Samsung Galaxy Watch 4 Vs Fitbit Sense – jaki smartwatch wybrać?

Samsung Galaxy Watch 4 vs Fitbit Sense

Doskonałość istnieje? Często mówi się, że nie, choć prawda jest taka, że ​​zbliżamy się do tego. A przynajmniej perfekcji, jeśli chodzi o doskonałość w segmencie urządzeń elektronicznych, w którym inteligencja użytkowania i innowacyjność stale rosną. Doskonałym przykładem jest sfera smartwatchów. Marki nie ustają w wysiłkach, aby produkować super kompletne alternatywy i funkcje, które znacznie wykraczają poza określanie czasu. Dzisiaj porównujemy dwa naprawdę równe modele, zarówno pod względem funkcji technologicznych, jak i ceny: Samsung Galaxy Watch 4 Vs Fitbit Sense .

Już teraz przewidujemy, że decyzja między tymi dwoma inteligentnymi zegarkami nie będzie łatwa. Cena jest jednym z czynników, które zwykle kierują decyzją, choć w tym przypadku tak nie będzie. Samsung Galaxy Watch 4 i Fitbit Sense są pod tym względem praktycznie zrównane . Dlatego będziesz musiał spojrzeć na inne cechy. Ale uspokój się! Pomożemy Ci w tym porównaniu. Zwróć uwagę!

Samsung Galaxy Watch 4 Vs Fitbit Sense: główne różnice

Jak zwykle, analizę tę rozpoczynamy od odniesienia się do elementów, którymi różnią się oba smartwatche:

Wersje: Samsung rozkłada się, Fitbit ma jeden rozmiar

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, aby nie pomylić się przy zakupie, jest to, że niektóre modele mają różne wersje, w których mogą występować drobne różnice wpływające na cenę . Tak jest w przypadku Samsung Galaxy Watch 4, który można znaleźć w wersji standardowej lub w wersji Classic, która ma bardziej „premium” design dzięki obracającej się ramce, dostępnej tylko w tej opcji. Z kolei ma wersję z łącznością Bluetooth lub LTE, co znacznie podnosi jego cenę. Pokażmy to w bardziej zwięzły sposób:

  • Samsung Galaxy Watch 4 – Wersja standardowa ma dwa rozmiary tarcz (40 i 44 mm), a wersja Classic nieco powiększa opcje (42 i 46 mm). Dodatkowo można wybrać opcję z łącznością Bluetooth lub LTE . Wreszcie do wyboru są cztery kolory: czarny, srebrny, różowy i zielony, choć nie wszystkie są dostępne w obu wersjach.
  • Fitbit Sense – w tym przypadku zegarek Fitbit ma 40,5 mm jeden rozmiar dla wszystkich, więc nie znajdziesz różnych rozmiarów twarzy. Tak, możesz wybrać rozmiar paska , mały (który dopasowuje się do nadgarstków o średnicy 140-180 mm) lub duży (180-220 mm). Jeśli chodzi o różnorodność kolorów, Fitbit Sense jest dostępny w kolorze czarnym, białym i zielonkawoszarym.
Samsung Galaxy Watch 4 vs Fitbit Sense
Samsung Galaxy Watch 4 vs Fitbit Sense: ekran Samsunga jest okrągły, podczas gdy tarcza zegarka Fitbit ma bardziej kwadratowy kształt

Projekt: Okrągły czy kwadratowy ekran?

Na pierwszy rzut oka widać już różnicę estetyczną: Samsung ma zaokrągloną tarczę, podczas gdy Fitbit ma kwadratową z zakrzywionymi krawędziami . W tym sensie twoje preferencje będą bardziej zależeć od twoich upodobań. Jeśli bardziej interesują Cię zegarki o klasycznym wyglądzie, Samsung może być bardziej odpowiednią opcją. Zamiast tego osoby szukające bardziej sportowego i nowoczesnego designu prawdopodobnie zdecydują się na Fitbit.

