Najlepsze palniki kuchenne

Jaka jest najlepsza latarka kuchenna?

Od lat najbardziej uznani szefowie kuchni używają specjalnych urządzeń, aby nadać swoim potrawom wyrafinowany i pyszny akcent, niezależnie od tego, czy są to pikantne potrawy, bogate desery i inne kulinarne przysmaki, które zachwycają podniebienie, te powszechnie używane narzędzia znane są jako pochodnie lub palniki .

najlepsze palniki kuchenne

Wyróżniają się tym, że można je stosować na powierzchniach deserów, czyli na powierzchni podpalanej lub „opieczonej” , która jest osiągana tylko przy użyciu pochodni i która przyciąga tak wiele uwagi gości; Zwykle stosuje się go w kremowych polewach lub w obszarze żywności, który ma wyglądać / mieć chrupiącą i złocistą konsystencję.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego typu przyborów, zachęcamy do dalszej lektury i zapoznania się z najlepszymi palnikami kuchennymi oraz wszystkiego o nich, ich cechach, zaletach i wadach oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie palnika do kuchni. materia? Zejdź jeszcze trochę!

🥇 Porównanie najlepiej sprzedających się palników kuchennych na rynku


Nie można wyświetlić tabeli.

✅ Jaki model palnika kuchennego możesz wybrać?

 

➤   Palnik Philonext Torch-400 – Klasyczny i wygodny

Philonext Kitchen Blow Torch Zapalniczka, Kuchnia Kulinarna latarka butanowa wielokrotnego napełniania z blokadą bezpieczeństwa i regulowanym płomieniem do majsterkowania, Cream Brulee, pieczenia, deserów, lutowania Fus

Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje najlepiej sprzedający się model, latarka Philonext Torch-400, która posiada regulator regulacji płomienia, który osiąga 1300º C lub 2300º F, z możliwością zmiany jego intensywności w zależności od przygotowania, które chcesz przeprowadzić.

Jedną z jego głównych cech jest blokada bezpieczeństwa zapobiegająca przypadkowemu zapłonowi oraz podstawa, która utrzymuje go stabilnie bez ryzyka upadku lub uszkodzenia, wykonana ze stopu aluminium, stali nierdzewnej oraz korpusu z tworzywa sztucznego gwarantującego odporność i trwałość. .

Jego użycie jest proste, wystarczy napełnić to kulinarne urządzenie butanem, robisz to otwierając je, przesuwając blokadę zabezpieczającą i napełniając je odpowiednio, a następnie zamykając i używaj jak wolisz. Ważne jest, abyś wiedział, że możesz go używać w sposób ciągły lub chwilowy.

 

Zalety
 • Mocne i trwałe.
 • Łatwa manipulacja.
 • Wszechstronny , jest używany w różnorodny sposób, zarówno do karmelizacji, jak i biwakowania.
 • Dobry stosunek jakości do ceny.
Niedogodności
 • Nie zawiera gazu butanowego .
 • Nie posiada wskaźnika gazu.
Chociaż jest to pierwsza pochodnia, jaką kiedykolwiek kupiłem, pomyślałem, że jest świetna, przede wszystkim dlatego, że używam jej nie tylko do nadawania idealnego wyglądu moim grillom i moim posypkom, ale także używam jej do rękodzieła z plastiku, a nawet do lutowanie biżuterii DIY. Polecam w 100%!

➤  Fixget Torch GF-879 – Trwała latarka

Fixget - Palnik kuchenny na butan, do Crème brûlée, bez butanu, stal nierdzewna, czerwony, M

Kontynuujemy z kolejnym modelem wysokiej jakości latarki kulinarnej, SeFixget Torch GF-879 jest używany przez najbardziej renomowanych szefów kuchni, umożliwia regulację temperatury i idealną regulację płomienia od 130°C do 1300°C; Jest bardzo bezpieczny w użyciu i w pobliżu dzieci, ponieważ aktywuje się tylko wtedy, gdy jest włączony.

Jego produkcja opiera się na solidnej obudowie z aluminium i stali nierdzewnej , dzięki czemu jest odporna i solidna do każdego zastosowania, zarówno ciągłego, jak i przerywanego. Można go używać przez pełne 60 minut przy pełnym ogniu i temperaturze.

