Najlepsze 10-litrowe szybkowary

Jaki jest najlepszy 10-litrowy szybkowar?

kobieta w czerwonym fartuchu gotuje z szybkowaremSzybkowary, popularnie zwane szybkowarami, od lat stały się nieodzownym sprzymierzeńcem w kuchni . Obecnie niewiele jest domów, w których nie ma tego pojemnika do gotowania. Jest to rodzaj kuchenki, która podczas pracy może osiągać ciśnienie wyższe niż atmosferyczne . Z tego powodu są w stanie znacznie skrócić czas gotowania potraw , a tym samym przyspieszyć proces przygotowywania pysznych dań.

Na rynku możemy znaleźć szybkowary wszelkiego rodzaju: o różnych rozmiarach, kształtach, funkcjonalnościach, markach… Jednak jednym z detali lub cech, które zwykle wpływają na ostateczną decyzję zakupową zainteresowanego jest bez wątpienia jego pojemność . Jeśli chcesz mieć dość duży garnek do gotowania dla wielu osób jednocześnie, masz możliwość zakupu garnka o pojemności do 10 litrów. W rzeczywistości, jeśli założyłeś dużą rodzinę, powinieneś kupić duży szybkowar.

Ponieważ pojemność jest istotną cechą tych garnków, postanowiliśmy napisać ten artykuł, w którym szczegółowo przeanalizujemy, jakie modele szybkowarów o pojemności 10 litrów są dla nas najlepsze w sprzedaży na rynku. Mamy nadzieję, że praca, którą wykonaliśmy, posłuży jako przewodnik zakupowy dla czytelników, którzy mogą być zainteresowani zakupem szybkowaru o dużej pojemności. Biorąc to pod uwagę, jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

🥇 Porównanie najlepszych 10-litrowych szybkowarów

Najtańszy


Zdjęcie
Monix Classica Olla a Presión Tradicional de 10 litros, Acero Inoxidable, Gris,...

Valoración con estrellas

Opiniones

Capacidad
10 litros

Material
Acero inoxidable

Dimensiones
30 x 24 x 30 cm

Peso
2 kilogramos

Hasta 12 litros

Foto
Kuhn Rikon Duromatic Hotel, Olla a presión Super Rápida con Asas 10L./ 28 cm....

Valoración con estrellas

Opiniones

Capacidad
10 litros

Material
Metal

Dimensiones
40,5 x 31,5 x 25,5 cm

Peso
5,23 kilogramos

Ocupa menos espacio

Foto
Olla a presión MAGEFESA STAR BOMBEADA rápida, fácil Uso, Acero Inoxidable...

Valoración con estrellas

Opiniones

Capacidad
10 litros

Material
Metal

Dimensiones
34,4 x 31 x 27,2 cm

Peso
4,78 kilogramos

Foto
Bastilipo 10L Olla Rápida De Acero Inoxidable 10 Litros, Gris

Valoración con estrellas

Opiniones

Capacidad
10 litros

Material
Acero inoxidable

Dimensiones
56,5 x 32,5 x 43,5 cm

Peso
4,06 kilogramos

Foto
Fissler Vitaquick Olla a presión de inducción, 10 L y 26 cm de diámetro,...

Valoración con estrellas

Opiniones

Capacidad
10 litros

Material
Metal

Dimensiones
36,5 x 27 x 46,5 centímetros

Peso
5,66 kilogramos

✅Jaki garnek ekspresowy 10 litrów kupić? 

➤  Monix Classica – Jedna z najlepszych cen

Monix Classica Tradycyjny szybkowar o pojemności 10 litrów, stal nierdzewna, szary, 24 cm

Ten nagłówek nie mógłby lepiej określić tego ekspresowego garnka o pojemności 10 litrów. Zwykle doniczki tego typu, które są wysokiej jakości i mają pokaźny rozmiar, zwykle nie są tak tanie. To jednak wyjątek, bo kosztuje mniej niż 65 euro i oferuje nam absolutnie wszystko, czego szukamy w szybkowarze. Poza tym jest to również najlżejszy ze wszystkich, które uwzględniliśmy w tym artykule, ponieważ waży zaledwie 2 kilogramy.

