Oral-B iO 7n Vs 8n Vs 9n – W poszukiwaniu najbardziej innowacyjnej szczoteczki do zębów Oral-B

Higiena jamy ustnej jest podstawową częścią zdrowia. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, co przekłada się na większe wykorzystanie szczoteczki elektrycznej. Jego zalety w porównaniu ze szczoteczką manualną są oczywiste: usuwa więcej płytki bakteryjnej, zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i chroni dziąsła. Ale skąd wiesz, która szczoteczka elektryczna jest dla Ciebie najlepsza? W tym artykule porównujemy trzy najbardziej innowacyjne preparaty na rynku: Oral-B iO 7n Vs 8n Vs 9n .

Nie ma wątpliwości, że Oral-B nadal mocno stawia na technologię w swoich produktach. Dowodem na to jest nowa seria Oral-B iO. Zgodnie z definicją samej marki są najbardziej zaawansowane w jej katalogu. Między innymi dzięki wdrożeniu technologii iO oraz włączeniu interaktywnego ekranu . Chcesz wiedzieć, czym się od siebie różnią i który z nich jest dla Ciebie bardziej odpowiedni? Czytaj dalej!

Oral-B iO 7n vs 8n vs 9n
 

Oral-B iO 7n Vs 8n Vs 9n: to są ich podobieństwa

Jak możesz sobie wyobrazić, modele, które pojawiają się w tej recenzji, mają wiele cech charakterystycznych dla serii iO. Oto główne:

Oral-B iO 7n vs Oral-B iO 8n vs Oral-B iO 9n

Bateria: ta sama autonomia użytkowania

Oral-B wprowadza wiele ulepszeń do każdej serii elektrycznych szczoteczek do zębów, które wprowadza, ale żywotność baterii pozostaje taka sama we wszystkich z nich. Tak więc Oral-B iO 7n Vs 8n Vs 9n mają taką samą autonomię użytkowania, około dwóch tygodni. Jeśli chodzi o czas potrzebny na doładowanie baterii, to we wszystkich trzech przypadkach utrzymuje się on na poziomie 3 godzin dzięki magnetycznej ładowarce, w którą są wyposażone.

Inteligentny zegar i czujnik ciśnienia

Podobnie jak wszystkie inne pędzle Oral-B, seria iO ma 2-minutowy timer, czyli zalecany czas szczotkowania. Szczoteczka emituje ostrzegawczo wibracje co 30 sekund, które nasilają się po osiągnięciu 2 minut . Ponadto wszystkie trzy modele są wyposażone w inteligentny czujnik nacisku, który wskazuje, czy wywierany nacisk jest nadmierny. Ekran pędzla zaświeci się z zieloną uśmiechniętą buźką, gdy nacisk jest dobry, białą twarzą, jeśli jest za mały, i czerwoną, smutną twarzą, jeśli jest za duży. Należy pamiętać, że wskaźniki świetlne Oral-B iO 7n nie rozróżniają koloru zielonego i czerwonego, ponieważ wyświetlacz jest czarno-biały.

Technologia impulsów magnetycznych iO, nowość od Oral-B

Modele 7n, 8n i 9n z serii iO są zasilane przez opatentowaną technologię mikrowibracji magnetycznych Oral-B . Są to impulsy liniowe, które kierują energię w kierunku końca każdego włókna, dzięki czemu szczoteczka emituje niewielkie wibracje, które pomagają skuteczniej czyścić zęby. Oznacza to, że mechanizm działania oscylacji i rotacji jest uzupełniany przez uwalnianie tych mikrowibracji.

Sztuczna inteligencja: orientacja szczotkowania

Technologia sztucznej inteligencji automatycznie rozpoznaje trasę, którą pokonujesz , a także obszary, które pozostawiasz nieoczyszczone. W ten sposób poprowadzi Cię do obszarów, przez które nie przeszłaś szczoteczką elektryczną, upewniając się, że myjesz całe usta równomiernie.

Łączność Bluetooth: integracja z aplikacją mobilną

Oral-B iO 7n Vs 8n Vs 9n oferuje połączenie Bluetooth, które umożliwia synchronizację elektrycznej szczoteczki do zębów z własną aplikacją mobilną firmy . To połączenie umożliwia przechowywanie codziennych dzienników i sprawdzanie ich w aplikacji, monitorowanie szczotkowania w czasie rzeczywistym oraz słuchanie rad, aby poprawić efektywność użytkowania zapewnianą przez funkcję Smart Coaching aplikacji. Nie martw się, jeśli masz iPhone’a lub Androida, ponieważ jest on kompatybilny z obydwoma systemami operacyjnymi.