Napełnianie jest bardzo proste, wystarczy włączyć palnik na smoczku i napełnić go zaworem gazowym, po kilku sekundach proces będzie gotowy do ponownego użycia, jakby nic się nie stało.

 

Zalety
 • Ciągła praca bez przerw.
 • Solidny i mocny wygląd .
 • Bardzo potężny.
 • Łatwe ładowanie .
Niedogodności
 • Nie posiada butanu , należy go dokupić osobno.
 • Jest trochę ciężki .
Zdecydowałam się na zakup tej lampy lutowniczej do karmelizacji i robienia kremu katalońskiego, ale prawda jest taka, że ​​kiedy spróbowałam jej z wykończeniami mięs, ryb, skórek z kurczaka i przyrumieniania sera na lasagne, byłam zafascynowana! Jest niedrogi i można z nim zrobić wiele preparatów. Daję 10/10!

➤  Czerwona latarka Joylink  — innowacyjny projekt

Wake Cooking Torch, kuchnia wielokrotnego napełniania Blow Torch Kulinarna zapalniczka butanowa z blokadą bezpieczeństwa i regulowanym płomieniem do majsterkowania, Creme Brulee, butan nie jest wliczony w cenę

Kontynuujemy z jednym z moich ulubionych, głównym powodem jest jego innowacyjna konstrukcja, Joylink Red Torch wykonana ze stali nierdzewnej ABS + Premium jest łatwa w obsłudze i zapobiega zamarzaniu dłoni podczas użytkowania. Posiada blokadę bezpieczeństwa dla maksymalnej ochrony na wypadek, gdyby maluchy w domu były w pobliżu.

Po naciśnięciu przycisku zapłonu płomień zgaśnie i będzie się palił nieprzerwanie po przesunięciu bezpiecznika w lewą stronę, dzięki czemu można go obsługiwać jedną ręką bez wysiłku. Płomień tej palnika butanowego można regulować, a także jego temperaturę, osiągając maksymalnie 1300ºC.

Do działania potrzebuje tylko 13 gramów gazu i idealnie nadaje się do nadania innego charakteru creme brulee, grillom i innym przysmakom, które chcesz przygotować, i nie tylko! Możesz także spawać biżuterię, lekki węgiel drzewny lub zmiękczać tworzywa sztuczne.

 

Zalety
 • Innowacyjny i aktualny design.
 • Skutecznie i szybko.
 • Prosty w wykonaniu.
 • Przystępna cena.
Niedogodności
 • Butan nie jest wliczony w cenę.
 • Metalowa konstrukcja szybko się brudzi i pozostawia ślady.
Jest to bardzo przydatny produkt do różnych zadań (nie tylko kuchennych) Wybrałam go ponieważ różnił się wyglądem od pozostałych i zwrócił moją uwagę niską ceną i doskonałymi parametrami.Dzisiaj widzę, że się nie myliłam. Jestem bardzo szczęśliwy! Za jego pomocą karmelizuję cukier, opiekam bezę i nadaję doskonały akcent mojej specjalności: kurczakowi. Całkowicie warte tego!

➤  Profesjonalna latarka Bearbro 901-Torch – kompletna i wydajna

Latarka kuchenna Bearbro, profesjonalna latarka kuchenna, latarka kuchenna z regulowanym płomieniem i blokadą bezpieczeństwa do deserów, majsterkowania, jedzenia, grillowania, kempingu, grilla (czarny)

Jedną z najbardziej wszechstronnych, z jaką mogłem się spotkać, jest profesjonalna latarka Bearbro 901-Torch , idealna do glazurowania, karmelizacji, grillowania, topienia serów i opiekania wszystkiego, co chcesz. Zapalniczka jest regulowana, podobnie jak temperatura, z ograniczeniem do 1300º C, będąc w stanie określić poziom ciepła odpowiadający Twoim potrzebom.

Jest bardzo bezpieczny, blokada bezpieczeństwa , którą zawiera, zmniejsza typowe ryzyko przypadkowego włączenia zwykłych latarek. Jego konstrukcja jest wykonana z wytrzymałego metalu, a uchwyt jest antypoślizgowy, dzięki czemu jest bardzo stabilny i łatwy w użyciu.

