Conga 7090 Vs Conga 6090 – Różnice, opinie i porównania

Conga 7090 Vs 6090

Roboty odkurzające Conga firmy Cecotec stają się coraz bardziej znane, a nowe modele są stale wprowadzane na rynek. Dzisiaj przedstawiamy porównanie różnic między dwoma wielkimi atutami: Conga 6090 i Conga 7090 .

Conga 7090 IA

Cecotec Robot Odkurzacz i Odkurzacz Conga 7090 IA.  Sztuczna inteligencja i laser, 4 w 1, 10000 Pa, aplikacja, Roomplan

Conga 6090 Ultra

Cecotec Robot Odkurzacz i mop Conga 6090 Ultra, laser, technologia cykloniczna, odkurzanie, szorowanie, zamiatanie i mopy, RoomPlan, czujnik optyczny, aplikacja, 10000 Pa, 10 trybów sprzątania, wirtualny asystent


Zobacz cenę na Amazon


Zobacz cenę w Cecotec


Moc ssania
10 000 Pa

10 000 Pa


technologia cyklonowa


funkcja szorowania


Inteligentne mapowanie i nawigacja


Aplikacja i sterowanie głosowe


Plan pokoju 3.0


Całkowita powierzchnia 3,0


sztuczna inteligencja 3 cel

Conga 7090 IA

Cecotec Robot Odkurzacz i Odkurzacz Conga 7090 IA.  Sztuczna inteligencja i laser, 4 w 1, 10000 Pa, aplikacja, Roomplan

Ver precio en Amazon

Ver precio en Cecotec

Potencia de Succión
10.000 Pa

Tecnología ciclónica

Función de fregado

Mapeo y navegación inteligente

App y control por voz

Room Plan 3.0

Total Surface 3.0

Inteligencia artificial 3Diana

Conga 6090 Ultra

Cecotec Robot Odkurzacz i mop Conga 6090 Ultra, laser, technologia cykloniczna, odkurzanie, szorowanie, zamiatanie i mopy, RoomPlan, czujnik optyczny, aplikacja, 10000 Pa, 10 trybów sprzątania, wirtualny asystent

Ver precio en Amazon

Ver precio en Cecotec

Potencia de Succión
10.000 Pa

Tecnología ciclónica

Función de fregado

Mapeo y navegación inteligente

App y control por voz

Room Plan 3.0

Total Surface 3.0

Inteligencia artificial 3Diana

 

Conga 7090 Vs 6090 – Pierwsze wrażenia

Każdy robot odkurzający ma swoje mocne strony. Zanim poznamy różnice, podkreślimy wielkie zalety każdego z nich.

Conga 7090 IA – Najnowocześniejsza sztuczna inteligencja i nawigacja

Jeśli Conga 6090 Ultra przyniosła już znacznie bardziej interaktywną nawigację dzięki Room Plan 3.0 i Total Surface 3.0, Conga 7090 IA jeszcze bardziej ją ulepszyła. Umożliwiło to dzięki sztucznej inteligencji 3Diana , którą rozwiniemy w kolejnym rozdziale.

app conga 7090

Zobacz więcej w Cecotec

Conga 6090 Ultra – Stosunek jakości do ceny i świetne umiejętności czyszczenia

Jeśli chodzi o umiejętności sprzątania, takie jak wydajność odkurzania, funkcja szorowania czy technologia cykloniczna, jest taka sama jak Conga 7090. Co prawda jest mniej inteligentna, ale cena jest znacznie niższa.

cecotec 6090 vs 7090

Zobacz więcej w Cecotec

Jakie są różnice między Conga 7090 a Conga 6090?

Tak jak przewidywaliśmy, główne różnice dotyczą sztucznej inteligencji i ceny każdego modelu.

1) Sztuczna inteligencja 3D Diana

Mówimy o ulepszeniu funkcji inteligentnego mapowania i nawigacji, które zawiera Conga 7090 IA . Wszystko to udało się osiągnąć dzięki połączeniu technologii laserowej, kamery RGB i trójwymiarowych czujników . Między innymi sztuczna inteligencja 3Diana nadała mu takie funkcje, jak następujące.

