Najlepsze gliniane garnki

Jaki jest najlepszy garnek?

najlepsze gliniane garnki

Czy zastanawiałeś się co zrobić, aby Twoje potrawy nabrały innego, wykwintnego i tradycyjnego charakteru , aby ich smaki i aromaty były spotęgowane i zachwycały zmysły? Istnieje nieomylna, praktyczna, ekonomiczna i dostępna technika. Poznaj i wypróbuj zalety materiału tak szlachetnego i prastarego jak glina.

Tym razem chcę wam opowiedzieć o tych glinianych naczyniach, które są szeroko stosowane w typowej kuchni hiszpańskiej, będąc istotną częścią różnych przepisów, począwszy od: zup, gulaszu, paelli, dań z ryżu, gulaszu i nie tylko!

Z tego powodu dla tych, którzy zawsze szukają nowych sposobów obcowania ze sztuką kulinarną, przygotowałem ten poradnik porównawczy z najlepszymi glinianymi garnkami na rynku, w którym poznasz najlepiej sprzedające się, polecane, i cenione alternatywy; podkreślając najważniejsze aspekty i zalety każdego modelu. Może zaczniemy tę gastronomiczną przygodę? Idź po to!

🥇 Porównanie najlepszych glinianych garnków


Zdjęcie
Colì Maioliche e Terrecotte dal 1650 - Zestaw 6 misek Brunella z uchwytami,...

Zestaw 12 okrągłych glinianych garnków, średnica zewnętrzna 11,3 cm, średnica...

Azofra - Okrągły gliniany garnek z uchwytami, średnica zewnętrzna 26 cm (uchwyty...

Zapiekanka z terakoty Amercook 34 cm

Fackelmann Food&More Klasyczna zapiekanka. Ceramika. Brązowy. 24x5cm. 1 szt.


Ocena


opinie


Średnica
14cm

Średnica zewnętrzna 11,3 cm, średnica wewnętrzna 9,7 cm.

średnica zewnętrzna 24,2 cm, średnica wewnętrzna 22 cm

34cm

24cm


Waga
400 gramów

390 gramów

1,15 kilograma

1,23 kilograma

1,14 kilograma


Kolor
brązowy

brązowy

brązowy

brąz i krem

brązowy


Dotyczy piekarnika


Dotyczy płyty ceramicznej


Obowiązuje na indukcję

Najczęściej sprzedawany

Foto
Colì Maioliche e Terrecotte dal 1650 - Juego de 6 Cuencos Brunella con Asas,...

Valoración

Opiniones

Diámetro
14 cm

Peso
400 gramos

Color
Marrón

Válido para el horno

Valido para vitrocerámica

Valido para inducción

Nuestra elección

Foto
Pack de 12 Cazuelas redondas de barro, diámetro exterior 11.3 cm, diámetro...

Valoración

Opiniones

Diámetro
11.3 cm de diámetro exterior y 9.7 cm de diámetro interior.

Peso
390 gramos

Color
Marrón

Válido para el horno

Valido para vitrocerámica

Valido para inducción

La más barata

Foto
Azofra - Cazuela redonda de barro con asas, diámetro exterior 26 cm (asas...

Valoración

Opiniones

Diámetro
diámetro exterior 24.2 cm, diámetro interior 22 cm

Peso
1.15 kilogramos

Color
Marrón

Válido para el horno

Valido para vitrocerámica

Valido para inducción

Foto
Cazuela Horno Amercook Terracota 34 cm

Valoración

Opiniones

Diámetro
34 cm

Peso
1.23 kilogramos

Color
Marrón y crema

Válido para el horno

Valido para vitrocerámica

Valido para inducción

Foto
Fackelmann Food&More Cazuela Clásica. Cerámica. Marrón. 24x5cm. 1 ud.

Valoración

Opiniones

Diámetro
24 cm

Peso
1.14 kilogramos

Color
Marrón

Válido para el horno

Valido para vitrocerámica

Valido para inducción

Jaką zapiekankę z gliny kupić? 

W tym asortymencie dostępne są różne opcje, które różnią się wielkością, prezentacją i właściwościami, ale wszystkie zapewniają ten szczególny akcent w przyprawie, a także pozwalają prezentować posiłki we wzorowy sposób gościom. Poznaj je wszystkie!