Aby z niego skorzystać, wystarczy napełnić butanem pionowo w dolnej części palnika, odliczyć około 5 lub 6 sekund i zdjąć, zrobić to 3 razy, a proces napełniania będzie gotowy, a następnie przesunąć przycisk, który „Otwiera” połączenie i ciesz się jego wszechstronnością.

 

Zalety
 • Bezpieczny i bardzo niezawodny .
 • Wielofunkcyjny , możesz wykonywać różne zadania.
 • Posiada pełną 12 miesięczną gwarancję.
 • Ergonomiczna i praktyczna konstrukcja .
Niedogodności
 • W opakowaniu nie ma butanu .
 • Dla niektórych użytkowników problemem jest mały rozmiar .
Wszędzie szukałem tego gadżetu, moja rodzina jest miłośnikami gotowania, ja też, więc bardzo mi go polecili. I nie zawiedli! Efekty są świetne, używałem go do wypalania kremów i innych kremów i jestem zadowolony z jego działania i komfortu z jakim pracuje. 5 gwiazdek!

➤   Latarka Cadrim z podwójnym płomieniem – Moc i bezpieczeństwo

Latarka kuchenna, palnik Cadrim z regulowanym płomieniem, palnik z podwójnym płomieniem, palnik z butanem wielokrotnego napełniania do grilla DIY, krem ​​(butan nie wchodzi w skład zestawu)

Na koniec przedstawiam Państwu Cadrim Double Flame Blowtorch, jest jednym z najmocniejszych obecnie, posiada blokadę i wyłącznik bezpieczeństwa zaworu, dający maksymalną kontrolę i unikający przypadkowego zapłonu; ta kulinarna pochodnia działa przez 13 prostych minut.

Temperaturę można regulować , podobnie jak poziom płomienia, modyfikując go w zależności od przygotowań, które zamierzasz wykonać lub w zależności od potrzeb (w przypadku, gdy znajduje się poza kuchnią), osiągając maksymalnie 1150ºC i może być doładowywany na wypadek wyczerpania butanu w środku.

Jego produkcja opiera się na stopie aluminium i stali nierdzewnej, wysokiej jakości i trwałych materiałach w czasie, natomiast ustnik wykonany jest z ceramiki, która wytrzymuje wysokie poziomy ciepła. To jedno z ulubionych dań specjalistów od grillowania.

 

 

Zalety
 • Całkowita kontrola płomienia.
 • Dyskretny rozmiar , łatwy do przechowywania.
 • Solidny i odporny.
 • łatwa obsługa.
Niedogodności
 • Butan nie jest wliczony w cenę.
 • Nie można zaobserwować pozostałego poziomu gazu (miernika) .
Uważam, że jest to najbardziej oryginalna i innowacyjna latarka. Fascynuje mnie jej konstrukcja z wieloma płomieniami, ponieważ oprócz tego, że jest piękna, jest naprawdę praktyczna, lekka i wydajna. Przygotowałem ponad 10 domowych przepisów i jak na razie idzie świetnie, łatwo się ładuje i nie sprawia większych problemów. Dobry zakup, w pełni godny polecenia!

Jaką tanią latarkę kuchenną kupić?

Chociaż to prawda, nie powinniśmy mówić ci, co zamierzasz kupić, ponieważ będzie to zależeć od twoich potrzeb i specyfiki. W każdym razie oferujemy najlepsze palniki kuchenne, biorąc pod uwagę kilka czynników, abyś mógł wybrać odpowiedni do swoich potrzeb.

Tania latarka kuchenna: latarka GoChange

Jak zwykle zakupy zaczynamy od najtańszego gadżetu, GoChange Torch. Oczywiście, będąc tanim, jego jakość jest również niższa, chociaż staje się bardzo odpowiednią opcją dla osób z krótkim budżetem.

