Najlepsze baterie do kuchenek indukcyjnych

Jaka jest najlepsza bateria do kuchenek indukcyjnych?

srebrna płyta indukcyjna

Kuchenka indukcyjna jest rodzajem kuchenki szklano-ceramicznej i jest jedną z najpopularniejszych w ostatnich latach. To, co robi, to ogrzewanie tylko pojemnika i robi to dzięki polu elektromagnetycznemu, które generuje ciepło. Ze względu na wspomniany magnetyzm kuchenki indukcyjne działają tylko z niektórymi naczyniami kuchennymi zawierającymi materiał ferromagnetyczny . Oznacza to, że nie byle jaki garnek czy patelnia jest tego warta, zwłaszcza biorąc pod uwagę materiały użyte do jej produkcji. Te wykonane z miedzi, aluminium, ceramiki… są całkowicie wykluczone.

Jednak nie martw się, ponieważ dostępnych jest wiele opcji przyborów kuchennych przygotowanych i zaprojektowanych na indukcję, tutaj pokazujemy, które naczynia kuchenne są najlepszej jakości . Niektóre z często używanych pojemników mogą nawet nadawać się do gotowania na płycie indukcyjnej. Oczywiście, jeśli masz w domu tego typu kuchnię, będziesz musiał się przyzwyczaić do sprawdzania, czy nowe patelnie lub garnki, które kupujesz, są kompatybilne, czy nie. Ponadto ważne jest również, aby naczynia kuchenne były jak najlepiej dopasowane do średnic ognisk.

Napisaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci w przypadku, gdy posiadasz lub chcesz mieć płytę indukcyjną do gotowania w domu, a nadal nie masz pojęcia, jakie przybory kuchenne kupić. Dlatego poniżej przedstawimy i szczegółowo przeanalizujemy, jakie według nas są najlepsze baterie do kuchenek indukcyjnych w sprzedaży na rynku. Chcemy uprościć Twoje poszukiwania i w pewien sposób towarzyszyć Ci w procesie decyzyjnym, dlatego mamy szczerą nadzieję, że to Ci pomoże.

🥇 Porównanie najlepszych baterii do kuchenek indukcyjnych


Zdjęcie
Numer jeden w sprzedaży

WMF Provence Plus - naczynia kuchenne, stal nierdzewna Cromargan, pokrywki...

Więcej możliwości

WMF Diadem Plus - 5-częściowy zestaw garnków ze stali nierdzewnej,...

Najtańszy

Smile MGK-12 - Naczynia, odlew aluminiowy, (4 garnki z 4 pokrywkami...

Polecane przez Amazon

BRA Premiere - 4-częściowy akumulator odlewany z nieprzywierającego aluminium, odpowiedni...

Polecane przez Amazon

BRA Efficient - 5-częściowy zestaw garnków z odlewu aluminiowego z powłoką nieprzywierającą,...


Ocena w skali gwiazdkowej


opinie


Liczba części
4 lub 5

3-6

4

3-5

4 lub 5


Kompatybilny z
wszelkiego rodzaju kuchnie

wszelkiego rodzaju kuchnie

wszelkiego rodzaju kuchnie

wszelkiego rodzaju kuchnie

wszelkiego rodzaju kuchnie


Materiał
ze stali nierdzewnej i cyny

Stal nierdzewna

kute aluminium

odlew aluminiowy

odlew aluminiowy


Waga
8,38 kilograma

7 kilogramów

6,25 kilograma

8,9 kilograma

12,22 kilograma


Kolor
Srebro

Srebro

Czarny

czerwony i czarny

czarny i pomarańczowy

Número uno en ventas

Foto
WMF Provence Plus - Batería de Cocina, Acero Inoxidable Cromargan, Tapas de...

Valoración con estrellas

Opiniones

Número de piezas
4 o 5

Compatible con
Todo tipo de cocinas

Material
Acero inoxidable y peltre

Peso
8,38 kilogramos

Color
Plateado

Precio

Más opciones

Foto
WMF Diadem Plus - Batería de cocina de 5 piezas de acero inoxidable, base...

Valoración con estrellas

Opiniones

Número de piezas
3-6

Compatible con
Todo tipo de cocinas

Material
Acero inoxidable

Peso
7 kilogramos

Color
Plateado

La más barata

Foto
Smile MGK-12 - Batería de Cocina, Aluminio Fundido, (4 ollas con 4 tapas de...

