Najlepsze piekarniki wielofunkcyjne

Jaki jest najlepszy piekarnik wielofunkcyjny?

srebrny piekarnik wielofunkcyjnyPiekarnik wielofunkcyjny to piekarnik, który rozprowadza gorące powietrze równomiernie na całej swojej powierzchni, zapewniając w ten sposób pełniejsze gotowanie. Jedną z funkcji, którą piekarnik o tych właściwościach może również pełnić, jest funkcja pary, która zapewnia soczysty i smaczny akcent , który czasami jest tracony podczas gotowania w konwencjonalnym piekarniku. Zasadniczo tym, co odróżnia go od innych typów piekarników, jest to, że pozwala nam znacznie więcej eksperymentować z przepisami i osiągnąć idealny punkt gotowania.

Są również znane jako piece konwekcyjne i są szybsze, jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków. Poza tym nie potrzebują do pracy nadmiernie wysokich temperatur, więc jeśli ostatecznie zdecydujemy się na taki zakup, odnotujemy sporą oszczędność energii . Są to zazwyczaj bardzo kompletne piekarniki, które pozwalają nam zaprogramować różne funkcje gotowania : od tradycyjnego pieczenia po przygotowanie grilla do mięsa i warzyw. Za to wszystko są bardzo cenione.

Ponieważ jest to jeden z najbardziej kompletnych i wszechstronnych rodzajów piekarników, zdecydowaliśmy się napisać ten artykuł, w którym szczegółowo przeanalizujemy każdy z najlepszych modeli piekarników wielofunkcyjnych dostępnych na rynku (najlepszy naszym zdaniem , za domniemane). Pragniemy być pomocą dla czytelnika zainteresowanego zakupem nowego piekarnika. Zapewniamy, że zakup wielofunkcyjnego piekarnika to jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, czytaj dalej.

🥇 Porównanie najlepszych piekarników wielofunkcyjnych


Zdjęcie
Najtańszy

Hisense BSA5222AX - Funkcja pary i Piekarnik wielofunkcyjny, Wydajny, poj....

Polecane przez Amazon

DEGUSTACJA | Cyfrowy Piekarnik Wielofunkcyjny - 6 funkcji | Piekarnik Model MD 6106 X |...

Większa efektywność energetyczna

Teka HSB 635 - Piekarnik wielofunkcyjny 60 cm z HydroClean PRO, 1...

bardzo pożądane

Zanussi ZOB442X Piekarnik wielofunkcyjny, 3 funkcje, Zegar elektroniczny, Piloty...

Bardzo dobra cena

Piekarnik wielofunkcyjny Zanussi ZOB20311XU, 4 funkcje, stałe sterowanie, ochrona przed odciskami palców,...


Ocena w skali gwiazdkowej


opinie


Materiał
Stal nierdzewna

szkło i metal

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna


Maksymalna temperatura
Nieokreślony

250 stopni Celsjusza

250 stopni Celsjusza

Nieokreślony

250 stopni Celsjusza


Umiejętność
71 litrów

60 litrów

70 litrów

57 litrów

53 litry


Wymiary
54,7 x 59,7 x 59,5 cm

65 x 64 x 58 cm

59,5 x 55,9 x 59,5 cm

59,3 x 56 x 55 cm

59,4 x 56,1 x 59 cm


Waga
29,8 kilograma

30,6 kilograma

26 kilogramów

27,1 kilograma

26,82 kilograma


Kolor
czarny i srebrny

czarny i srebrny

czarny i srebrny

czarny i srebrny

czarny i srebrny


Efektywności energetycznej
Klasa

Klasa

Klasa A+

Klasa

Klasa

Najtańszy


Zdjęcie
Hisense BSA5222AX - Horno función vapor y Multifunción, Eficiente, capacidad...