Tam, gdzie możemy obiektywnie określić różnice, jest ekran, który w obu przypadkach ma technologię AMOLED. Jeśli spojrzymy na rozmiar, Fitbit Sense jest nieco większy i ma 1,58 cala. W przypadku Samsung Galaxy Watch 4 rozmiar waha się od 1,19 cala (40 mm) do 1,36 cala (44 mm). Teraz, jeśli mówimy o rozdzielczości, przewaga jest dla Samsunga. Fitbit Sense ma rozdzielczość 336 x 336 pikseli, w porównaniu do 396 x 396 (40 mm) / 450 x 450 (44 mm) pikseli w Galaxy Watch 4.

Autonomia użytkowania: Fitbit jest trwalszy

Aby być całkowicie uczciwym, Samsung nie podaje tak szczegółowych informacji, jak Fitbit, jeśli chodzi o żywotność baterii, chociaż wiemy, że jest mniej . Samsung Galaxy Watch 4 może pracować przez około 40 godzin . Chociaż, jak wiesz, ta autonomia może zostać zmniejszona w zależności od aktywowanych funkcji. Ze swojej strony Fitbit Sense oferuje zakres 6 dni , jeśli jest używany tylko jako zegarek. W przypadku, gdy GPS jest stale aktywny, bateria wystarczy na około 12 godzin.

Ponadto Fitbit Sense oferuje opcję szybkiego ładowania, dzięki której możesz uzyskać do 24 godzin pracy na baterii po zaledwie 12 minutach ładowania. W przypadku konieczności pełnego naładowania cały proces zajmie około 40 minut.

Zdrowie i kondycja: różne mocne strony, ta sama doskonałość

Jak zwykle oba smartwatche są w stanie mierzyć m.in. podstawowe parametry, takie jak przebyty dystans, spalone kalorie czy tętno i analiza snu. Własne czujniki to te, które naprawdę robią różnicę w porównaniu z innymi smartwatchami konkurencji. Samsung Galaxy Watch 4 ma Samsung BioActive , bioelektryczny czujnik impedancji, za pomocą którego możesz mierzyć procent tłuszczu w ciele, masę mięśniową, poziom wody itp., aby zdefiniować najbardziej optymalne cele ćwiczeń zgodnie z Twoimi potrzebami. funkcje. Ten czujnik z kolei mierzy EKG i ciśnienie krwi w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można wykryć wszelkie nieprawidłowości rytmu serca na bieżąco.

Ze swojej strony Fitbit Sense ma czujnik EDA oparty na skanerze aktywności elektrodermalnej, za pomocą którego można mierzyć reakcję organizmu na stres. Podobnie jak Samsung, Fitbit Sense ma EKG , aby zidentyfikować wszelkie migotanie przedsionków. Trzecim głównym czujnikiem tego smartwatcha jest czujnik temperatury skóry , którego zadaniem jest mierzenie temperatury ciała przez całą noc, aby sprawdzić, o ile stopni różni się ona od temperatury odniesienia. Oprócz tego Fitbit Sense jest wyposażony w czujniki SpO2 do pomiaru saturacji oraz PurePulse 2.0 do pomiaru tętna.

Kompatybilność ze smartfonami: Android czy iPhone?

Gdybyście nie wiedzieli, Galaxy Watch 4 to pierwszy smartwatch oparty na Wear OS, który pozwala na synchronizację z dużą liczbą aplikacji, ale tylko w środowisku Androida. Oznacza to, że zegarek Samsung nie jest kompatybilny z iPhonem, w przeciwieństwie do Fitbit Sense . W takim przypadku będziesz mógł połączyć go z iPhone’em (wersja 12.2 lub nowsza), chociaż niektóre funkcje będziesz mógł uruchomić tylko wtedy, gdy masz Androida.