Valoración con estrellas

Opiniones

Número de piezas
4

Compatible con
Todo tipo de cocinas

Material
Aluminio forjado

Peso
6,25 kilogramos

Color
Negro

Recomendada por Amazon

Foto
BRA Premiere - Batería 4 piezas de aluminio fundido con antiadherente, apta...

Valoración con estrellas

Opiniones

Número de piezas
3-5

Compatible con
Todo tipo de cocinas

Material
Aluminio fundido

Peso
8,9 kilogramos

Color
Rojo y negro

Recomendada por Amazon

Foto
BRA Efficient - Batería 5 piezas, de aluminio fundido con antiadherente, apta...

Valoración con estrellas

Opiniones

Número de piezas
4 o 5

Compatible con
Todo tipo de cocinas

Material
Aluminio fundido

Peso
12,22 kilogramos

Color
Negro y naranja

Jaką baterię do kuchenek indukcyjnych kupić? 

➤  WMF Provence Plus – Bestseller

WMF Provence Plus - naczynia kuchenne, stal nierdzewna Cromargan, szklane pokrywy, odpowiednie do wszystkich rodzajów płyt grzewczych, 5 sztuk

Jeśli nie jest to najlepiej sprzedająca się bateria do kuchenek indukcyjnych, to z pewnością jest jedną z najlepiej sprzedających się baterii , a to wiele o niej mówi od samego początku. Nic dziwnego, skoro pochodzi od niemieckiej marki WMF, jednej z najbardziej wyspecjalizowanych i najlepiej pozycjonowanych na tym rynku. Ten konkretny model oferuje nam dwie opcje dla naszej baterii: możemy kupić cztery sztuki lub pięć . Wśród elementów możemy znaleźć: duży garnek, średni garnek i mały garnek (wszystkie z pokrywkami); rondelek i rondelek. Jest to więc całkiem kompletny zestaw.

Pokrywy są wykonane ze szkła i mają półłukowy uchwyt, który bardzo ułatwia ich podnoszenie. Podstawą wszystkich elementów składających się na baterię jest TransTherm , co sprawia, że ​​jest ona kompatybilna z absolutnie wszystkimi typami kuchni. Ponadto wszystkie elementy są bardzo łatwe w użyciu, a także w utrzymaniu czystości . Bez problemu można je włożyć do zmywarki. Wreszcie jego krawędź skierowana na zewnątrz sprawia, że ​​płyn można nalewać pod ciśnieniem iw kontrolowany sposób, bez kapania.

WMF to jedna z najlepszych marek sprzętu kuchennego na świecie i po raz kolejny to pokazała. Ta bateria jest bardzo kompletna, łatwa w użyciu i łatwa do czyszczenia. Ma to wszystko, dlatego polecamy go w stu procentach.

„Zdecydowałem się na zakup tego zestawu naczyń, ponieważ marka dodaje mi pewności siebie, a prawda jest taka, że ​​wcale mnie nie zawiodły. Rozmiary wydają mi się idealne, a uchwyty niczego nie palą. Jestem absolutnie zachwycony tą baterią, naprawdę.”

➤  WMF Diadem Plus – Wszystko do wyboru

WMF Diadem Plus - Zestaw naczyń kuchennych, 5 kawałków cromagran, stal nierdzewna - 1 rondel Ø20cm, 1 niski garnek Ø16cm, 1 niski garnek Ø20cm, 1 niski garnek Ø24cm i 1 rondel Ø16cm

Nie opuszczamy marki WMF, aby teraz przeanalizować model baterii Diadem Plus, niewątpliwie jeden z najbardziej kompletnych pod względem liczby sztuk . Jednorazowo możemy kupić nawet sześć: pięć garnków różnej wielkości i patelnię. W każdym razie mamy więcej opcji, które zaspokoją wszystkie rodzaje potrzeb : dwa garnki i rondel, trzy garnki, trzy garnki i patelnia, cztery garnki, cztery garnki i rondel… Z pewnością rozumiesz, o co chodzi. Jeśli nie potrzebujesz tak wielu elementów w baterii, możesz wybrać baterię z mniejszą ilością.