Ocena w skali gwiazdkowej


opinie

Material
Acero inoxidable

Temperatura máxima
Sin especificar

Capacidad
71 litros

Dimensiones
54,7 x 59,7 x 59,5 cm

Peso
29,8 kilogramos

Color
Negro y plateado

Eficiencia Energética
Clase A

Recomendado por Amazon

Foto
CATA | Horno Multifunción Digital - 6 funciones | Horno Modelo MD 6106 X |...

Valoración con estrellas

Opiniones

Material
Vidrio y metal

Temperatura máxima
250 grados centígrados

Capacidad
60 litros

Dimensiones
65 x 64 x 58 cm

Peso
30,6 kilogramos

Color
Negro y plateado

Eficiencia Energética
Clase A

Mayor eficiencia energética

Foto
Teka HSB 635 - Horno Multifunción de 60 cm con HydroClean PRO, Sistema de 1...

Valoración con estrellas

Opiniones

Material
Acero inoxidable

Temperatura máxima
250 grados centígrados

Capacidad
70 litros

Dimensiones
59,5 x 55,9 x 59,5 cm

Peso
26 kilogramos

Color
Negro y plateado

Eficiencia Energética
Clase A+

Muy demandado

Foto
Zanussi ZOB442X Horno Multifunción, 3 funciones, Reloj electrónico, Mandos...

Valoración con estrellas

Opiniones

Material
Acero inoxidable

Temperatura máxima
Sin especificar

Capacidad
57 litros

Dimensiones
59,3 x 56 x 55 cm

Peso
27,1 kilogramos

Color
Negro y plateado

Eficiencia Energética
Clase A

Muy buen precio

Foto
Zanussi ZOB20311XU Horno Multifunción, 4 funciones, Mandos Fijos, Antihuellas,...

Valoración con estrellas

Opiniones

Material
Acero inoxidable

Temperatura máxima
250 grados centígrados

Capacidad
53 litros

Dimensiones
59,4 x 56,1 x 59 cm

Peso
26,82 kilogramos

Color
Negro y plateado

Eficiencia Energética
Clase A

Jaki piekarnik wielofunkcyjny kupić?

➤   Hisense BSA5222AX – Bardzo rozsądna cena

Hisense BSA5222AX - piekarnik parowy + wielofunkcyjny klasy A, pojemność 71 l, stal nierdzewna, prowadnica teleskopowa w zestawie, wyjmowane łatwe do czyszczenia szkło, pancerne drzwi z podwójnymi szybami

Ponieważ piekarniki wielofunkcyjne są tak kompletne, są na ogół nieco droższe niż piekarniki konwencjonalne. Jednak ten wysokiej jakości model marki Hisense jest sprzedawany po cenie, która jest więcej niż przystępna dla wszystkiego, co ma do zaoferowania. Przede wszystkim jest to jeden z piekarników wielofunkcyjnych o największej pojemności : 71 litrów, którą możemy wykorzystać do przygotowania dużej ilości jedzenia na raz. Pozwoli nam to również zaoszczędzić sporo energii, gdyż posiada klasę efektywności energetycznej A. Wcale nie jest źle.

Jego głównym materiałem do produkcji jest bardzo odporna i trwała stal nierdzewna , a wewnątrz ma kształt wnętrza Even Bake , inspirowany tradycyjnymi piecami opalanymi drewnem, co gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła. Dzięki technologii Steam Clean możemy wykorzystać moc pary do skutecznego usunięcia tłuszczu, plam i resztek jedzenia przyklejonych do tacy. Ponadto posiada teleskopowe prowadnice , które umożliwiają łatwe wkładanie i wyjmowanie tac i grilli. Co nie mniej ważne, jego podwójne szklane drzwi można zdjąć , dzięki czemu można je czyścić osobno.

Jak widać, jest to bardzo kompletny i wysokiej jakości piekarnik wielofunkcyjny, oferowany w szalonej cenie. Niewiele piekarników tego typu może pochwalić się takim stosunkiem jakości do ceny. Wysoce polecany.