Conga 7090 Vs 6090

  • RzeczyPielęgnacja . Ta funkcja pozwala Conga 7090 IA rozróżniać różne obiekty, takie jak kable, kapcie, stoły… iw oparciu o zidentyfikowany cel decyduje, co robić. Np. uniknij bliżej lub dalej, podnieś lub zmniejsz moc…
  • Ochrona zwierząt . Jest to funkcja, która ma na celu nie przeszkadzać zwierzętom. Polega na stworzeniu wokół nich obszaru ochronnego, obniżeniu mocy w celu wyciszenia dźwięku i, w razie potrzeby, wyszukaniu innego obszaru sprzątania.
  • Brudny pokój . Conga 7090 IA jest w stanie rozpoznać zagracony pokój i ostrzega użytkownika o takim bałaganie. Gdy wykryje, że jest już zebrany, automatycznie wraca do czyszczenia.

2) Cena

Jak możesz sobie wyobrazić, Conga 7090 IA jest droższy niż Conga 6090 Ultra . Czasami można zobaczyć pierwsze, podwajając cenę drugiego.

Conga 6090 Vs 7090 – punkty wspólne

Zarówno Conga 7090 IA, jak i Conga 6090 Ultra mają kilka wspólnych aspektów, takich jak :

1) Odkurzacze robotyczne 4 w 1

Mówimy o odkurzaczach robotów, które zamiatają, odkurzają, mopują i szorują . Wszystko to zapewnia kompletne czyszczenie, a podłoga Twojego domu jest w pełni przygotowana.

2) Połączenie Wi-Fi i aplikacja

Będziesz mógł kontrolować działanie tych dwóch kong za pomocą smartfona . Wystarczy podłączyć je do domowej sieci WiFi i skonfigurować aplikację. Dzięki temu z Aplikacji możesz zaplanować sprzątanie, przeglądać historię pracy, dokonywać różnych konfiguracji lub uruchamiać robota z dowolnego miejsca.

3) Tworzenie mapy

Odkurzacze robotów, które mapują każdy dom, są modne. 6090 i 7090 Congas tworzą mapę Twojego domu, którą zobaczysz w aplikacji i pozwolą Ci zarządzać sprzątaniem domu na podstawie tej mapy. Dodatkowo istnieje możliwość przechowywania kilku map, co oznacza, że ​​można z niej korzystać w domach dwukondygnacyjnych lub w więcej niż jednym domu.

4) Plan pokoju 3.0

Conga 6090 Vs 7090

Technologia Room Plan 3.0 polega na inteligentnym zarządzaniu pomieszczeniem. Te dwie kongi rozróżniają pokoje lub pokoje w twoim domu, jeśli chodzi o sprzątanie . Podobnie rozróżniają też rodzaj podłogi , a robot odpowiada za ustalenie odpowiedniego schematu sprzątania, choć można to zrobić również samemu. Aplikacja umożliwia między innymi:

  • Wskaż kolejność sprzątania pomieszczeń
  • Ogranicz niektóre pokoje podczas sprzątania lub sprzątaj tylko jeden w szczególności
  • Wybierz tryb sprzątania dla każdego pomieszczenia
  • Ustaw siłę ssania w każdej strefie
  • Reguluj przepływ wody w zależności od rodzaju gleby

5) Całkowita powierzchnia 3,0

Oba modele, gdy wykryją niski poziom naładowania baterii, same wracają do bazy ładującej, a po ponownym naładowaniu kontynuują pracę w tym samym punkcie, w którym zostały przerwane. Różnica w stosunku do większości robotów odkurzających na rynku polega na tym, że Congas 6090 i 7090 ładują tylko energię niezbędną do zakończenia sprzątania .

6) Technologia cykloniczna i 10 000 paskali ssania

Zarówno Conga 6090 Ultra, jak i 7070 IA wykorzystują technologię cyklonową . Ta technologia zapewnia im doskonałą moc ssania i zapobiega blokadom, dzięki czemu nigdy nie tracą zdolności ssania.