Jest to idealne naczynie do codziennego użytku . Szklane pokrywy są wysokiej jakości i bardzo odporne na działanie wysokich temperatur . Dodatkowo dzięki temu, że są przeźroczyste, pozwalają nam doskonale obserwować przez nie proces gotowania. Podstawa wszystkich elementów składających się na wybraną przez nas baterię nadaje się do użytku we wszystkich typach kuchni, a zwłaszcza indukcyjnych . Wreszcie są dość łatwe w użyciu, a czyszczenie to bułka z masłem .

Niewiele więcej pozostaje nam do powiedzenia. Jest to bardzo kompletna bateria, łatwa w użyciu i czyszczeniu, która oferuje nam kilka opcji… Niewiele więcej można wymagać, a ponadto posiada własny znak jakości WMF. Wysoce polecany.

„Świetna jakość produktu, jak wszystko, co produkuje WMF. W płycie indukcyjnej uchwyty niczego nie przypalają, a ponadto doskonale przewodzą ciepło całej potrawie. W ten sposób końcowe wyniki są znacznie lepsze. Bardzo lubię korzystać z baterii na co dzień”.

➤  Smile MGK-12 – Najlepsza cena

Naczynia Smile MGK-12, kute aluminium, czarne

Ponieważ akumulatory składają się z kilku części, ma to sens i zazwyczaj są one droższe niż części sprzedawane osobno. Jednak ten model, aby być baterią, prawda jest taka, że ​​​​ma więcej niż rozsądną cenę . Z pewnością czekaliście na analizę najtańszego modelu ze wszystkich, które zawarliśmy w tym artykule, prawda? No to masz. Od samego początku powiemy Ci, że choć jest tańszy, nie oznacza to, że traci na jakości w porównaniu z innymi opcjami.

Jest to kompletny zestaw czterech garnków z odpowiadającymi im czterema bezpiecznymi pokrywkami ze szkła hartowanego. Jego podstawa składa się z wielu warstw, aby rozprowadzać ciepło w bardziej jednorodny i optymalny sposób. Ponadto nadaje się do wszystkich typów płyt grzewczych , w tym oczywiście indukcyjnych. Chociaż jest wykonany z aluminium, jego podstawa jest wykonana z żeliwa , które jest materiałem ferromagnetycznym niezbędnym do tego, aby był kompatybilny z kuchenkami indukcyjnymi.

Podsumowując, są to cztery doskonałe garnki aluminiowe i żeliwne za mniej niż 85 euro. Taka cena za dobrej jakości akumulator to prawdziwa okazja. Polecamy go do wszystkich powyższych, ale nie ma wątpliwości, że jego główną atrakcją jest cena.

„Muszę powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych zestawów naczyń kuchennych, jakie w życiu kupiłem. Materiał jest doskonały, rozmiary są idealne i są to garnki, które naprawdę dobrze gotują. Moja mama jest zachwycona tą baterią. Zakup również dotarł bardzo dobrze zapakowany i przed terminem. Jestem naprawdę szczęśliwy.»

➤  BIUSTONOSZ Premiere – Z wyjmowanymi rączkami

BRA Premiere - 4-częściowy akumulator odlewany z aluminium z nieprzywierającą powłoką, odpowiedni do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym indukcyjnych

Jeśli WMF jest jedną z najlepszych marek sprzętu kuchennego na świecie, BRA nie jest daleko w tyle. Tej konkretnej baterii może być aż pięć sztuk , więc mamy też kilka rodzajów do wyboru. To wysokiej jakości naczynia kuchenne, wykonane z odlewanego aluminium o wysokiej odporności na odkształcenia, zarysowania i uderzenia. Ponadto posiada nieprzywierającą powłokę Teflon Classic, która jest w 100% wolna od PFOA i innych produktów chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Jego pełne dno indukcyjne sprawia, że ​​wszystkie elementy, które składają się na tę baterię, są kompatybilne ze wszystkimi typami kuchenek: od najbardziej tradycyjnych gazowych po indukcję, która jest rodzajem kuchenki, która nas interesuje w tym przypadku. Cechą charakterystyczną tego zestawu jest to, że wszystkie jego elementy posiadają łatwo demontowalne i bardzo ergonomiczne uchwyty . Dobrze się trzymają i można je łatwo zdjąć. Wreszcie wszystkie patelnie i garnki, które składają się na baterię, są łatwe w użyciu i czyszczeniu .