Główne aspekty:

 • Chociaż jego cena jest naprawdę niska; Posiada całkiem przydatne funkcje , takie jak gaz butan, co sprawia, że ​​ładowanie jej jest niezwykle proste w porównaniu do innych zapalniczek.
 • Ma pewne cechy, które czynią go wyjątkowym, takie jak automatyczny przycisk zasilania .
 • Ma urządzenie Anti-Flare i może osiągnąć temperaturę 1300 stopni Celsjusza.
 • Jego łatwość transportu jest świetna, ponieważ jest bardzo kompaktowa. Pozwala to na łatwą obsługę z całkowitym komfortem, można go przechowywać w dowolnej przestrzeni, bez względu na to, jak mała, bez powodowania dyskomfortu, i można go przenieść do domu znajomych lub na lekcje gotowania, na które uczęszczasz.latarka-kuchenna-GoChange

Jeśli Twoim celem jest gotowanie na zewnątrz lub w dowolnym miejscu, musisz wiedzieć, że ta latarka z chromowaną mosiężną rurką palnika i dyszą kalibru 19 mm może być używana do wielu rzeczy, takich jak rozmrażanie żywności, rozpalanie węgla drzewnego grilla lub podgrzać wodę w ciągu kilku sekund dzięki supermocy płomienia.

Negatywnym punktem tej kuchennej pochodni, który jest dość zniechęcający, jest to, że płomień nie jest regulowany, to znaczy, że jego moc będzie zawsze na tym samym poziomie.

Bez wątpienia jest to palnik kuchenny, który choć mały i prosty, oferuje więcej niż akceptowalne rezultaty w codziennej kuchni. Jest zalecany, jeśli nie zamierzasz intensywnie korzystać lub zaczynasz (najprawdopodobniej po pewnym czasie zasłużysz na wyższy poziom).

Jeśli pracujesz zdalnie, nauczysz się z tego korzystać. Ale jeśli wolisz wygodną latarkę, która pozwala osiągnąć doskonałe wyniki przy minimalnym wysiłku iz większym zasięgiem, czytaj dalej i poznaj następujące opcje.

Najlepsza jakość i cena palnika kuchennego: Kitchen Craft Master Class Deluxe

Idziemy krok po kroku w górę, po zbadaniu najbardziej ekonomicznej opcji, przyszła kolej na najlepszą latarkę pod względem stosunku jakości do ceny, w tym produkcie jest równowaga między trwałością a kosztami. To jest  Kitchen Craft Master Class Deluxe.

Idealnie nadaje się między innymi do podpalania, rozmrażania, karmelizacji . Jest również dostarczany w praktycznym etui, nadając klientowi oryginalny i doskonały wygląd.

Dlaczego się wyróżnia?

 • Ten artefakt jest nieco wyższej jakości , chociaż cena jest nadal stosunkowo niska.
 • Wykonany jest z chromu i posiada nieprzywierającą metalową obudowę, która gwarantuje duży komfort.
 • Jego konstrukcja jest  ergonomiczna , dzięki czemu korzystanie z niego jest w 100% bezpieczne i nie ma ryzyka poślizgnięcia się i poparzenia.
 • Posiada regulator mocy , który pozwala na ustawienie różnych poziomów, co pozwala na uzyskanie maksymalnej temperatury 1300ºC.
 • Ma średni rozmiar około 18 centymetrów .
 • Ta latarka na butan jest doskonale naładowana niebieskim gazem na każdą pogodę .Kitchen-Craft-Master-Class-Deluxe-kuchenna-latarka

Jeśli chodzi o zapłon tej latarki kuchennej, jest ona wytwarzana przez piezoelektryczność i cudowne jest to, że ma ona blokadę bezpieczeństwa, więc w przypadku złapania jej przez dzieci nie mogą jej zapalić, unikając w ten sposób wszelkiego rodzaju wypadków. Ponadto podczas transportu w torbie nie będzie mógł się włączyć.

Ta opcja i poprzednia są najbardziej zalecane, jeśli mówimy o użytku domowym . Różnica w marce i cenie jest bardzo mała (właściwie żadna latarka kuchenna nie jest bardzo droga, ale jeśli chcesz zaoszczędzić i kupić jakość, ta opcja jest dla Ciebie). Ale jeśli chcesz nadać mu bardziej profesjonalne zastosowanie , przeczytaj poniższe opcje i poznaj high-end.

Kup wysokiej klasy latarkę kuchenną: Ibili 704500

Czas debiutu na wejście na szczyt high-endu. Oznacza to wyższą jakość, cenę (i dobrą pensję też). Jedna z najbardziej kompletnych latarek na całym rynku, to Ibili 704500.