Colì Maioliche e Terrecotte dal 1650 – Zestaw 6 misek

Colì Maioliche e Terrecotte dal 1650 - Zestaw 6 misek Brunella z uchwytami, terakota, brązowy, 14 x 14 x 5 cm

Udajemy się z tym zestawem 6 bardzo poszukiwanych glinianych garnków polecanych przez konsumentów, jest to Colì Maioliche e Terrecotte dal 1650, piękny i funkcjonalny zestaw zapiekanek z uchwytami, gotowy do uzyskania najbogatszego gotowania z niezrównanym smakiem. nadaje terakotę.

Składa się z 6 części, każda o średnicy 24 cm i przybliżonej wadze 400 gramów. Są dopracowane z dbałością o szczegóły, idealnie nadają się do przygotowywania pojedynczych porcji, serwowania i prezentowania Twoich przepisów z nieodpartą estetyką dla smakoszy.

Te miski mają zaokrąglony kształt i klasyczną estetykę, są brązowe ze względu na terakotę. Jedną z ich zalet jest to, że mają uchwyty, które ułatwiają i bezpieczniejszą obsługę , nadają się również do gotowania na kuchenkach gazowych iw piekarniku, a także do zabawiania gości prezentacją w restauracji.

Azofra – opakowanie 12 okrągłych zapiekanek

Zestaw 12 okrągłych glinianych garnków, średnica zewnętrzna 11,3 cm, średnica wewnętrzna 9,7 cm, odpowiednie do in vitro i do piekarnika

Na drugiej pozycji na tej liście znajduje się producent glinianych garnków, który plasuje się na najwyższych pozycjach w sprzedaży, ponieważ oferuje swoim klientom doskonałą jakość i dobre ceny. Z tej okazji Azofra ma dla Was 12 garnków z gliny ogniotrwałej, każdy o średnicy zewnętrznej 12 cm , średnicy wewnętrznej 9,7 cm, wysokości zewnętrznej 3 cm, wysokości wewnętrznej 2,5 cm i podstawie 9,7 cm cm.

Próbowaliście już smaku ryżu z grzybami w którymś z tych kawałków? Po prostu przysmak! I to jest to, że ten sposób gotowania rozszerza jego smaki na wyższy poziom. Oprócz tego są dość uniwersalne, nadają się do stosowania na kuchenkach gazowych, piekarnikach i płytach ceramicznych, a także do kuchenki mikrofalowej, zmywarki i zamrażarki.

Tych kilkunastu pojemników wystarczy na zaserwowanie całej rodzinie, a są one idealną propozycją na restauracyjne przedsięwzięcie. Wspaniale gotują się na małym ogniu i wydobywają sok z najbardziej soczystych składników i smaków, doskonale prezentują się do prezentacji kremów i zapiekanek.

Azofra – Rondel okrągły z uchwytami

Azofra - Okrągły gliniany garnek z uchwytami, średnica zewnętrzna 24,2 cm, średnica wewnętrzna 22 cm, nadaje się do in vitro i do piekarnika

Kontynuujemy z kolejną kopią tej samej poprzedniej firmy, tym razem jest ona prezentowana w indywidualnej, dużej i przestronnej alternatywie. Azofra proponuje nam okrągłą zapiekankę z uchwytami, która może być używana na wszystkich rodzajach źródeł ciepła (z wyjątkiem indukcji), a ponadto bez problemu można ją wstawić do mikrofalówki, lodówki , a także myć w zmywarce .

Cieszy się pełną zewnętrzną średnicą 24,2 cm , podczas gdy wnętrze ma 22 cm. Ma wysokość zewnętrzną 5,7 cm i wysokość wewnętrzną 4,7 cm, podobnie jak jego podstawa ma pełny wymiar średnicy 21 cm.

Ta firma nas nie zawodzi, a ta okazja nie jest wyjątkiem od reguły. Ten model o głębokiej i szerokiej konstrukcji jest użyteczny i funkcjonalny, praktyczny i niezbyt ciężki . Zawiera uchwyty ułatwiające obsługę i bezpieczniejsze trzymanie.

