najlepsze holenderskie piekarniki

Jaki jest najlepszy holenderski piekarnik?

kobieta gotuje z czarnym holenderskim piekarnikiem

Holenderskie piekarniki nie są tak naprawdę piekarnikami, ale raczej głębokimi garnkami z pokrywkami . Idealnie nadają się do przygotowywania klasycznych dań wolno gotowanych , takich jak gulasze, mięso z grilla itp. Nazywane są również kokotami i zwykle są wykonane w całości z żeliwa, chociaż można znaleźć również lżejsze alternatywy, zwłaszcza ceramiczne. Oba materiały idealnie nadają się do prowadzenia jednolitego stylu gotowania , co skutkuje soczystymi i bogatymi potrawami.

W dawnych czasach holenderski piec wisiał nad węglami, aby ugotować jedzenie. Powiedzmy, że był to jeden z pierwszych przyborów kuchennych do gotowania w historii ludzkości. Używano go przede wszystkim do przyrządzania potraw z grilla, a zwłaszcza mięs, ale dziś można go używać do przyrządzania wielu innych przepisów , nawet niewiarygodnych, jak mogłoby się wydawać, herbatników. W porównaniu do konwencjonalnych pieców, piece holenderskie są oczywiście łatwiejsze w transporcie. Możemy go nawet zabrać do gotowania na świeżym powietrzu , o ile jesteśmy w stanie przygotować porządne ognisko.

Ponieważ są to bardzo ciekawe produkty, a także decydujące, pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem byłoby napisanie artykułu analizującego, jakie naszym zdaniem są najlepsze holenderskie piekarniki do sprzedaży na rynku. Jeśli jesteś nowy w holenderskich piekarnikach, co jest całkowicie normalne, będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, jak dobrej jakości może być. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym konkretnym piekarniku i jego najlepszych modelach, czytaj dalej.

🥇 Porównanie najlepszych holenderskich piekarników


Zdjęcie
Polecane przez Amazon

KICHLY Wstępnie sezonowany żeliwny garnek - Podwójny żeliwny garnek...

Najtańszy

Overmont Holenderski garnek do piekarnika Holenderski piekarnik żeliwny 4,2 l średnica 24 cm...

ładniejszy projekt

Uno Casa emaliowany żeliwny garnek z pokrywką - 5,6 l holenderski piekarnik -...


Ocena w skali gwiazdkowej


opinie


Materiał
Stopione żelazo

Stopione żelazo

Stopione żelazo


Umiejętność
3 litry

6 litrów

5,6 litra


Wymiary
42,5 x 27,9 x 10,4 cm

12″ x 11″ x 5,5″

14″ x 12″ x 5″


Waga
5,36 kilograma

6,01 kilograma

5,9 kilograma


Kolor
Czarny

Czarny

Czerwony

Polecane przez Amazon


Zdjęcie
KICHLY Olla de Hierro Fundido Pre-sazonado - Olla de Hierro Fundido de Doble...


Ocena w skali gwiazdkowej


opinie


Materiał
Stopione żelazo


Umiejętność
3 litry

Dimensiones
42,5 x 27,9 x 10,4 cm

Peso
5,36 kilogramos

Color
Negro

El más barato

Foto
Overmont Dutch Oven Olla Horno Holandesa de Hierro Fundido 4.2L Diámetro 24Cm...

Valoración con estrellas

Opiniones

Material
Hierro fundido

Capacidad
6 litros

Dimensiones
30,48 x 28,45 x 13,97 cm

Peso
6,01 kilogramos

Color
Negro

Diseño más bonito

Foto
Uno Casa Olla Hierro Fundido Esmaltado con Tapa - Horno Holandés de 5,6 l -...

Valoración con estrellas

Opiniones

Material
Hierro fundido

Capacidad
5,6 litros

Dimensiones
37,34 x 30,48 x 12,7 cm

Peso
5,9 kilogramos

Color
Rojo

Jaki piec holenderski kupić?

➤  KICHLY Cast Iron – Bardzo nowoczesny design

KICHLY Holenderska żeliwna kuchenka 2 w 1 z piekarnikiem holenderskim z garnkiem o pojemności 3,2 kwarty i patelnią 10,25 cala.