Początkowe funkcje:

 • O tym produkcie wspomniano, jak duży jest (znacznie większy niż poprzednie).
 • Jest to profesjonalna latarka dla smakoszy , o pojemności od 80 do 150 minut.
 • Płomień z udoskonaloną w konstrukcji dyszą jest bardzo mocny, gwarantujący wykonanie prac związanych z kuchnią (nawet tych wymagających większej mocy).
 • Jego produkcja oparta jest na tworzywach sztucznych i aluminium , co zapewnia długą żywotność.Latarka kuchenna-Ibili-704500

Ta latarka kuchenna ma bardzo pozytywny punkt i jest jej gwarancją, ponieważ nie oferuje nic więcej i nic mniej niż: 19-letnia gwarancja!

Należy wspomnieć, że jeśli chodzi o działanie to jest na gaz butanowy i jest po prostu ładowany jak zapalniczka, wystarczy kupić niebieską butlę z gazem i będziesz miał latarkę przez wiele lat.

Najlepsza na rynku latarka kuchenna Orblue Torch

Oczywiście najlepsza opcja rozważana obecnie na rynku. Jest całkowicie najwyższej jakości i jest tylko dla tych, którzy wymagają więcej. Numer jeden we wsparciu to Orblue Torch.

Czym różni się od reszty?

 • Jest to poziom zaawansowany i dość drogi w porównaniu do poprzednich, krótko mówiąc, nadal bardzo przystępny. Jego powszechna cena to 55 euro, w ofertach można mieć szczęście i dostać go nawet za 30 euro.
 • Niesie ze sobą system bezpieczeństwa , który zapobiega przypadkowemu uruchomieniu płomienia. To niezwykle ważne, bezpieczeństwo jest najważniejsze, gdy mówimy o produkcie, który osiąga tysiąc stopni!
 • Posiada drugi czop, który stabilizuje płomień po zwolnieniu przycisku zapłonu. Dzięki temu szczegółowi możesz uzyskać kontrolę nad płomieniem przez cały czas, bez konieczności długiego naciskania, aby płomień mógł wyjść.
 • Działa z gazem butanowym , czyli niebieskim gazem , oczywiście kupisz go w każdym zakładzie. (Są niektóre z propanem, niezalecane).

Latarka kuchenna-Orblue

Do jego zalet należy całkowita regulacja mocy płomienia , co jest wspaniałe dla każdej potrawy, którą gotujesz, a następnie chcesz podać. Ta latarka kuchenna jest bardzo łatwa w użyciu i dość wytrzymała.

Osobiście; Używam go do karmelizacji bez, pianek, cukru, a także do zapiekania mięsa, ogólnie warzyw, a nawet do zapiekania sera.

Wszechstronność gadżetu naprawdę czyni go najlepszym. Ale jeśli nie zamierzasz dawać szerokiego użytku, ale bardziej powierzchownie, możesz go nie potrzebować. Ale jeśli jesteś kimś, kto kocha dobrze zjeść i gotować jak szef kuchni, to jest niezbędny w Twojej kuchni.

Latarka Orblue jest popularna w sieci. Znajduje to odzwierciedlenie w komentarzach i opiniach, które kupujący generują na temat produktu na Amazon, przyznając mu 4,9 na 5 z ponad 30 ocenami . Jedna z najlepszych ocen, jakie można znaleźć w sieci.

🏆 Nasza opinia o palnikach kuchennych

Być może zastanawiałeś się, czym tak naprawdę jest palnik kuchenny lub pochodnia? Cóż, jest to ogólnie lekkie i kompaktowe urządzenie (choć czasem nie tak bardzo), wykonane z materiałów takich jak chrom, stal nierdzewna lub stop aluminium, które jest wypełnione rodzajem jadalnego gazu, lepiej znanego jako „jadalny gaz butanowy”; a po zapaleniu lub aktywacji emanuje niebieskim płomieniem.

zastosowania palnika kuchennego

Jest szeroko stosowany w kuchni do karmelizacji, zapiekania, topienia, wędzenia lub nadawania „opieczonego” posmaku końcowym prezentacjom potraw. Są łatwe w użyciu i nie sprawiają problemów, a wszystkie z naszej listy posiadają system bezpieczeństwa, który zapobiega przypadkowemu pojawieniu się płomienia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie palnika lub palnika do gotowania

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję i uczynisz ją właściwą, powinieneś przyjrzeć się kilku bardzo ważnym aspektom, które będą odróżniać jedną latarkę kuchenną od drugiej, między innymi moc, rozmiar i inne wyzwalacze, o których powiemy Ci poniżej:

Maksymalna temperatura Czy powinna być regulowana?