Amercook – ekologiczny i wolny od PFOA

Zapiekanka z terakoty Amercook 34 cm

Kontynuujemy jedną z najbardziej kompletnych, innowacyjnych, aktualnych i jednocześnie klasycznych opcji na liście, teraz od Amercook, która zaskakuje nas gamą wysokiej jakości przyborów z terakoty, całkowicie ekologicznych i wolnych od toksycznych pierwiastków i PFOA, który zapewnia powolne i wydajne gotowanie żywności oraz doskonałą wydajność, wydobywając sok z żywności i ciesząc się intensyfikacją smaków.

Jest dostępny w 4 różnych wersjach: 24, 26, 30 i 34 cm. Jest wykonany z nieprzywierającego wnętrza wzmocnionego 5 warstwami i uszczelniony szorstkim wykończeniem w proszku kamiennym o wysokiej twardości. Podobnie, zintegrowany jest z dyfuzorem, który równomiernie rozprowadza ciepło i sprawia, że ​​nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek, tak, nawet indukcyjnych!

Ten pojemnik jest trwały, nie odkształca się, a także ma dno rozpraszające ciepło i wielowarstwowe wnętrze nieprzywierające. Takie połączenie skutecznie rozprowadza ciepło po całym ciele i zapobiega przywieraniu składników do spodu, a także sprawdza się w piekarniku i na indukcji!

Fackelmann – Wszechstronny i wszechstronny

Klasyczny gliniany garnek Fackelmann, ceramiczny, brązowy, 26x24x5cm

A jeśli szukasz niskiego i szerokiego modelu, cechy tego glinianego garnka Fackelmann wypadną jak ulał. Ten producent, którego początki sięgają 1948 roku, oferuje konsumentom miskę o wymiarach 26 x 24,5 x 5 cm, odpowiednią do płyt gazowych i piekarników, idealną alternatywę do gotowania i serwowania na niej.

Należy zauważyć, że zapewnia skuteczne zatrzymywanie ciepła i doskonały sposób na wzbogacenie smaku przypraw, dressingów i przypraw. Jego całkowita waga wynosi 1,14 kilograma, a jego owalny kształt nadaje mu uderzający i bardzo tradycyjny wygląd.

Przygotuj, posmakuj i zaskocz swoich bliskich wyjątkowym i pysznym akcentem zapewnianym przez gliniane naczynia, w tym przypadku ten owalny, szeroki i niski okaz Fackelmanna, idealny do pieczenia serów i gotowania pysznych gulaszu. Dobry zakup!

Jak używać glinianego garnka?

Przy pierwszym użyciu tych kawałków kulinarnych konieczne jest poddanie ich procesowi peklowania i przygotowania, aby zapewnić dłuższą żywotność i zapobiec pękaniu lub łamaniu. Poznaj krok po kroku, jak to zrobić samodzielnie poniżej:

 1. Zanurz zapiekankę w naczyniu z wodą i pozostaw ją tam średnio na 12 godzin (podobnie jak pokrywkę, jeśli ją zawiera). Proces ten zamknie jego pory, zapobiegnie smakowi gliny i sprawi, że będzie bardziej trwały. Po sprawdzeniu, czy na powierzchni utworzyły się bąbelki, będziesz wiedział, czy wszystkie pory zostały zamknięte.
 2. Odcedź wodę i delikatnie osusz z zewnątrz miękką ściereczką, a wnętrze miski natrzyj obranym ząbkiem czosnku.
 3. Do garnka wlej wodę, postaw na ogniu i gotuj przez 10-15 minut.
 4. Umyj go i odczekaj rozsądną ilość czasu, aż wyschnie w środku, zanim go schowasz.

Lista najlepiej sprzedających się glinianych garnków:

NUMER 1

TOP 2


Fackelmann Food&More Klasyczna zapiekanka. Ceramika. Brązowy. 24x5cm. 1 szt.

Fackelmann Food&More Klasyczna zapiekanka. Ceramika. Brązowy. 24x5cm. 1 szt.


Zastosowanie: idealne do serwowania tapas lub na pocieszenie;
Praktyczny: dłużej utrzymuje ciepło; nadaje się do kuchenek gazowych

PIERWSZA 3


Fackelmann Food&More Fackelmann Klasyczna gliniana zapiekanka karmelowa 28 cm. 1 szt.

Fackelmann Food&More Fackelmann Klasyczna gliniana zapiekanka karmelowa 28 cm. 1 szt.