Siła ssania jest taka sama: 10 000 paskali . Jeśli spojrzysz na moc oferowaną przez inne odkurzacze-roboty na rynku, niewiele z nich przekracza 3000 paskali. Krótko mówiąc, jedna z największych wydajności ssania w branży.

7) Końcowe sprzątanie

Jest to ruch, który robot wykonuje na koniec każdego czyszczenia, aby usunąć cały kurz nagromadzony na jego szczotce i zapobiec gromadzeniu się brudu na podstawie ładującej.

8) inteligentna funkcja mopowania;

kongi 7090 lub 6090

Jak już powiedzieliśmy, są to dwa zrobotyzowane odkurzacze, które szorują. W ramach funkcji szorowania obejmują takie funkcje, jak „ Tryb szorowania ”, który składa się z ruchu zygzakowatego robota w celu naśladowania ruchu mopa lub trzech mocy szorowania w aplikacji.

9) Pędzle Jalisco i BestFriend Care

Oprócz centralnej wielofunkcyjnej szczotki, która jest dołączona do każdej Conga, Conga 6090 Ultra i Conga 7090 IA są wyposażone w dwie inne wymienne szczotki : szczotkę Jalisco i szczotkę BestFriend Care. Pierwsza składa się z milionów mikrowłókien, które zatrzymują mniej widoczny brud, a druga jest wykonana z silikonu w celu wychwytywania sierści zwierząt i zapobiegania zaplątaniu.

10) Autonomia

Oba roboty Conga mają 240 minut autonomii . Wszystko zależy jednak od stopnia zabrudzenia, liczby przeszkód, na jakie napotyka robot, czy mocy, z jaką pracuje. Z drugiej strony należy zauważyć, że dzięki technologiom takim jak Total Surface autonomia nie jest już tak ważna.

11) Tryby czyszczenia

Każdy robot ma 10 trybów czyszczenia , które wymieniliśmy poniżej: Auto, Spiral, Spot, Smart Area, Restricted Area, Manual, DeepCleaning, Scrubing, Edges i Return Home.

12) Sterowanie głosowe

Wreszcie są to roboty odkurzające, które można podłączyć do wirtualnych asystentów , takich jak Alexa czy Google Home i obsługiwać je własnymi słowami. Wystarczy powiązać je z inteligentnym głośnikiem i stworzyć scenariusze głosowe, takie jak: Alexa, posprzątaj pokój!

Inne odkurzacze robotyczne Cecotec Conga

Oprócz odkurzaczy robotów Conga, które widzieliśmy, w Cecotec jest więcej modeli, takich jak:

Wniosek – Conga 7090 czy Conga 6090?

Przed dokonaniem oceny, którego robota Conga wybrać, zalecamy ocenę swoich potrzeb i preferencji . Na przykład, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać, cechy domu, czy masz zwierzęta itp.

Główna różnica między Conga 7090 IA a Conga 6090 Ultra tkwi w sztucznej inteligencji 3Diana tego pierwszego . Dzięki temu jest w stanie odróżnić przedmioty, które znajdzie na swojej drodze, nie przeszkadzając zwierzętom lub unikając wchodzenia do bardzo zabałaganionych pomieszczeń.

Z drugiej strony Conga 6090 Ultra ma te same właściwości odkurzania, szorowania lub szczotkowania, co Conga 7090 IA . Ponadto jest również dość inteligentny (Total Surface 3.0, Room Plan 3.0, system mapowania…). Robi to jednak po znacznie niższej cenie.

Krótko mówiąc, jeśli szukasz najnowszych technologii w robotach odkurzających, możesz docenić opcję Conga 7090 IA. Jeśli jednak zależy Ci na jakości w cenie, Conga 6090 Ultra to model, który nie pozostaje daleko w tyle.

Jeśli już to zrozumiałeś… Zostawiamy Ci oferty Conga 6090 i 7090!