Zwykle palniki kuchenne codziennego użytku osiągają maksymalny poziom ciepła 1150ºC, ale aby mieć wyższą i mocniejszą pojemność, zaleca się poziom 1400ºC , w ten sposób wyniki będą widoczne szybciej, a gaz butan będzie działał dłużej.

regulowana temperatura płomienia

Ponadto zaleca się, aby zarówno płomień, jak i temperatura były regulowane, aby dostosować ich intensywność do zastosowania, do którego ma być podawany , na przykład: aby skarmelizować, należy go nieco zmniejszyć, w przeciwieństwie do zastosowania na mięsie lub kurczaku powinien być mocniejszy. Uwaga na to!

Projekt i styl

Chociaż nie jest to podstawowy wymóg, jest to dość ważne dla niektórych kucharzy, którzy szukają naczynia kuchennego, które pasuje dokładnie do tego, czego szukają, najważniejsze jest, aby było ono ergonomicznie zaprojektowane i aby twoja dłoń miała stabilne podparcie, które pasuje do twojego ręka jego sposób; niektóre modele mają gumowy uchwyt i okrągłą podstawę, aby umieścić go na dowolnej powierzchni.

zamek zabezpieczający

Niezależnie od tego, czy masz małe dzieci w domu, czy nie, system bezpieczeństwa jest niewątpliwie jednym z aspektów, na który powinieneś zwrócić uwagę bez wątpienia, zapobiega to nagłemu lub przypadkowemu włączeniu, unikając możliwych zagrożeń. Nie pozwól temu odejść!

zamek zabezpieczający

ciągły płomień

Wszystkie nasze modele posiadają funkcję ciągłego płomienia lub funkcję „Lock” , która aktywuje latarkę na dłuższy czas bez konieczności trzymania jej wciśniętej, wystarczy włączyć latarkę, nacisnąć przycisk blokady i bez problemu zrobić to, co chcesz, aby dezaktywować , wystarczy ponownie nacisnąć przycisk I to wszystko!

Po poznaniu najlepszych opcji na całym rynku; Mamy dla Ciebie jeden z najbardziej kompletnych przewodników zakupowych, dzięki czemu możesz kupić to, co najlepsze, nawet jeśli nie kupisz żadnej z wcześniej zalecanych alternatyw. Zawsze kupuj najlepsze!

Potrzebujesz tego?

Na początku musisz się oczywiście rozejrzeć, czy pochodnia będzie ci potrzebna . Codziennie pojawiają się nowe „zabawki” kuchenne , naprawdę nie ma potrzeby kupować ich wszystkich, dlatego zadaj sobie to pytanie przed dokonaniem zakupu.

Lubisz potrawy z grillowanym serem, desery z karmelizowanym finiszem, a także teksturę grillowanego mięsa? Wtedy bardzo przydasz się artefaktowi. W takim razie doskonały zakup.

Jeśli jednak myślisz o zakupie ze względu na to, co widziałeś w filmie na YouTube i nie jesteś pewien, jak dobrze z niego skorzystać, lepiej go nie kupuj, ponieważ poczujesz, że wyrzuciłeś pieniądze do śmietnika.

Rozmiar

W każdym razie powinieneś również spojrzeć na wagę i rozmiar latarki. Pamiętaj, że będziesz nim wielokrotnie manipulować ręcznie i musisz go również przechowywać, więc im lżejszy i wygodniejszy, tym lepiej.

W przeciwnym razie ideałem jest, aby była to kompaktowa latarka , aby można ją było przechowywać w dowolnym miejscu, bez względu na to, jak mała może być, bez powodowania dyskomfortu. Interesujące jest to, że jest szczególnie mały i łatwy w obsłudze , gdy zabierzesz go na lekcje gotowania.

