarny, srebrny, różowy i zielony.  Oba smartwatche mają dwa możliwe rozmiary: średnicę 40 i 44 mm. Samsung Galaxy Watch 4 jest również dostępny w rozmiarach 42 i 46 mm (Classic Bluetooth), choć tylko w kolorze srebrnym. Ma również dwa różne materiały, aluminium (wersja standardowa) i stal nierdzewna (wersja klasyczna). Jak widać, jest to czynnik najbardziej uwarunkowany indywidualnymi gustami każdego z nich. Zdecydowaliśmy się na projekt Apple Watch Series 6, który zrywa z tradycyjną estetyką zegarków okrągłych.

Przechowywanie: zduplikuj swojego rywala

Liczba plików, które można zapisać na Apple Watch Series 6, jest wyższa, ponieważ oferuje łącznie 32 GB pamięci, czyli dwa razy więcej niż 16 GB w Samsung Galaxy Watch 4. Ta różnica polega na wydajności procesora, który mają. Rejestrowy. Apple Watch jest wyposażony w S6 SiP, 64-bitowy dwurdzeniowy procesor, a także bezprzewodowy układ W3 i ultraszerokopasmowy układ U1. Jest to nieco mocniejszy procesor niż Exynos W920 Dual Core 1,18 GHz, dostępny w Samsung Galaxy Watch 4.

Sprawność fizyczna i aktywność fizyczna: minimalna przewaga

Optymalizacja osiągów sportowych oferowanych przez smartwatche to kolejny z najbardziej atrakcyjnych czynników dla użytkowników. Aby być uczciwym, zarówno Apple Watch Series 6, jak i Samsung Galaxy Watch 4 są pod tym względem doskonałe, ale Apple oferuje poziom szczegółowości, do którego Samsung jeszcze nie dotarł. Podstawowych danych o aktywności fizycznej dostarcza zarówno licznik kroków i kalorii, przebyty dystans, tętno itp.Każdy z nich jest idealny do rejestrowania Twojej aktywności w każdym rodzaju sportu: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, golf, siłownia itp. Oferuje jednak kilka drobnych funkcji, które stanowią wartość dodaną w porównaniu do Samsunga, takich jak automatyczne wykrywanie podczas biegania, określanie długości basenu na podstawie lokalizacji lub autonomiczne wykrywanie stylu pływania. Ale prawda jest taka, że ​​w obu przypadkach znajdziesz dobrego sprzymierzeńca dla tego sportu.

Apple Watch Series 6 vs Samsung Galaxy Watch 4: Jakie są zalety zegarka Samsung?

Teraz kolej Samsunga. W tej sekcji wyjaśniamy, jakie są mocne strony Galaxy Watch 4 w porównaniu z jego rywalem z Apple:

Ekran: lepsza jakość i rozdzielczość

Funkcje wyświetlania Samsung Galaxy Watch 4 odzwierciedlają różnicę czasu między wydaniem każdego modelu. Apple ma ekran Retina OLED LTPO, podczas gdy Samsung stawia na ekran Super AMOLED. Oba zegarki mają opcję zawsze na wyświetlaczu. To, co naprawdę daje Samsungowi wygraną, to rozdzielczość ekranu. W przypadku zegarka 40 mm Samsung oferuje rozdzielczość 396 x 396 pikseli, wyższą niż 324 x 394 firmy Apple .

Jeśli zdecydujesz się na duże etui, w Samsung Galaxy Watch 4 znajdziesz rozdzielczość 450 x 450 pikseli, w porównaniu do 368 x 448 pikseli w Apple Watch Series 6 . Ponadto Galaxy ma obrotową ramkę, jak zwykle w innych zegarkach Samsunga. Co prawda ekran Apple Watch Series 6 jest większy (1,78 cala) niż Samsung Galaxy Watch 4 (1,4 cala), ale Samsung oferuje znacznie ostrzejszą definicję kolorów . Dodatkowo możesz zmieniać i dostosowywać układy ekranu.