„Jestem dosłownie uzależniony od używania tego piekarnika. Rano piekę na nim rogaliki na śniadanie, na obiad grilluję, a wieczorem robię pizze. Muszę też powiedzieć, że instrukcja obsługi jest bardzo przydatna. Przynajmniej mi bardzo pomógł. Gorąco polecam ten piekarnik.”

➤   CATA MD 6106X – Czyszczenie nigdy nie było tak łatwe

DEGUSTACJA | Cyfrowy Piekarnik Wielofunkcyjny - 6 funkcji | Piekarnik model MD 6106 X | Pojemność wewnętrzna 60 litrów | Czyszczenie AquaSmart | nierdzewny | Klasyfikacja energetyczna A

Ze wszystkich piekarników wielofunkcyjnych, które wybraliśmy do analizy, jest to jedyny zalecany przez tę samą stronę Amazon . Nie oznacza to jednak, że inne są mniej ważne, wręcz przeciwnie. W każdym razie przejdźmy do wyszczególnienia najważniejszych cech tego modelu. Jest to ergonomiczny piekarnik , bardzo łatwy w obsłudze, w dużej mierze dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi z wyświetlaniem temperatury i czasu. Jest również bardzo łatwy w czyszczeniu dzięki technologii Aquasmart , która polega na odparowywaniu wody w środku w celu zmiękczenia resztek brudu.

Wewnętrzną szybę można łatwo zdjąć , bez użycia narzędzi do czyszczenia drzwi. Zarówno powierzchnia piekarnika, jak i tace są pokryte bardzo twardą emalią, która zapobiega osadzaniu się brudu , ułatwiając w ten sposób zadanie czyszczenia zarówno nam, jak i funkcji Aquasmart, jeśli chcemy ją aktywować. Wreszcie ma aż pięć poziomów, na których można umieścić tace: coś, co z pewnością uznasz za bardzo wygodne.

Niewątpliwie najbardziej niezwykłą cechą tego modelu jest to, że jest on absurdalnie łatwy w czyszczeniu, zwłaszcza dzięki wysoce zaawansowanej i wydajnej technologii, która doskonale spełnia swoją funkcję. Do tego i do wszystkich powyższych polecamy ten piekarnik w stu procentach.

„Stosunek jakości do ceny Uważam, że ten piekarnik jest fantastyczny. Ma wszystko, czego potrzebujesz za bardzo małe pieniądze, przynajmniej w porównaniu do innych marek. Jest łatwy w użyciu, łatwy w instalacji i ma prosty, ale elegancki wygląd. Dla mnie ten zakup był sukcesem.”

➤   Teka HSB 635 – Duża oszczędność energii

Teka HSB 635 Piekarnik HSB635 WIELOFUNKCYJNY INOX (0140) A+, Nierdzewny

Wszyscy lub prawie wszyscy znamy markę Teka, niemiecką międzynarodową firmę specjalizującą się w produkcji i sprzedaży produktów kuchennych, jedną z najlepszych w branży . Dzięki temu listowi przewodniemu możemy oczekiwać od tego wielofunkcyjnego piekarnika wszystkiego, co najlepsze i gwarantujemy, że Cię nie zawiedzie. Dzięki dużej pojemności wynoszącej 70 litrów , możemy jednocześnie gotować duże porcje, co zapewnia komfort, o którym warto wspomnieć.

Jednak nie to jest najbardziej niezwykłe w tym modelu, ale jego niesamowita energooszczędność, klasa A+ . Jest to najbardziej wydajny piekarnik pod tym względem ze wszystkich, które zawarliśmy w artykule. Oznacza to, że używając tego piekarnika zamiast innych różnych marek zaoszczędzimy dużo energii . Nie musi osiągać bardzo wysokich temperatur, aby spełniać swoją funkcję, równomiernie rozprowadza ciepło oraz jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu .

Jest może trochę droższy, ale niewiele, niż poprzednie modele. Jednak posiadanie w domu piekarnika Teka to ogromna zaleta. Z tego powodu i dla powyższego wyjaśnienia zalecamy to.

„Ma system wyciągania tacy i jest w stanie dobrze zwizualizować to, co pieczemy. Pozwala to uniknąć konieczności sięgania do piekarnika. To bardzo dobrze, bo w ten sposób się nie poparzę. Prawda jest taka, że ​​jest bardzo piękna: nadaje kuchni nowoczesny akcent. Dla mnie to doskonały piekarnik wielofunkcyjny”.

➤   Zanussi ZOB442X – Zabierają to z twoich rąk

Zanussi ZOB442X piekarnik wielofunkcyjny, 3 funkcje, zegar elektroniczny, stałe sterowanie, odciski palców, szara taca emaliowana, chromowany grill, stal nierdzewna, klasa A, 57 litrów, srebrny

Zwykle na Amazon dostępnych jest kilka egzemplarzy tego modelu i jest to piekarnik wielofunkcyjny o ogromnej jakości i bardzo kompletny. Może wykonywać wiele różnych funkcji , z których wszystkie są bardzo przydatne do przygotowywania wszelkiego rodzaju przepisów: grill, górne i dolne grzanie, gotowanie z wentylacją… Ponadto możemy również zaprogramować funkcję Grill Dual , specjalną funkcję, która zapewnia tradycyjne opiekanie tostów i brązowienie następuje w bardzo krótkim czasie.

Elementy sterujące są nieruchome , a za ich pomocą w łatwy sposób możemy wybrać funkcję pieczenia oraz żądaną temperaturę. Poza tym drobna emalia pokrywająca całą powierzchnię ułatwi nam usuwanie tłuszczu i brudu . Nie tylko powierzchnia jest pokryta emalią, ale także taca i grill, które zawiera ten piekarnik. Jak na swoją pojemność nie należy do największych , ale jak na czteroosobową grupę w zupełności wystarczy.

To, że ten piekarnik cieszy się tak dużym zainteresowaniem, wydaje nam się normalne i z pewnością Tobie się tak wydaje po przeczytaniu tego, co ma do zaoferowania. Polecamy: to doskonała opcja zakupu.

„Wybraliśmy ten piekarnik, ponieważ miał małą moc i jesteśmy nim zachwyceni. Czasy są takie, jakie radzą zrobić zgodnie z przepisami, szybko się nagrzewa i wszystko jest idealne. Bez dwóch zdań bardzo dobry zakup.”

➤   Zanussi ZOB20311XU – Całkiem tanio

Zanussi ZOB20311XU Wielofunkcyjny piekarnik, 4 funkcje, stałe pokrętła, odciski palców, szara taca emaliowana, chromowany grill, klasa A, 53 litry, czarny, stal nierdzewna

Aby zakończyć tę analizę pięciu najlepszych modeli piekarników wielofunkcyjnych z naszego punktu widzenia, dokonamy przeglądu charakterystyki innego piekarnika marki Zanussi, którego funkcje są praktycznie takie same jak poprzedniego . W tym piekarniku możemy również zaprogramować specjalną funkcję Grill Dual , jedną z głównych atrakcji piekarników Zanussi, ponieważ przyrumienia i opieka potrawy w rekordowym czasie.

Pod względem pojemności jest to najmniejszy ze wszystkich piekarników, które uwzględniliśmy w tym artykule. Ma tylko 53 litry , ale nie można powiedzieć, że jest malutki, wcale. Z drugiej strony jego powierzchnia jest również pokryta delikatną emalią, która ułatwia czyszczenie , podobnie jak chromowany grill i taca dołączone do produktu. Jego sterowanie, podobnie jak poprzedni piekarnik Zanussi, jest stałe iw końcu jest drugim najtańszym piekarnikiem spośród tych, które wybraliśmy.