Z drugiej strony należy pamiętać, że urządzenia te są dość małe i lekkie. Niektóre mają tylko 30 centymetrów wysokości , jednak przeznaczone są do użytku w barach i restauracjach, gdzie będą miały ogromne zastosowanie.

Moc

Ta cecha jest fundamentalna, moc palnika kuchennego będzie mierzyć jego skuteczność. Im wyższa moc, tym lepsze wyniki uzyskasz, więc nie jest to temat nieznany.

W tej kwestii jest mało prawdopodobne, aby wiedzieć, który z nich ma wystarczającą moc na podstawie karty danych technicznych, najlepiej poświęcić trochę czasu na przeczytanie komentarzy pozostawionych przez poprzednich kupujących.

Komentarze z pewnością dostarczą potrzebnych informacji w tym zakresie. W przypadku komentarzy lub opinii poprzednich kupujących lepiej nie kupować. Innymi słowy, opinie i komentarze kupujących są niezbędne do prawidłowego poznania mocy.

Kolejną kwestią, o której musisz wiedzieć, jest maksymalna temperatura, jaką osiąga . W ten sposób możesz trochę zrezygnować z tematu mocy i tym samym kierować się czymś, co znasz, na przykład osiąganymi stopniami Celsjusza.

regulowany płomień

Ten punkt jest interesujący, powinieneś kupić palnik kuchenny z regulowanym płomieniem , ponieważ mają one wielką zaletę w porównaniu do tych ze stałym płomieniem. Ponieważ ten typ zmusza cię do wykonywania pracy zawsze z tym samym ogniem, jak sama nazwa wskazuje. Pamiętaj, że nie wszystkie produkty spożywcze wymagają takiej samej mocy.

Czasami chcesz po prostu dać mięsu krótką przepustkę, aby usunąć nadmiar alkoholu używanego do marynowania lub lekkiego opiekania deseru. Wszystko zależy od tego, co chcesz robić. Będziesz miał wszechstronność, której potrzebujesz w swojej kuchni.

blokada płomienia

Tylko wysokiej klasy palniki kuchenne mają ten system blokady płomienia , aby go unieruchomić. Z pewnością już wspomnieliśmy, że musi być regulowany, jest trochę inaczej, ponieważ jest regulowany, po osiągnięciu intensywności, na którą zasługujesz, musisz go zablokować , abyś mógł wygodnie pracować w kuchni.

Jeśli chcesz mieć prostą pochodnię, tylko do przyrumienienia bezy i podpalenia mięsa, to nie jest to bardzo ważne wymaganie.

mechanizmy bezpieczeństwa

Bez wątpienia powinieneś znać mechanizmy bezpieczeństwa i upewnić się, że Twoja latarka je posiada, ponieważ jeśli w domu są dzieci, Twoim priorytetem jest ich ochrona.

Z tego powodu zaleca się pozostawienie urządzenia poza zasięgiem najmniejszych dzieci w domu, w każdym przypadku musi posiadać system bezpieczeństwa. Mechanizm obronny musi zapobiegać przypadkowemu wydostaniu się ognia.

Należy wspomnieć, że latarki są bardzo małe i można je nawet pomylić z zabawkami, a dzieci mogą uznać je za atrakcyjne .Uważaj na to! , jego moc jest bardzo duża, a najmniejszy kontakt ze skórą może spowodować oparzenia drugiego i trzeciego stopnia.

rodzaje gazów

Jest to ważne, ponieważ w zależności od rodzaju używanego gazu , proces ładowania będzie ułatwiony. Komfort, który zawsze należy brać pod uwagę.

Do tego polecamy te, które pracują z gazem butanowym (blue gas) służącym do ładowania zapalniczek bez żadnych komplikacji. Więc kiedy już masz taki, wystarczy, że pójdziesz do sklepu, kupisz butlę z gazem i to wszystko!

Z drugiej strony inne działają z gazem propanowym i mają tę wadę, że ładowanie jest znacznie trudniejsze.

Projekt

Oczywiście latarka kuchenna nie musi być tak przyjemna dla oka jak inne przybory kuchenne, wiele z nich ma koronki i inne elementy, ale w tym przypadku design nie  jest najważniejszy.