Z tym szybkowarem wszystko będzie bardzo łatwe, praktyczne i szybkie , ponieważ jego tradycyjny format jest bardzo intuicyjny. Wielcy kucharze z całego świata bardzo często korzystają z garnków Monix, ponieważ są one najwyższej jakości i bardzo łatwe w obsłudze . Ten konkretny model ma zamknięcie w kształcie mostka , które w łatwy sposób zapobiega agresywnemu odkręcaniu się wieczka. Na koniec pokryty jest żaroodpornym bakelitem, co zapewnia mu dużą odporność na zużycie.

Prawda jest taka, że ​​niewiele więcej można powiedzieć. Trzeba tylko wiedzieć, że to ekspresowy garnek o dużej pojemności i jakości przewyższający wiele konkurencyjnych marek. Z tego powodu polecamy go w stu procentach.

„Mam już drugą taką doniczkę, ale oczywiście mniejszą. Działają naprawdę dobrze. Wybrałem ten model, ponieważ inne szybkowary, na które patrzyłem, nie są tak wyrafinowane jak ten, a przynajmniej tak mi się wydaje. Bardzo podoba mi się ten garnek. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.”

➤  KUHN RIKON – najwyższa jakość we wszystkim

KUHN RIKON, Superszybki szybkowar z uchwytami DUROMATIC Hotel, 10 litrów, 28 cm

Ten 10-litrowy szybkowar wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnym designem. Jego podstawa Superthermic zapewnia optymalną i dobrze rozłożoną dystrybucję ciepła. Ten projekt jest absolutnie kluczem do szybszego gotowania, zachowania aromatu, smaku i właściwości odżywczych żywności. Dno Superthermic sprawia, że ​​garnek ten jest kompatybilny ze wszystkimi typami kuchenek : od najnowocześniejszych płyt ceramicznych po kuchnie gazowe. Poza tym mamy również dostępny podmodel 12- litrowy .

Nie trzeba dodawać, że bezpieczeństwo szybkowaru ma kluczowe znaczenie, a ten model szybkowaru wyróżnia się również pod tym względem . Jego bezpieczne zamknięcie posiada potrójne zabezpieczenie nadciśnieniowe oraz automatyczne zamykanie pokrywy. Ponadto jest to garnek łatwy w obsłudze , który pozwala intuicyjnie dostosować różne stopnie gotowania. Ponadto duże uchwyty pomogą nam lepiej utrzymać ciężar. Wreszcie, ten garnek ma wyraźnie widoczne litry wewnątrz korpusu , aby właściwie odmierzyć ilość jedzenia, które do niego wkładamy.

Krótko mówiąc, jest to wysoce zalecana ekspresowa pula pod każdym względem, być może z wyjątkiem jednego: ceny. Nie jest to bynajmniej najtańsze, ale nadrabia to swoimi funkcjami i niesamowitą jakością. Niewiele 10-litrowych garnków ekspresowych jest lepszych niż to, naprawdę.

„Jest to bardzo łatwy w użyciu garnek i bardzo szybki. Najbardziej podoba mi się jej szerokość, bo dzięki niej można zrobić gulasz mięsny bez konieczności układania kawałków jeden na drugim. Dodatkowo wnętrze tła posiada małe wygrawerowane kwadraciki, które zapobiegają przyklejaniu się czegokolwiek. Podsumowując, wydaje mi się to fantastycznym garnkiem, który jest wysoce zalecany również ze względu na stosunek jakości do ceny.”