Oral-B iO 7n vs 8n vs 9n: to są ich różnice

Próbki, które analizujemy w tym artykule, należą do najnowszej serii Oral-B, serii iO. Są to te, które zawierają wyższy poziom technologii, ale są też najdroższe z tych, które brytyjska firma wprowadziła na rynek. W tej drugiej sekcji szczegółowo opisujemy aspekty, w których różnią się między sobą:

Oral-B iO 8n vs Oral-B iO 7n vs Oral-B iO 9n

Programy sprzątania: od mniej do więcej

Oral-B przyzwyczaił nas do zwiększania liczby trybów czyszczenia między szczotkami z tej samej serii, a iO nie są wyjątkiem. Oral-B iO 7n ma 5 trybów szczotkowania, które w Oral-B iO 8n stają się 6 trybami. Najnowsza wersja, 9n, idzie o jeden wyżej i osiąga 7 trybów sprzątania . Tak więc wspólne tryby we wszystkich to: codzienne czyszczenie, pielęgnacja wrażliwa, pielęgnacja dziąseł, głębokie i wybielanie. Oral-B iO 8n zawiera funkcję superczułości, a 9n dodaje ją i tryb czyszczenia języka.

Ekran: czarno-biały czy kolorowy?

Kontynuujemy zróżnicowanie aspektów między trzema pędzlami z serii iO, a teraz analizujemy ekran. Wszystkie zawierają interaktywny ekran, który już teraz stanowi postęp w stosunku do gamy Genius. Jednak ekran Oral-B iO 7n jest czarno-biały, podczas gdy ekran 8n i 9n jest kolorowy . Możesz w nim zobaczyć procent pozostałej baterii, 2-minutowy timer i tryby czyszczenia.

Opakowanie: różnorodność kolorów do wyboru

Prezentacja szczoteczki elektrycznej różni się w zależności od wybranego modelu. Oral-B iO 7n jest dostępny w kolorze czarnym i białym. Możesz wybrać Oral-B iO 8n w kolorze białym lub fioletowym. Wreszcie, Oral-B iO 9n ma wersję czarną, różową i białą. We wszystkich trzech przypadkach znajdziesz jedną głowicę, więc jeśli potrzebujesz wymiany, będziesz musiał ją kupić osobno. Dodatkowo Oral-B iO 7n Vs 8n Vs 9n posiadają walizkę do transportu wkładów.

Śledzenie 3D: 9n się wyróżnia

Trzy elektryczne szczoteczki do zębów, które są gwiazdami naszego przeglądu, działają w oparciu o technologię sztucznej inteligencji. Jednak tylko Oral-B iO 9n jest w stanie śledzić szczotkowanie w czasie rzeczywistym w 3D , rejestrując łącznie 16 obszarów jamy ustnej, zapewniając znacznie dokładniejsze i kompletne czyszczenie.

Etui podróżne: ładowanie magnetyczne

Szczoteczka do zębów to niezbędny dodatek w każdej walizce podróżnej. Dlatego wszystkie trzy modele są wyposażone w praktyczną walizkę podróżną, aby łatwo ją przetransportować w dowolne miejsce. Różnica polega na tym, że obudowa Oral-B iO 9n to Power2Go, co oznacza, że ​​zawiera magnetyczną podstawę ładującą . W ten sposób możesz naładować baterię szczoteczki wewnątrz samej obudowy.

Oral-B iO 7n vs 8n vs 9n: Który preferujemy?

Jak widać, każda z kopii, które przeanalizowaliśmy w tym artykule, ma zaawansowane technologicznie funkcje. W rzeczywistości wszystkie trzy należą do najbardziej zaawansowanej gamy Oral-B, a ich funkcje są bardziej wyrafinowane niż w przypadku pędzli z innych serii, takich jak Genius czy Smart . Postęp technologiczny wiąże się jednak z wyższymi kosztami ekonomicznymi, co może być przeszkodą.

Jeśli nie możesz wydać dużo pieniędzy, najbardziej polecaną opcją jest Oral-B iO 7n, chociaż jest najmniej kompletna z trzech. Mimo to posiada wszystkie innowacje typowe dla serii iO, takie jak technologia mikrowibracji magnetycznych, połączenie Bluetooth lub aplikacja Sztuczna Inteligencja, aby uzyskać bardziej wydajne szczotkowanie. Dlatego na poziomie funkcjonalnym jest to opcja o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Wręcz przeciwnie, jeśli szukasz najbardziej zaawansowanej szczoteczki na rynku, czyli Oral-B iO 9n. Tylko ten model pozwala na śledzenie ścieżki pędzla w 3D, wskazując z większą precyzją wszystkie obszary, w których nie pracowałeś dobrze. Ponadto etui podróżne, które zawiera, to Power2Go, więc zawiera bazę ładującą.

Krótko mówiąc, na ostateczną decyzję duży wpływ będą miały Twoje preferencje zakupowe. Jeśli jednak zdecydujesz się na jeden z trzech modeli serii Oral-B iO, wynik będzie optymalny w każdym przypadku.