Zastosowanie: doskonałe do gotowania gulaszu, zupy ryżowej, gulaszu;
Praktyczne: wielką zaletą gliny jest to, że zatrzymuje ciepło

TOP 4


CERAMIKA RAMBLEÑA | Garnek z gliny ogniotrwałej z pokrywką | Ogień w garnku...

CERAMIKA RAMBLEÑA | Garnek z gliny ogniotrwałej z pokrywką | Ogień w garnku…


Wymiary 35x33x12 cm i przybliżona waga 4,4 kg;
Wyprodukowano zgodnie z rejestracją sanitarną 39.0002364/CO przez rzemieślników z La Rambla (Córdoba)

TOP 5


alecook OVT30 owalny rożen gliniany, ogniotrwały

alecook OVT30 owalny rożen gliniany, ogniotrwały


SPECJALNA ŚWINIA KASUJĄCA;
MOŻNA MYĆ W ZMYWARCE; ODPOWIEDNIE DO WSZYSTKICH RODZAJÓW POŻARÓW; SPECJALNE MLEKO

TOP 6


CERAMIKA RAMBLEÑA | Garnek z gliny ogniotrwałej z pokrywką | Ogień w garnku...

CERAMIKA RAMBLEÑA | Garnek z gliny ogniotrwałej z pokrywką | Ogień w garnku…


Przybliżone wymiary 37×34,5×18 cm i waga 4,2 kg;
Wyprodukowano zgodnie z rejestrem sanitarnym 39.0002364/CO przez rzemieślników z La Rambla (Córdoba)

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry garnek z gliny

Wybór odpowiedniej glinianej zapiekanki zależy w szczególności od osobistych potrzeb i upodobań każdego konsumenta, jednak aby posłużyć jako wskazówka i pomóc w podjęciu najlepszej decyzji, przedstawię główne aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie zapiekanka gliniana:

 • Rozmiar: Istotne jest, aby wybrać patelnie o wystarczającej pojemności w zależności od liczby gości, których zamierzasz gotować i serwować. Można znaleźć okazy pojedynczych miar jak i członków rodziny 30 cm.
 • Kompatybilność: Kolejnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest to, czy gliniany garnek do gotowania, który wybierzesz, jest odpowiedni do rodzaju kuchni, którą masz w domu, zwłaszcza jeśli masz kuchenkę indukcyjną.Otwórz szeroko oczy!
 • Wzornictwo: Oczywiście, gdy mówimy o tego typu przyborach tradycyjnych i ozdobnych, nie możemy pominąć ich wyglądu i wykończenia. Chociaż te ogólnie wyglądają świetnie!
 • Z pokrywką czy bez: Przyjrzyj się uważnie, czy wybrany przez Ciebie model ma pokrywkę, ponieważ od tego zależy to, czy ciepło może być utrzymywane po zdjęciu z palnika i podczas serwowania na stole.

🏆 Nasza opinia i zalety posiadania glinianego garnka do gotowania

opinia o glinianym garnku

Gliniany garnek to doskonała opcja, aby wydobyć jak najwięcej z powolnego gotowania, ponieważ zapewnia tradycyjny i soczysty smak, który zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających podniebień, nie wspominając o aromacie i apetycznym wyglądzie, które napływają do ust . nie przesadzam!

Ci kulinarni sprzymierzeńcy to Twój as w rękawie, jeśli chcesz nadać każdemu przetworzeniu pyszną i niepowtarzalną przyprawę, więc nie przegap tego sposobu, aby zaskoczyć rodzinę i przyjaciół i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom! nawet wybierz kompletny zestaw!

Rodzaje glinianych garnków
tanie gliniane garnkiGarnki gliniane do piekarnikaGarnki gliniane na indukcjęGarnki gliniane na płyty ceramiczne

rodzaje garnków
garnki elektryczneduże kotletyżelazne garnki
Zapiekanki do piekarnikagarnki ze stali nierdzewnejpatelnie aluminiowe
patelnie z nieprzywierającą powłokąniskie zapiekankimiedziane garnki
Patelnie do gotowania na parzeGarnki glinianeGarnki indukcyjne
garnki tytanowezapiekanki francuskiegarnki porcelanowe