Samsung Galaxy Watch 4 vs Apple Watch Series 6

Żywotność baterii: większa autonomia

Użytkownicy smartwatchów szukają trwałych urządzeń, na których nie muszą codziennie martwić się o baterię. Potrzeba, którą Samsung Galaxy Watch 4 pokrywa lepiej niż jego rywal Apple. Pierwszy osiąga autonomię użytkowania do 40 godzin w porównaniu do godzin 18, które trwa Apple Watch Series 6. Jeśli chodzi o czas ładowania, pełne naładowanie obu modeli zajmuje około półtorej godziny.

Monitorowanie stanu zdrowia: bardziej kompleksowa analiza

Samsung Galaxy Watch 4 ma naprawdę przydatny wskaźnik, w który Apple Watch Series 6 nie jest wyposażony. Jest to czujnik bioaktywny, który łączy elektrokardiogram i czujnik impedancji bioelektrycznej . Ten marker pozwala wydobyć znacznie więcej informacji o procentowej zawartości tłuszczu lub wody w twoim ciele, a także o wskaźniku masy mięśniowej. Samsung Galaxy Watch 4 poprawia się również, jeśli chodzi o analizę snu , i pozwala zdefiniować pewne wzorce chrapania lub zobaczyć tlen we krwi podczas snu. Oznacza to, że oferuje większą precyzję niż Apple Watch Series 6.

W pozostałych funkcjonalnościach związanych ze zdrowiem obie zawierają praktycznie te same funkcje: czujnik EKG do pomiaru tętna, wysokościomierz barometryczny, akcelerometr, żyroskop, czujnik do monitorowania tlenu we krwi, optyczny czujnik tętna itp.

Apple Watch Series 6 Vs Samsung Galaxy Watch 4: remis techniczny

Są pewne parametry, w których działanie obu modeli jest praktycznie takie samo. Tak jest w przypadku wodoodporności. Zarówno Apple Watch Series 6, jak i Samsung Galaxy Watch 4 oferują opór 5 ATM , co oznacza, że ​​można je zanurzyć na głębokość do 50 metrów. Są również z grubsza związani, jeśli chodzi o opcje łączności. Tym samym oba smartwatche oferują łączność Bluetooth 5.0, Wi-Fi i LTE (to ostatnie jest opcjonalne, choć podnosi cenę). Oczywiście kompatybilność z innymi urządzeniami jest bardziej otwarta w modelu Samsunga, ponieważ Apple pozwala na parowanie go tylko z własnymi produktami, co znacznie ogranicza możliwości.

Jeśli mówimy o innych inteligentnych funkcjach, te dwa inteligentne zegarki mają podobne alternatywy. Na przykład w każdym z nich dostępna jest opcja wykonywania połączeń alarmowych lub realizacji płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Apple Pay lub Samsung Pay . Dodatkowo mogą odbierać połączenia, wiadomości i powiadomienia związane z prognozą pogody czy kalendarzem. Samsung Galaxy Watch można również kontrolować za pomocą asystenta głosowego Bixby.

Apple Watch Series 6 kontra Samsung Galaxy Watch 4: Nasz werdykt

Wydajność dwóch sprawdzonych przez nas smartwatchów jest doskonała. Wdrożenia technologiczne, nad którymi pracowali Apple i Samsung, zaowocowały prawdziwie zaawansowanymi smartwatchami, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać swoją codzienną aktywność. Jeśli chodzi o funkcjonalności związane ze śledzeniem ćwiczeń, obydwa są w stanie rejestrować prawie te same informacje. Apple dokopuje się nieco głębiej w niektórych aspektach, ale różnica jest minimalna.

Zamiast tego nowy model Samsunga przewyższa Apple w monitorowaniu stanu zdrowia, autonomii użytkowania i ostrości ekranu. Co więcej, wciąż jest tańszy niż smartwatch Apple. Jeśli nie masz iPhone’a, zalecamy wybór Samsung Galaxy Watch 4, który ma bardziej zoptymalizowany stosunek jakości do ceny. Wręcz przeciwnie, jeśli jesteś wierny Apple, warto zdecydować się na Apple Watch Series 6, aby był on jak najbardziej kompatybilny z telefonem komórkowym. Tak więc, jak zawsze Ci mówimy, ocena spada na Ciebie zgodnie z Twoimi priorytetami.