Jeśli kupimy ten holenderski piekarnik, tak naprawdę otrzymamy dwa produkty : garnek, który jest piekarnikiem, oraz patelnię, która może służyć zarówno jako patelnia, jak i pokrywka. To, co najbardziej rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka, to jego konstrukcja: w przypadku holenderskiego piekarnika prawda jest taka, że ​​ma raczej nowoczesny wygląd . Nie jest to już tylko cecha estetyczna, która nie ma wpływu na to, co naprawdę ma znaczenie, czyli jakość produktu. Jednak i tego ma pod dostatkiem.

W tym modelu pieca holenderskiego możemy gotować wszelkiego rodzaju potrawy : chleb tostowy, gulasze, potrawy z jajek, hamburgery, ryby… Po każdym użyciu, a zwłaszcza po umyciu wodą, najlepiej pozostawić go do całkowitego wyschnięcia i kondycjonować z olejem , aby zapewnić większą trwałość. Oczywiście pod żadnym pozorem nie można go myć w zmywarce , bo inaczej może ulec uszkodzeniu. Wreszcie, jego gładka podstawa równomiernie rozprowadza ciepło, osiągając w ten sposób smaczniejsze rezultaty.

Jak widać jest to wysokiej jakości piec holenderski o konstrukcji bardzo dostosowanej do naszych czasów. Ponadto jakość-cena jest jedną z najlepszych, jakie możemy kupić. Z tych wszystkich powodów polecamy go w stu procentach.

„Właśnie uruchomiłem go do pieczenia chleba i muszę powiedzieć, że nie mógłbym być szczęśliwszy. Potrzebowałem tego i właśnie to odkryłem, naprawdę. Waży trochę, ale idealnie nadaje się do wypieku bochenków o wadze do jednego kilograma. Na pewno wykorzystam ją do przygotowania innych przepisów. Świetny holenderski piekarnik!”

➤  Overmont Dutch Oven – Płać mniej

Overmont Holenderski garnek z żeliwnym piekarnikiem z podnoszoną pokrywą i nóżkami 5,7 l / 6 kwart (garnek + pokrywka)

Wkrótce docieramy do modelu, na który czekało wielu czytelników: najtańszego holenderskiego piekarnika , który postanowiliśmy uwzględnić w tym artykule. Jest wart mniej niż 50 euro , a prawda jest taka, że ​​wydaje nam się to prawdziwą okazją. Przede wszystkim dlatego, że jest wytrzymałym żeliwnym piekarnikiem holenderskim i dobrze przewodzi ciepło , a także jest odporny na uderzenia i zarysowania. Ponadto materiał ten jest całkowicie wolny od szkodliwych substancji chemicznych , takich jak PFOA.

Jest to bardzo wszechstronny garnek, odpowiedni do gotowania, smażenia, pieczenia, duszenia… i nadaje się do szerokiej gamy źródeł ciepła, takich jak węgiel drzewny, gaz… Posiada trzy nóżki wspierające utrzymanie równowagi, więc łatwo nie spadnie. Pokrywę można podnosić i zdejmować bez ryzyka poparzenia, a także może służyć jako patelnia . Ważne jest , aby po użyciu dokładnie umyć go gorącą wodą , a następnie nałożyć warstwę oleju. Wreszcie, jego uchwyt ze stali nierdzewnej jest specjalnie zaprojektowany do gotowania na świeżym powietrzu, ponieważ możemy na nim z łatwością zawiesić piekarnik .

Niewiele więcej do dodania. Jest to bardzo kompletny holenderski piekarnik, wszechstronny, odpowiedni do gotowania na świeżym powietrzu i, co najważniejsze, tani. Niewiele holenderskich piekarników oferuje nam tak wiele za tak niewiele iz tego powodu polecamy.

„Jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni z tego holenderskiego piekarnika. Używaliśmy go bardzo często odkąd go kupiliśmy, zarówno w in vitro, jak iw plenerze z węglem drzewnym. Po każdym użyciu należy go dobrze wyczyścić, ale tylko wodą, a po użyciu należy zawsze dodać olej. Dla nas jest super. Sprzedaje się w bardzo dobrej cenie i działa dobrze dla nas. Używamy pokrywki jako patelni na wierzchu in vitro, robimy jajka, steki, naleśniki…”

➤  Magicfun BBQ – Jeden z bestsellerów

Magicfun BBQ Żeliwna zapiekanka, 4.7L holenderski piekarnik z pokrywką Podwójna funkcja, żeliwny garnek holenderski piekarnik do grilla kempingowego, 27 x 27 x 15 cm

Dzięki solidnej żeliwnej konstrukcji ten holenderski piekarnik jest dość trwały i odporny na zarysowania i pęknięcia. Ponadto, głównie dzięki materiałowi, z którego został wykonany, nagrzewa się równomiernie w wysokich lub niskich temperaturach , a także dobrze magazynuje ciepło wytwarzane wewnątrz garnka. Jest to bardzo bezpieczny holenderski piekarnik w użyciu, łatwy do czyszczenia (oczywiście ręcznie i wodą) i bardzo wszechstronny , ponieważ możemy w nim przygotowywać wszelkiego rodzaju przepisy, a także możemy go używać na zewnątrz.