Za bardzo przystępną cenę można otrzymać wysokiej jakości, wszechstronny, kompletny i bardzo wydajny piekarnik wielofunkcyjny pod względem oszczędności energii. Wysoce polecany.

„Działa bardzo dobrze, jest łatwy w użyciu i ma dobre wykończenie. Zarówno zewnętrzne ścianki boczne, jak i ich górna część utrzymywane są w temperaturze pokojowej, dzięki czemu ich działanie nie wpływa na konstrukcję mebla, w którym jest osadzone. Polecam w 100%.

Jak korzystać z piekarnika wielofunkcyjnego?

Korzystanie z piekarnika jest zwykle dość prostym i intuicyjnym zadaniem, jeśli chodzi o podstawowe opracowania, bardziej z dnia na dzień. Jeśli jednak nadal nie masz jasności, nie martw się, ponieważ wyjaśnimy Ci to, wykonując serię prostych kroków :

 1. Przygotuj jedzenie do włożenia do piekarnika. W razie potrzeby podgrzej .
 2. Umieść jedzenie na blasze piekarnika i umieść je w środku, zamknij piekarnik i zaprogramuj funkcję lub rodzaj pieczenia, czas pieczenia i temperaturę .
 3. Pozwól piekarnikowi działać , a gdy jedzenie będzie gotowe, wyjmij je (uważając, aby się nie poparzyć), aby cieszyć się daniem, które z pewnością będzie pyszne. Zdobyć przewagę!

Lista najlepiej sprzedających się piekarników wielofunkcyjnych:

widelceNUMER 1


Candy Pop Evo FCP502X/E, piekarnik wielofunkcyjny, 65 l, wentylator chłodzący,...

Candy Pop Evo FCP502X/E, piekarnik wielofunkcyjny, 65 l, wentylator chłodzący,…


Akcesoria dołączone do piekarnika: 2 ruszty zapobiegające przewróceniu i 1 blacha do pieczenia

widelceTOP 2


Piekarnik wielofunkcyjny AEG BSE577121M, czyszczenie pirolityczne, 9 funkcji + para,...

Piekarnik wielofunkcyjny AEG BSE577121M, czyszczenie pirolityczne, 9 funkcji + para,…


Dotykowy ekran LCD i timer kontrolujący czas gotowania;
Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość mm): 600 x 600 x 569

TOP 4


Piekarnik wielofunkcyjny AEG BPE742380M, czyszczenie pirolityczne, 16 funkcji (3 cykle...

Piekarnik wielofunkcyjny AEG BPE742380M, czyszczenie pirolityczne, 16 funkcji (3 cykle…


Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość mm): 595 x 594 x 567

TOP 5


Piekarnik wielofunkcyjny AEG KSE998290M z możliwością podłączenia, kompaktowy, czyszczenie parą,...

Piekarnik wielofunkcyjny AEG KSE998290M z możliwością podłączenia, kompaktowy, czyszczenie parą,…


ŁATWE I INTUICYJNE STEROWANIE: posiada pokrętło i kolorowy ekran dotykowy LCD TFT

TOP 6


Piekarnik wielofunkcyjny AEG BPS331120M z czyszczeniem pirolitycznym, 10 funkcji,...

Piekarnik wielofunkcyjny AEG BPS331120M z czyszczeniem pirolitycznym, 10 funkcji,…


Ekran LCD i timer kontrolujący czas gotowania;
Zdejmowane zimne drzwi z 4 łatwymi do czyszczenia kryształami

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry piekarnik wielofunkcyjny

Jeśli po raz pierwszy decydujesz się na zakup piekarnika o tych parametrach i trochę się pogubiłeś, dobrze będzie, jeśli przeczytasz ten rozdział, w którym podamy Ci szereg wskazówek lub szczegółów, za które powinieneś zapłacić uwagę podczas szukania odpowiedniego .lepszego dla siebie. oto one:

 • Funkcje : piekarnik wielofunkcyjny jest dokładnie tym: piekarnikiem, który może pełnić wiele różnych funkcji, na przykład: grillowanie, pieczenie, zapiekanie itp. Im więcej funkcji jest w stanie wykonać piekarnik tego typu, tym oczywiście znacznie lepiej.
 • Pojemność i wielkość : te czynniki zależą przede wszystkim od dwóch rzeczy: wielkości naszej kuchni i liczby osób, z którymi mieszkamy. Najlepiej mieć piekarnik o dużej pojemności, bo w ten sposób możemy upiec jednocześnie większą ilość jedzenia, ale wszystko zależy od tego, do czego chcemy mu nadać.
 • Efektywność energetyczna : oszczędność energii to bardzo ważny aspekt, który wszyscy powinniśmy wziąć pod uwagę. Najlepiej kupić piekarnik wielofunkcyjny o klasie efektywności energetycznej A lub wyższej. Docenisz to.
 • Cena : to, czego nigdy nie możemy zrobić, to zapłacić za dużo. Musimy kupić możliwie najlepszy piekarnik w najlepszej cenie. Jeśli nie stać nas na droższy, mamy do dyspozycji obszerny katalog, w którym znajdziemy równie dobre opcje, ale tańsze.

🏆 Nasza opinia i zalety posiadania piekarnika wielofunkcyjnego

W tej sekcji przedstawimy Cię i pokrótce wyjaśnimy, jakie naszym zdaniem korzyści przyniesie Ci zakup piekarnika wielofunkcyjnego. To są:

 1. Wielofunkcyjność : jest to niewątpliwie główna zaleta: możliwość łatwego i szybkiego gotowania wielu przepisów, po prostu przez zaprogramowanie odpowiedniej funkcji.
 2. Łatwe czyszczenie : wszystkie modele, które przeanalizowaliśmy w tym artykule, działają z technologiami zaprojektowanymi w celu ułatwienia tak uciążliwego zadania, jak czyszczenie. Ten aspekt jest z pewnością bardzo pozytywny.
 3. Pojemność : większość piekarników wielofunkcyjnych ma dużą pojemność, od 55 do 70 litrów. Dzięki temu możemy przygotować więcej porcji i więcej dań jednocześnie.
Modele piekarników wielofunkcyjnych
Wielofunkcyjny piekarnik Balaytanie wielofunkcyjne piekarniki

Tipos de hornos de CocinaHornos 38 cm de altoHornos de 45 cmHornos blancosHornos rústicosConjuntos hornos y vitroceramicaHornos hidrolíticosHornos holandesesHornos encrastablesHornos microondasHornos multifunciónPiedras para hornosHornos vaporHornos piroliticosHornos para pizzaGornos de sobremesaHornos fondo reducidoHornos tostadoresHornos con placa de inducciónHornos autolimpiablesHornos con grillHornos baratosHornos compactosHornos de convecciónHornos polivalentesHornos convencionalesHornos empotrablesHornos de 40 cmHornos industriales

«}» data-sheets-userformat=»{«2″:769,»3»:{«1″:0},»11″:4,»12»:0}»>

Rodzaje piekarników kuchennych
Piekarniki o wysokości 38 cmpiekarniki 45 cmbiałe piekarnikipiece rustykalne
Zestawy piekarnik i płyta grzejnapiece hydrolityczneholenderskie piekarnikiniepalne piekarniki
kuchenka mikrofalowapiekarniki wielofunkcyjnekamienie do piecapiece parowe
piece pirolitycznepiece do pizzykapelusze stołowePiece o zmniejszonej głębokości
tosteryPiekarniki z płytą indukcyjnąPiece samoczyszczącepiekarniki z grillem
tanie piekarnikikompaktowe piekarnikipiece konwekcyjnepiekarniki wielofunkcyjne
konwencjonalne piekarnikipiekarniki do zabudowypiekarniki 40 cmpiece przemysłowe