➤  Gwiazda MAGEFESA – dłuższa niż szersza

MAGEFESA Star Szybkowar, łatwy w użyciu, ze stali nierdzewnej 18/10, przystosowany do indukcji. Dno rozpraszające ciepło, 3 systemy bezpieczeństwa (POMPOWANE, 10L)

Jeśli spojrzymy na ten szybkowar i porównamy go z innymi modelami, które uwzględniliśmy, zauważymy wyraźną różnicę w jego wyglądzie, prawda? Jest to normalne, ponieważ ten garnek ma mniejszą średnicę . Nadrabia to jednak swoją wysokością: jest dość długą doniczką. Mówiąc o tym, co jest naprawdę ważne, ten szybkowar jest kompatybilny z absolutnie wszystkimi typami kuchenek , a także doskonale wytwarza i rozprowadza ciepło przy 75% mniejszym zużyciu energii .

Materiały użyte do produkcji są bardzo odporne , zarówno na uderzenia i zarysowania, jak i na zużycie. Ponadto jego 5-warstwowe zamknięte termodyfuzyjne dno gwarantuje jednorodną dystrybucję ciepła. Uchwyty są ergonomiczne , a także doskonale izolują ciepło. Ciekawą właściwością tego modelu ekspresu do gotowania jest to, że zachowuje witaminy i minerały zawarte w pożywieniu , co przekłada się na smaczniejsze i bardziej pożywne posiłki. Wreszcie, co nie mniej ważne, ma trzy mechanizmy bezpieczeństwa : zawór obrotowy, zawór depresyjny i blokadę bezpieczeństwa, dzięki czemu będziemy chronieni.

Bardzo polecany ekspres ekspresowy, a także tani w porównaniu do większości pojemników o dużej pojemności. Kosztuje mniej niż 80 euro, więc stosunek jakości do ceny jest praktycznie nie do pobicia: tym bardziej powód, aby się na niego zdecydować.

„Jest to garnek, który pozwala na przygotowanie dużej ilości jedzenia w tym samym czasie. Bardzo chciałem zrobić dobry gulasz z wybornego bulionu i wielu składników. Ma dobre wykończenia, bardzo dobre elementy zewnętrzne i jest bardzo łatwy do czyszczenia. Posiada rewelacyjne zamknięcie: żaden płyn nie wydostaje się z wnętrza. Wydajność jest doskonała. Bardzo podoba mi się ten garnek.

➤  Bastilipo 6978 – Najlepsza efektywność energetyczna

Szybkowar Bastilipo 10L ze stali nierdzewnej, 10 litrów, szary

Najbardziej niezwykłą cechą tego ekspresowego garnka o dużej pojemności jest bez wątpienia jego efektywność energetyczna A++ , prawdziwa przepustka. Co to dokładnie znaczy? Cóż, prawie nie będzie zużywać energii podczas swojej pracy. To bez wątpienia jeden z najbardziej energooszczędnych garnków na rynku, co z pewnością odnotujemy na rachunku za prąd. Ze względu na niewiarygodną oszczędność energii, jest to również garnek, który przygotowuje jedzenie w łagodniejszy sposób.

Dzięki hermetycznemu i hiperbezpiecznemu zamknięciu zachowuje wszystkie właściwości potrawy i zapobiega odlatywaniu wieczka. Ponadto ma dwa stopnie ciśnienia, aby móc gotować z różnymi prędkościami , jeśli chcemy. Jest to idealny garnek do zdrowego i szybkiego gotowania , więc jeśli jesteś na diecie, przyda się. Wreszcie, jest to prawdziwie ergonomiczny i intuicyjny garnek pod każdym względem : zarówno pod względem uchwytów, jak i obsługi. Mogą go używać nawet najmniej doświadczeni.

Oprócz wszystkich tych zalet, które wyjaśniliśmy, jest to jeden z najtańszych ekspresowych garnków o dużej pojemności na rynku. Można zatem powiedzieć, że istnieje wiele argumentów przemawiających za tym fantastycznym produktem. Wysoce polecany.

„Wspaniale gotuje i pozwala zrobić wszystko na raz. W domu jest nas sześcioro, a gotowanie zawsze trzeba było robić w dwóch garnkach. Jednak dzięki temu szybkowarowi wyeliminowałem ten problem. Wszystko tu pasuje i wszystko jest gotowane w tym samym czasie. Moja mama jest zachwycona”.