W tym garnku możemy piec, smażyć, dusić, dusić… Naprawdę możemy wszystko , bo pokrywka może służyć również jako patelnia. Jak na holenderski piekarnik ma on dużą pojemność prawie 5 litrów , co daje nam wystarczająco dużo miejsca na ugotowanie mniej lub bardziej obfitych ilości. Wreszcie jest wielofunkcyjna , co oznacza, że ​​oprócz możliwości perfekcyjnego wykonywania wielu rodzajów gotowania, jest kompatybilna ze wszystkimi rodzajami źródeł ciepła, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Nic dziwnego, że ten holenderski piekarnik jest bestsellerem: jego cena jest rozsądna, jego wygląd jest estetyczny, jest bardzo wszechstronny i jest jednym z najlepszych do gotowania na świeżym powietrzu. Wysoce polecany.

«Kocham to. Ma niezrównaną jakość, a dołączone do niego akcesoria są dobrze przyjmowane i niezbędne, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie. Już nie mogę się doczekać gotowania z tym garnkiem, bo na pewno gulasze będą z nim pyszne. Będziemy musieli wypróbować na różnych źródłach ciepła: żar, piekarniki, płyty indukcyjne… Wydaje mi się to bezkonkurencyjnym zakupem.”

➤  Uno Casa Olla Holandaise – Intensywna i efektowna czerwień

Uno Casa emaliowany żeliwny holenderski garnek - 5,6-kwartowa zapiekanka z pokrywką, z silikonowymi uchwytami i trójnóg

Będziesz już zmęczony widząc tyle czarnego produktu, prawda? No i wreszcie można zobaczyć wizualnie odmienny model . Prawda jest taka, że ​​projekt tego prostego holenderskiego piekarnika wydaje się bardzo udany, bo na tym rynku nie ma zbytniej śmiałości w kwestii kolorystyki, a czerwień prezentuje się bardzo dobrze . Jeśli chodzi o materiał do produkcji, jest to wysokiej jakości emaliowane żeliwo, które umożliwia gotowanie w wysokich temperaturach i równomiernie rozprowadza ciepło , aby osiągnąć wyśmienite rezultaty końcowe.

Kolce na spodniej stronie pokrywki garnka zapewniają stałe zatrzymywanie wilgoci , dzięki czemu np. dania mięsne wychodzą bardziej soczyste i smaczniejsze. Jeśli chodzi o wszechstronność, to prawda jest taka, że ​​jest bardzo wysoka : wszystkie rodzaje żywności można przygotowywać na różne sposoby (można ją piec, smażyć, piec…). Garnek nadaje się do wszystkich źródeł ciepła, a jego pokrywka posiada pokrętło ułatwiające trzymanie. Aby go zmyć, jak prawie wszystkie w tym stylu, trzeba spryskać go wodą, a następnie nałożyć dobrą warstwę oleju . Wreszcie jest to jedyny model, którego pokrywka nie może służyć jako patelnia.

Intensywna czerwień, pyszne dania i dobra cena. W ten sposób definiuje się ten wysokiej jakości model holenderskiego piekarnika, który jest również sprzedawany w dobrej cenie i został zaprojektowany na lata. Polecamy to.

„W tej chwili używam go tylko do pieczenia chleba… ale co za chleb! Ten garnek był dla mnie pełnoprawnym przed i po. Chleb jest super delikatny i z cienką skórką, ale bardzo chrupiący. Dodatkowo do produktu dołączone są silikonowe podstawki i podstawki pod garnki. To jest spektakularne”.