Fitbit Sense kontra Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4 Vs Fitbit Sense: oba zawierają technologię GPS i są kompatybilne z Wi-Fi, Bluetooth i NFC

Samsung Galaxy Watch 4 Vs Fitbit Sense: wspólne aspekty

Mówiliśmy już, że decyzja nie będzie łatwa, ponieważ niektóre czynniki są równe, takie jak:

Monitorowanie sportu: albo jest optymalne

Kontrola nad treningiem sportowym, obok monitorowania stanu zdrowia, to kolejne wielkie twierdzenie użytkowników smartwacthe. I w tym sensie uzyskasz doskonałe wyniki bez względu na wybrany model. Jeśli zdecydujesz się na Galaxy Watch 4, możesz wybierać spośród ponad 90 predefiniowanych trybów, a Fitbit zawiera ponad 20 . W obu przypadkach otrzymasz pełny raport na temat swojej wydajności i zawierają czujnik automatycznego rozpoznawania. Fitbit Sense poinformuje Cię również o osiągnięciu docelowego tętna poprzez wibracje.

Inteligencja: GPS i sterowanie głosowe

Obecne smartwatche oferują szereg funkcji, które wykraczają poza informowanie o czasie. Tak więc zarówno Samsung Galaxy Watch 4, jak i Fitbit Sense zawierają czujnik nawigacji GPS wzmocniony GLONASS. Dodatkowo można nimi sterować za pomocą asystenta głosowego, Bixby w przypadku Samsunga i Google Assistant lub Alexy w Fitbit. Pozwalają także między innymi otrzymywać powiadomienia o połączeniach lub wiadomościach oraz dokonywać płatności zbliżeniowych.

Łączność: (prawie) wszystko tak samo

Innym aspektem, w którym dwaj bohaterowie naszej recenzji mają wiele podobieństw, jest łączność, ponieważ oba obsługują Bluetooth, Wi-Fi i NFC . Oczywiście pamiętajmy, że Samsung oferuje wersję obejmującą również łączność LTE, której brakuje w Fitbit Sense.

Wodoodporność: do 50 metrów

Kończymy naszą recenzję, mówiąc o poziomie ochrony oferowanej przez Samsung Galaxy Watch 4 i Fitbit Sense, jeśli chodzi o wodę. Każdy z dwóch inteligentnych zegarków jest w stanie zanurzyć się na głębokość do 50 metrów, więc nadają się do pływania . Mimo to nie są polecane do uprawiania sportów wodnych, takich jak nurkowanie, ani do stosowania w pomieszczeniach takich jak sauna czy jacuzzi. Ponadto wskazane jest suszenie ich zaraz po wyjściu z wody, aby przedłużyć ich żywotność.

Fitbit Sense kontra zegarek Galaxy 4
Samsung Galaxy Watch 4 Vs Fitbit Sense: można je zanurzyć na głębokość do 50 metrów

Samsung Galaxy Watch 4 kontra Fitbit Sense: nasz werdykt

Główny wniosek, jaki wyciągamy z tej analizy, jest taki, że zarówno Samsung, jak i Fitbit opracowały smartwatche w pełni zoptymalizowane pod kątem aktywności fizycznej i sportu. Jeśli chodzi o monitorowanie stanu zdrowia, każdy z nich zawiera własne czujniki, które chociaż nie zastępują sprzętu medycznego, oferują wysoki stopień precyzji . A ponieważ cena w obu przypadkach jest podobna, będziesz musiał przyjrzeć się innym cechom, aby podjąć ostateczną decyzję.

Zalecamy, aby jeśli masz inne urządzenia Samsung, pozostań wierny tej marce, ponieważ Galaxy Watch 4 można zsynchronizować z większością z nich. To bez wątpienia pozwoli Ci wydobyć znacznie więcej z tego narzędzia. Jeśli z drugiej strony ten aspekt jest Ci obojętny i wolisz przywiązywać większą wagę do innych elementów, takich jak autonomia użytkowania, Fitbit Sense jest Twoją opcją. Prawda jest taka, że ​​między tymi dwoma modelami szanse na sukces wynoszą 100%.