➤  Fissler Vitaquick – jakość i prostota jednocześnie

Fissler vitaquick / Szybkowar (litry 10, Ø 26 cm) ze stali nierdzewnej, poziomy gotowania 2, nadaje się do indukcji

Fissler to bez wątpienia jedna z najlepszych marek na rynku jeśli chodzi o doniczki , wszelkiego rodzaju, nie tylko ekspresowe. Dlatego do produkcji tego modelu użyto najlepszych materiałów : twardych, wytrzymałych i o zdolności rozprowadzania ciepła niedostępnej dla nielicznych. Ponadto jego system wspomagania pozycjonowania pozwala dobrze zamknąć garnek, ponieważ dowiesz się, czy dobrze go zamknąłeś, tylko wtedy, gdy usłyszysz „kliknięcie”, które zabrzmi wyraźnie, abyś mógł je doskonale usłyszeć.

Jego obsługa jest praktyczna i funkcjonalna . Kolorowy ekran na uchwycie zmienia się z czerwonego na zielony, w zależności od tego, czy jest zamknięty, czy otwarty. Jeśli szybkowar jest zamknięty, ciśnienie może wytworzyć się bez problemu. Ponadto ten model ekspresu o dużej pojemności pozwala na bardzo łatwe czyszczenie , ponieważ uchwyt można łatwo zdjąć przez system zaworów. Wreszcie, jego dno termiczne sprawia, że ​​garnek nagrzewa się bardzo szybko, aby oszczędzać energię we wszystkich typach kuchni .

Z tych wszystkich powodów, a także dlatego, że jest to szybkowar Fissler, warto zapłacić nieco więcej za wysokiej jakości szybkowar. To jest trochę droższe, tak, ale będzie tego warte. Gwarantujemy to.

„To doskonały garnek. Kupiłem ten 10 litrów specjalnie na rodzinne spotkania. Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo zadowolony z tego produktu. Prawda jest taka, że ​​wydaje mi się pasote. Bez wątpienia kupiłbym go ponownie.”

Jak korzystać z szybkowaru o pojemności 10 litrów?

Ponieważ dzbanek ekspresowy działa tak samo, niezależnie od jego pojemności, poniżej wyjaśnimy krok po kroku, jak z niego korzystać , aby było to łatwe do zrozumienia:

 1. Przede wszystkim napełnij falę jedzeniem, które zamierzasz ugotować, oraz wodą, która będzie używana do jego gotowania . Woda jest bardzo ważna, ponieważ tak naprawdę jest pierwszym systemem bezpieczeństwa. Bez wody jedzenie by się paliło.
 2. Sprawdź, czy pokrywka garnka ma gumową uszczelkę w dobrym stanie i jest prawidłowo ustawiona. Upewnij się, że jest dobrze zamknięty, śmiało.
 3. Gdy garnek jest szczelnie zamknięty, podgrzewaj go z maksymalną prędkością, aż zawór ciśnieniowy podniesie się i zacznie wydobywać się para.
 4. Pozostaw garnek do ostygnięcia i z dala od źródła ciepła , aż zawór ciśnieniowy opadnie. Uważaj na wydobywającą się parę, ponieważ się pali.
 5. Pozostaje tylko otworzyć garnek, wyjąć gotowe jedzenie i… Smacznego!

Lista najlepiej sprzedających się 10-litrowych szybkowarów:

NUMER 1


CRONOS-10L, Quick Cooker 10L, szybkowar ze stali nierdzewnej, 10 litrów

CRONOS-10L, Quick Cooker 10L, szybkowar ze stali nierdzewnej, 10 litrów


Szybkowar, praktyczny o dużej pojemności 10 litrów;
Pojemność 10 litrów i nadaje się do indukcji – Można myć w zmywarce, z wyjątkiem pokrywy.

widelceTOP 2


Monix Classica Tradycyjny szybkowar o pojemności 10 litrów, stal nierdzewna, szary,...