➤  BBQ-Toro Oven – Wybierz, ile chcesz ugotować

Piekarnik holenderski BBQ-Toro I Seria Premium I Piekarnik holenderski I Poker I Pokrywka I Żeliwo I Przypalony I Grill

Nagłówek, którego użyliśmy do zdefiniowania tego modelu, ma proste wyjaśnienie, a mianowicie, że ten holenderski piekarnik możemy zamówić w różnych pojemnościach , od małego 3,1 litra do dużego 10,7 litra. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na jedno lub drugie. W każdym razie wszystkie piece, niezależnie od ich wielkości, są bardzo dobrej jakości i mają takie same parametry techniczne . I to, że należą do gamy VIP, że tak powiem, marki BBQ-Toro.

Oprócz zwężającej się krawędzi pokrywy, która przy okazji może służyć jako patelnia , dobrze wypolerowana jest również blaszana powierzchnia styku garnka. W ten sposób możemy znacznie lepiej zamknąć pulę. Dzięki dużej masie żeliwa jest w stanie bardzo dobrze regulować ciepło , umożliwiając w ten sposób równomierne gotowanie tak, jak powinno. Jest kompatybilna z wieloma źródłami ciepła , w tym węglami i węglem drzewnym do gotowania na świeżym powietrzu, i jest łatwa do czyszczenia , ale należy ją czyścić ręcznie dużą ilością wody. Podobnie jak w przypadku wszystkich holenderskich piekarników, po dobrym spryskaniu gorącą wodą w celu wyczyszczenia, nakładana jest warstwa oleju, aby zakończyć pracę.

Można powiedzieć, że jest to wersja Premium, ponieważ jej wysoka jakość jest absolutnie niezaprzeczalna. Jest wszechstronny, trwały, odporny, estetycznie piękny i możemy wybierać spośród kilku podmodeli o różnych rozmiarach. Wydaje nam się to oczywiście doskonałą opcją zakupu, którą należy wziąć pod uwagę.

„Zdefiniowałbym to jako powrót do powolnej kuchenki babć. Soczewica, gulasz, gulasz… Wszystko okazuje się spektakularne z tym wspaniałym garnkiem Premium. Wypróbowałem go na kuchenkach gazowych, na grillach… i wyniki są doskonałe. Dodatkowo z pokrywką mogliśmy upiec wyśmienity arabski chleb. Gorąco polecany zakup.”

Jak korzystać z holenderskiego piekarnika?

Jeśli nigdy nie korzystałeś z holenderskiego piekarnika, co jest najbardziej normalną rzeczą na świecie, ponieważ nie jest tak powszechne (jak powiedzieliśmy wcześniej), w tej sekcji wyjaśnimy w prosty sposób kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo z niego korzystać :

 1. Garnka można używać na każdym rodzaju kuchenki lub w domowym piekarniku (niektóre modele, nie wszystkie). Możesz ugotować wszystko: chleb, pizzę, ciasta, mięso…
 2. Aby upiec, musisz umieścić więcej węgli na pokrywie niż pod piekarnikiem . W ten sposób zapobiegniesz przypaleniu potrawy na dnie.
 3. Pokrywy można używać jako patelni w wielu holenderskich modelach piekarników. Jeśli chcesz na przykład szybko usmażyć jajko, możesz odwrócić pokrywkę i położyć ją bezpośrednio na węglach.
 4. Do gotowania na zewnątrz wykop dziurę o głębokości około 1 metra i przykryj ją kamieniami. Powinieneś być w stanie rozpalić ogień w środku. Ciepło z kominka powinno ogrzać kamienie, abyś mógł opuścić piekarnik do otworu, aby przygotować jedzenie.

Lista najlepiej sprzedających się holenderskich piekarników:

NUMER 1


Amazon Basics – Holenderski piekarnik żeliwny emaliowany, z pokrywą, 7 L, ...

Amazon Basics – Holenderski piekarnik żeliwny emaliowany, z pokrywą, 7 L, …


Okrągłe boczne uchwyty ułatwiające transport;
szczelnie zamykająca się pokrywa

TOP 4


Le Creuset Emaliowany Okrągły Holenderski Piekarnik Żeliwny, 7,25 Kwart...

Le Creuset Emaliowany Okrągły Holenderski Piekarnik Żeliwny, 7,25 Kwart…


45% większe uchwyty zapewniają pewny chwyt, nawet w rękawicach kuchennych;
Zaawansowana emalia wewnętrzna w kolorze piaskowym o jeszcze większej odporności na zużycie

TOP 6


Amazon Basics - Holenderski piekarnik z gotową obróbką żeliwną z podwójnym uchwytem, ​​6,62...