BRA po raz kolejny zachwyca nas kompletem produktów najwyższej jakości, które przy tym wszystkim, co mają do zaoferowania, to ich cena jest więcej niż rozsądna. Z tego powodu i dla wszystkich, które wcześniej ujawniliśmy, polecamy tę baterię.

„To świetne naczynie. Doskonale sprawdza się na każdym ogniu, a ponadto można go używać również w piekarniku. Rączki są dobrze zabezpieczone wyjmowaną silikonową gumką i oprócz tego, że można je dobrze chwycić, nie poparzą. Wykonane są z solidnego i trwałego materiału. Idealnie nadaje się do częstego użytkowania, ponieważ wygląda na to, że będzie służył przez długi czas”.

➤  BRA Efficient – ​​Z grillem w zestawie

BRA Efficient - 5-częściowe aluminiowe naczynie z nieprzywierającą powłoką, odpowiednie do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym indukcyjnych

Analizę najlepszych modeli baterii do kuchenek indukcyjnych (przynajmniej z naszego punktu widzenia) kończymy kolejnym od marki BRA. W tym przypadku mówimy o zestawie garnków i patelni, który można złożyć nawet z 5 sztuk , aw jednej z możliwych kombinacji mamy doskonałego grilla . To z pewnością główna atrakcja gry BRA Efficient. W każdym razie wszystkie elementy są wykonane z bardzo odpornego, nieprzywierającego odlewu aluminiowego i nie zawierają szkodliwych pierwiastków chemicznych.

Jego wysoce energooszczędne jednolite dno z dyfuzorem sprawia, że ​​jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami kuchenek, w tym z kuchenkami indukcyjnymi, z którymi mamy obecnie do czynienia. Posiada szklane pokrywki i silikonowe uchwyty, które doskonale izolują od ciepła, zapobiegając wszelkiego rodzaju oparzeniom. Podobnie jak w poprzedniej baterii BRA, uchwyty są łatwo demontowalne . Wreszcie, są to bardzo ergonomiczne i łatwe do czyszczenia patelnie i garnki , zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, zwłaszcza dzięki ich nieprzywieraniu.

Nie możemy zakończyć w lepszy sposób. Ten zestaw patelni, garnków lub grilla jest wysoce zalecany ze wszystkich powodów, które wyjaśniliśmy. Powinieneś rozważyć tę baterię jako bardzo dobrą opcję zakupu.

„Po ponad siedmiu latach użytkowania nie są porysowane, jedzenie nadal się nie przywiera, nadal łatwo je wyczyścić… W rzeczywistości wkładam je do zmywarki. Są idealne zarówno pod względem jakości, jak i różnorodności gry, ponieważ rozmiary są bardzo przydatne w domu dla 4 osób.”

Jak używać baterii do kuchenek indukcyjnych?

Bateria zwykle składa się z patelni, garnków, rondli, rondli… Są to przybory kuchenne, których używamy regularnie. Najlepszym sposobem korzystania z niego jest wykonanie następujących kroków :

 1. Spośród wszystkich elementów składających się na baterię wybierz naczynie, za pomocą którego będziesz w tym momencie gotować .
 2. Niezależnie od tego, czy jest to garnek, czy patelnia, wprowadź jedzenie, które chcesz ugotować . Jeśli jest to patelnia lub rondel, najpierw dodaj żądany olej. Jeśli jest to garnek, dodaj ilość wody potrzebną do przygotowania tego, co chcesz.
 3. Włącz kuchenkę indukcyjną , aby przygotować jedzenie. Kontroluj ogień , aby nic się nie paliło, zarówno na patelniach, jak i garnkach.
 4. Kiedy jedzenie, które przygotowałeś, jest gotowe, pozostaje tylko cieszyć się nim. Zdobyć przewagę!

Lista najlepiej sprzedających się baterii do kuchenek indukcyjnych:

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą baterię do kuchenek indukcyjnych

Dobrej jakości baterie nie są tak naprawdę kompatybilne tylko z jednym typem kuchenki , w tym przypadku indukcją, ale ze wszystkimi. Z tego powodu szczegóły, na które należy zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą baterię, naszym zdaniem podjęliśmy je myśląc bardziej na poziomie ogólnym. Są to:

 • Rozmiar elementów i ilość : jeśli masz dwuosobową rodzinę, oczywiście nie będziesz mieć takich samych potrzeb jak jedna sześcioosobowa. Dlatego zawsze powinieneś wybierać z myślą o swoich potrzebach i wielkości swojej kuchni. Aby dać ci wyobrażenie, małe rodziny liczące od dwóch do trzech osób wystarczą z baterią złożoną z trzech lub czterech sztuk.
 • Materiały : tutaj zrobimy jedyny wyjątek, ponieważ jak wyjaśniliśmy we wstępie do artykułu, baterie wymagają dna z materiału ferromagnetycznego, aby mogły być używane w kuchenkach indukcyjnych. Musimy upewnić się, że to prawo. W każdym razie, jeśli są wykonane z aluminium i mają ferromagnetyczne dno, u nas też się sprawdzi.
 • Rodzaj osłony : wydaje się, że to nieistotny detal estetyczny, ale tak nie jest. Pokrywki mają ogromne znaczenie dla osiągnięcia doskonałego gotowania. Polecamy pokrywki stalowe lub szklane, ponieważ są bardziej higieniczne. Oba mają swoje zalety: stalowe są trwalsze, a szklane pozwalają nam kontrolować gotowanie, zaglądając przez nie.
 • Uchwyty i uchwyt : syntetyczne są izolujące, ale metalowe pozwalają na włożenie kawałków baterii do piekarnika. Zalecamy oba, ale można je łatwo zdemontować, na wypadek gdyby zaszła potrzeba ich wymiany.
 • Cena : to, czego nigdy nie musisz robić, to płacić więcej niż to konieczne. Za najlepszą baterię, biorąc pod uwagę nasze potrzeby, musimy zapłacić tyle, ile jest sprawiedliwe i konieczne.

🏆 Nasza opinia i zalety posiadania baterii przeznaczonej do kuchenek indukcyjnych

Wydaje nam się, że bateria to wygodne rozwiązanie na zakup kilku artykułów gospodarstwa domowego naraz . Pozwala to uniknąć kupowania każdego elementu osobno, co może być bardzo ciężkie. Mówimy jednak o konkretnej baterii, tej przeznaczonej do kuchenek indukcyjnych, która naszym zdaniem ma następujące zalety :

 1. Możliwość adaptacji : zwykle baterie, które można stosować w kuchenkach indukcyjnych, są również kompatybilne z pozostałymi kuchenkami. To daje duży komfort, to bardzo pozytywne.
 2. Różnorodność : jeśli rynki internetowe mają coś dobrego, to fakt, że oferują nam dużą liczbę opcji zakupu. Baterie przeznaczone do kuchenek indukcyjnych nie są wyjątkiem: znajdziemy setki różnych marek i modeli, które lepiej lub gorzej będą odpowiadać naszym potrzebom. Będziemy musieli wybrać.
 3. Trwałość : zwłaszcza dzięki materiałom użytym do wykonania części, z których składa się bateria przeznaczona do kuchenek indukcyjnych, są one bardzo trwałe, a także odporne na uderzenia i odkształcenia. Metal jest tym, co ma.

✅ Najczęściej zadawane pytania dotyczące baterii do kuchenek indukcyjnych

Czy uchwyty się nagrzewają?


Zależy z jakiej kuchni korzystasz.
Na indukcji oczywiście, że nie. Jednak w gazowych można je ogrzewać. W każdym razie, jeśli elementy, z których składa się bateria, mają uchwyty, które dobrze izolują ciepło, nie masz się czego obawiać.

Czy można ich używać w piekarniku?


Całkowicie metaliczne tak.
Te z materiałem izolującym, na przykład na uchwytach, nie powinny być a priori wkładane do piekarnika.

A co z garnkami ze stali nierdzewnej?


Jest to dobry materiał na baterię przeznaczoną do użytku na kuchence indukcyjnej.
Oczywiście, dopóki tło jest ferromagnetyczne, główny materiał produkcyjny nie ma tak naprawdę znaczenia.

Tipos de Baterías de CocinaBaterías para cocinas de acero inoxidableBaterías de cocina alemanaBaterías de cocina baratasBaterías de cocina para campingBaterías para cocinas de inducción

«}» data-sheets-userformat=»{«2″:769,»3»:{«1″:0},»11″:4,»12»:0}»>

Rodzaje naczyń kuchennych
Baterie do kuchni ze stali nierdzewnejnaczynia kuchenne niemieckietanie naczynia
Naczynia na kempingBaterie do kuchenek indukcyjnych