Monix Classica Tradycyjny szybkowar o pojemności 10 litrów, stal nierdzewna, szary,…


Szybkowar z zamknięciem mostkowym, pojemność 10 litrów;
Szybkowar CLASSICA poradzi sobie ze wszystkim, dzisiejszymi i wczorajszymi przepisami

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry 10-litrowy szybkowar

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do kupowania szybkowarów, nie martw się, ponieważ w tym dziale przedstawiamy kilka szczegółów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego szybkowaru o dużej pojemności:

 • Pojemność i rozmiar – to jest kluczowe. Musisz upewnić się, że jest to szybkowar o pojemności 10 litrów. Nie ma więcej, to dość oczywiste.
 • Materiał : zalecamy odporne materiały, które dobrze rozprowadzają ciepło, takie jak stal nierdzewna. Ponadto wysoko cenimy sobie materiały produkcyjne, które pozwalają nam oszczędzać energię.
 • Możliwość dostosowania : dla nas kluczowe jest, aby szybkowar mógł być używany w każdym typie kuchni. Gwarantuje to większy komfort, ponieważ nie musisz się zastanawiać, czy to zadziała dla Ciebie. Będzie warto tak lub tak, jeśli wybierzesz garnek kompatybilny ze wszystkimi kuchniami.
 • Zamknięcie : to z pewnością najważniejsza cecha ekspresu. Pamiętajmy, że jeśli nie obniżymy dobrze ciśnienia i nie otworzymy pokrywy, może to spowodować bardzo poważne obrażenia. Dlatego ważne jest, aby znaleźć szybkowar, który gwarantuje więcej niż bezpieczne zamknięcie.
 • Cena : to, czego nigdy nie możemy zrobić, to zapłacić więcej. Za szybkowar o dużej pojemności, który najbardziej Ci odpowiada, musisz zapłacić tyle, ile jest uczciwe i konieczne.

🏆 Nasza opinia i zalety posiadania 10-litrowego szybkowaru

Uważamy, że zakup dużych garnków i patelni to bardzo dobry pomysł, jeśli mieszkamy w domu z wieloma osobami. Jeśli nie, to prawda jest taka, że ​​to trochę głupie, bo zajmują też dużo miejsca, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób. W każdym razie musimy porozmawiać o zaletach , więc oto one:

 1. Ilość : umożliwia gotowanie większej ilości jedzenia w tym samym czasie. Dlatego na rodzinne posiłki trafiają do nas jak nikt inny.
 2. Adaptowalność : generalnie te, które są dobrej jakości, dopasowują się do każdego rodzaju kuchni, co jest bardzo wygodne.
 3. Różnorodność – jest tak wiele opcji do wyboru. Katalog jest prawie nieskończony, co zawsze jest bardzo pozytywne.

✅ Najczęściej zadawane pytania dotyczące ekspresowych garnków o pojemności 10 litrów

Czy nadaje się do płyt indukcyjnych?


Większość, jeśli nie wszystkie, garnków, które uwzględniliśmy w tym artykule, jest kompatybilna z absolutnie wszystkimi typami kuchenek.
Nie musisz się o to martwić.

Czy jest mały dla czterech lub pięciu osób?


Niewiele mniej.
Z 10 litrami masz dużo, ośmielilibyśmy się nawet powiedzieć, że na sześć.

Czy guma jest prawidłowo umieszczona?


Zwykle tak.
Dotyczy to oczywiście wszystkich modeli, które postanowiliśmy uwzględnić w tym artykule.

Inne typy doniczek ekspresowych
Doniczki ekspresowe 10 litrówurządzenia do gotowania ryżuTanie ekspresowe garnki
Szybkowary elektryczneEkspresowe garnki żeliwneGarnki ekspresowe na indukcję
Programowalne szybkowaryDuże ekspresowe garnkiSzybkowary przemysłowe
wolno ekspresowe kuchenkiEkspresowe garnki do mikrofaliMałe szybkowary
super szybkie garnkigarnki do gotowania na parze