Amazon Basics – Holenderski piekarnik z gotową obróbką żeliwną z podwójnym uchwytem, ​​6,62…


Wykonany z trwałego żeliwa dla optymalnego zatrzymywania i rozprowadzania ciepła

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry piec holenderski

Aby pomóc Ci w wyborze pierwszego holenderskiego piekarnika i oczywiście najlepszego z możliwych, przedstawimy poniżej szereg szczegółów, na które powinieneś zwrócić uwagę . Mam nadzieję, że posłuży jako przewodnik przy poszukiwaniach. Nie przedłużając, oto nasze wskazówki:

 • Materiał : polecamy klasyczne piece holenderskie, które są wykonane z żeliwa, bardzo odpornego materiału i bardzo dobrego przewodnika ciepła, na co przede wszystkim musimy zwrócić uwagę. Do wyboru mamy również ceramiczny emaliowany, który jest również bardzo wygodny w użytkowaniu.
 • Rozmiar i pojemność : w zależności od potrzeb możesz wybrać mniejszy o mniejszej pojemności lub większy, a zatem o większej pojemności. Nadal polecamy drugą opcję, a przynajmniej punkt pośredni.
 • Na zewnątrz – Wspaniałą rzeczą w piecach holenderskich jest to, że możemy je zabrać dosłownie wszędzie, nawet na kemping. Upewnij się, że kupiony holenderski piekarnik może być używany na zewnątrz. Możesz cieszyć się gorącym i pysznym daniem na szczycie góry. Pomyśl o tym.
 • Cena : to, czego nigdy nie możemy zrobić, to przepłacać. Musimy zapłacić tyle, ile jest uczciwe i konieczne, aby piec holenderski najlepiej odpowiadał naszym gustom i potrzebom. Na szczęście katalog jest bardzo obszerny.

🏆 Nasza opinia i zalety posiadania pieca holenderskiego

Piekarnik holenderski jest bardzo ciekawym i użytecznym produktem, ponieważ daje nam wiele korzyści. W tej sekcji skomentujemy te, które uważamy za najbardziej godne uwagi :

 1. Wszechstronność : w piekarniku holenderskim możemy ugotować praktycznie wszystko: smażyć, piec, piec, dusić… A dobrą rzeczą jest to, że wyniki są zwykle doskonałe, niezależnie od przepisu.
 2. Kompatybilność : ten piekarnik jest wyjątkowy, ponieważ jest przeznaczony nie tylko do użytku domowego, ale przede wszystkim do użytku na zewnątrz. To może przynieść nam wspaniałe i niezapomniane wrażenia.
 3. Trwałość : większość pieców holenderskich wykonana jest z żeliwa, bardzo wytrzymałego materiału, który jest odporny na uderzenia, zarysowania, pęknięcia… Piekarnik tego typu, jeśli będziemy o niego dbać, może nam służyć przez wiele lat.

Tipos de hornos de CocinaHornos 38 cm de altoHornos de 45 cmHornos blancosHornos rústicosConjuntos hornos y vitroceramicaHornos hidrolíticosHornos holandesesHornos encrastablesHornos microondasHornos multifunciónPiedras para hornosHornos vaporHornos piroliticosHornos para pizzaGornos de sobremesaHornos fondo reducidoHornos tostadoresHornos con placa de inducciónHornos autolimpiablesHornos con grillHornos baratosHornos compactosHornos de convecciónHornos polivalentesHornos convencionalesHornos empotrablesHornos de 40 cmHornos industriales

«}» data-sheets-userformat=»{«2″:769,»3»:{«1″:0},»11″:4,»12»:0}»>

Rodzaje piekarników kuchennych
Piekarniki o wysokości 38 cmpiekarniki 45 cmbiałe piekarnikipiece rustykalne
Zestawy piekarnik i płyta grzejnapiece hydrolityczneholenderskie piekarnikiniepalne piekarniki
kuchenka mikrofalowapiekarniki wielofunkcyjnekamienie do piecapiece parowe
piece pirolitycznepiece do pizzykapelusze stołowePiece o zmniejszonej głębokości
tosteryPiekarniki z płytą indukcyjnąPiece samoczyszczącepiekarniki z grillem
tanie piekarnikikompaktowe piekarnikipiece konwekcyjnepiekarniki wielofunkcyjne
konwencjonalne piekarnikipiekarniki do zabudowypiekarniki 40 cmpiece przemysłowe