Prawdą jest, że istniejąca różnica jest duża, jeśli chodzi o latarki na rynku, co sprawia, że ​​możesz wybierać z szerokiej gamy, która istnieje, ale nie zapomnij wziąć pod uwagę jakości, właściwości technicznych i wzornictwa .

Marka

Kupując palnik kuchenny, pamiętaj, że musisz jasno określić markę, którą zamierzasz wybrać. Może to zabrzmieć powierzchownie, ale prawda jest taka, że ​​ma to duże znaczenie. Znana marka oferuje bardziej odpowiedzialną gwarancję niż te mniej znane.

Warto poznać marki, które cieszą się wiarygodnością i popularnością . Jeśli uda im się zdobyć zaufanie konsumentów, to znaczy, że robią bardzo dobre produkty.

Oczywiście nie tylko to należy brać pod uwagę, szukać poziomu pośredniego między marką, ceną i opiniami . Kupuj produkty z równowagą między wymienionymi czynnikami, a zapewnisz sobie sukces w zakupie.

Cena

To kolejny fakt, o którym nie trzeba wspominać, i jest to cena , którą zamierzasz wydać. Jest to bardzo ważne, ponieważ zawsze będziemy starać się wydawać jak najmniej. Pamiętaj jednak, że najlepiej postawić na najlepszą jakość, nawet jeśli wiąże się to z wyższą ceną.

Zwracaj uwagę na stałe rabaty i oferty, które można znaleźć w Internecie, i porównuj je z różnymi sklepami, w których latarka kuchenna może kosztować od 55 do 30 euro.

opinie

Na koniec należy wziąć pod uwagę opinie poprzednich nabywców . Stało się codziennością, że coraz więcej osób zostawia swoje komentarze na różnych stronach sprzedaży. Chociaż wiele osób nie zwraca na nie uwagi, opinie użytkowników końcowych są bardzo ważne.

Ale uczysz się na błędach innych ludzi , więc liczą się opinie i recenzje, abyś nie popełnił błędu przy zakupie.

 

Znalezienie północy w zakupie jest niezbędne, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie najbardziej kompletny przewodnik po palnikach kuchennych. Mamy nadzieję, że był bardzo przydatny i że Twoje wątpliwości zniknęły. A teraz podziel się tym przewodnikiem z rodziną i przyjaciółmi , nie poprzestawaj na tych wszystkich cennych informacjach. Wyświadczyłbyś nam ogromną przysługę!

Co zrobić z palnikiem kuchennym?

Zastosowania, które można nadać jednemu z tych niedrogich urządzeń, są bardzo różnorodne i są używane nie tylko w kuchni, ale także w innych obszarach, w których jest naprawdę przydatne.Poznaj trochę jego najczęstsze zastosowania:

 • Nadaj ostateczny szlif bezom swoich deserów.
 • Roztapiaj i opiekaj sery w swoich posiłkach (na przykład pizza).
 • Karmelizuj cukier w sposób jaki lubisz.
 • Grilluj i dekoruj warzywa.
 • Przyrumienić powierzchnię kurczaka , mięsa lub ryby.
 • Rozpuść masło , pianki lub czekoladki.

zastosowania palnika kuchennego

Zastosowania poza kuchnią:

 • Stopić metale w biżuterię DIY.
 • Różne zastosowania w ogrodnictwie, aby nadać drewnu różne akcenty.
 • Odparowuje różne związki organiczne.
 • Szybko rozpal grilla, grilla, ognisko lub kominek.
 • Eliminuje zalegający tłuszcz w garnkach lub patelniach.
 • Sterylizuje narzędzia ze stali nierdzewnej.
 • Rzeźbić lód.

 

Mamy nadzieję, że bardzo pomogliśmy, naszym celem jest zminimalizowanie wątpliwości i pytań, ale jeśli jakieś tam pozostały, nie myśl o tym zbyt wiele i powiedz nam w naszych sieciach poniżej, co musisz wiedzieć lub co chcesz dodać. Nasze pomysły są dla Ciebie!

Inne przybory kuchenne.
noże kuchennerondlemandolinyPochodnie kuchenne
ostrzałki do nożyWirówki do sałatekgarnki ekspresowedeski do krojenia
Naczynia kuchenne.sokowirówkipatelniestrzelcy do piwa