Conga 9090 Vs Roomba i7+ – inteligentny robot odkurzający Cecotec, który sprawia, że ​​Roomba drży

Conga 9090 AI kontra Roomba i7+

Jeśli myślisz o zakupie robota odkurzającego, prawdopodobnie przyjdzie Ci do głowy marka Roomba. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku robotów odkurzających, ale nie jedyna. W rzeczywistości istnieją inne firmy, które znacznie rozwinęły swoje urządzenia. Zaowocowało to znacznie szerszą i bardziej konkurencyjną gamą opcji. W tym artykule przeanalizujemy dwa z najbardziej inteligentnych obecnie odkurzaczy robotów: Conga 9090 IA kontra Roomba i7+ .

Biorąc pod uwagę fakt, że oba roboty działają w oparciu o sztuczną inteligencję, należy zauważyć, że istnieją pewne kluczowe różnice, które mogą wpłynąć na decyzję. Roomba to jedna z najbardziej renomowanych marek, ale jednocześnie jedna z najdroższych na rynku . Czy Cecotec będzie w stanie dorównać wydajnością Roomba i7+? Nie przegap naszej analizy!

Conga 9090 IA

Cecotec Robot Odkurzacz i Odkurzacz Conga 9090 AI.  Sztuczna inteligencja i technologia laserowa 3Diana, 10000 Pa, Jalisco Brush, Room Assist, App

Roomba i7+

iRobot Roomba i7556 Wi-Fi Odkurzacz automatyczny - Automatyczne opróżnianie - Mapuje i dostosowuje się do Twojego domu - Rozpoznaje obiekty - Spersonalizowane sugestie - Kompatybilny z asystentem głosowym - Koordynacja nadruku


Zobacz cenę na Amazon


Zobacz cenę na oficjalnej stronie


siła ssania
10 000 paskali

x10 (seria 600)


Autonomia
240 minut

75 minut


Nawigacja
Laser + kamera RGB

Kamera VSLAM


Zapisane mapy
5

10


funkcja szorowania


samoopróżnianie


Naładuj i zwróć


Połączenie Wi-Fi i aplikacja


kontrola głosu


Inteligentne mapowanie i nawigacja


zarządzanie pokojem


Rozpoznanie gleby


Rozpoznawanie obiektów

Conga 9090 IA

Cecotec Robot Odkurzacz i Odkurzacz Conga 9090 AI.  Sztuczna inteligencja i technologia laserowa 3Diana, 10000 Pa, Jalisco Brush, Room Assist, App

Ver precio en Amazon

Ver precio en web oficial

Potencia de succión
10.000 Pascales

Autonomía
240 minutos

Navegación
Láser + Cámara RGB

Mapas almacenados
5

Función de fregado

Autovaciado

Recarga y retorno

Conexión Wifi y App

Control por voz

Mapeo y navegación inteligente

Gestión de habitaciones

Reconocimiento de suelos

Reconocimiento de objetos

Roomba i7+

iRobot Roomba i7556 Wi-Fi Odkurzacz automatyczny - Automatyczne opróżnianie - Mapuje i dostosowuje się do Twojego domu - Rozpoznaje obiekty - Spersonalizowane sugestie - Kompatybilny z asystentem głosowym - Koordynacja nadruku

Ver precio en Amazon

Ver precio en web oficial

Potencia de succión
x10 (serie 600)

Autonomía
75 minutos

Navegación
Cámara VSLAM

Mapas almacenados
10

Función de fregado

Autovaciado

Recarga y retorno

Conexión Wifi y App

Control por voz


Inteligentne mapowanie i nawigacja


zarządzanie pokojem


Rozpoznanie gleby


Rozpoznawanie obiektów

Conga 9090 IA kontra Roomba i7+: podobieństwa i różnice

Dwa odkurzacze-roboty, które są gwiazdami tej recenzji, mają pewne wspólne aspekty, a różnią się innymi. Następnie analizujemy wszystkie czynniki, które mogą warunkować decyzję zakupową, abyś mógł ocenić działanie każdego z nich:

Conga 9090 AI kontra Roomba i7+

Sztuczna inteligencja: maksymalny potencjał i wydajność

Oba odkurzacze działają w oparciu o sztuczną inteligencję, coś, co Roomba od jakiegoś czasu wdraża w tego typu egzemplarzach, podczas gdy Cecotec nie ma tego tak ustandaryzowanego. System AI, za pomocą którego się poruszają, pomaga im „nauczyć się” najbardziej optymalnych tras sprzątania zgodnie z charakterystyką Twojego domu. To z kolei przyczynia się do lepszego wykorzystania potencjału robota i poprawia jego wydajność. W tym celu wyposażeni są w zestaw czujników optycznych, które pomagają im orientować się i zdobywać tak zaawansowaną wiedzę.

Conga 9090 IA ma inteligentny system nawigacji oparty na technologii iTech Laser 360. Ze swojej strony Roomba i7+ porusza się z technologią vSLAM i inteligentną nawigacją iAdapt 3.0 , opartą na kamerach. Należy zauważyć, że oba są robotami próżniowymi o wysokim poziomie precyzji w nawigacji i choć stopień szczegółowości oferowany przez laser jest nieco wyższy niż w aparacie.

Wielofunkcyjność: Conga 9090 IA to robot 4 w 1

Robot odkurzający Cecotec jest nie tylko inteligentny, ale także bardzo wszechstronny. Conga 9090 IA łączy w jednym urządzeniu 4 różne funkcje: odkurzanie, zamiatanie, szorowanie i mopowanie. Tak bardzo, że jest wyposażony w Twerking Tank, wibrujący mop, który pozwala wybrać pomiędzy 3 poziomami przepływu wody i wibracji, aby zoptymalizować szorowanie i całkowite czyszczenie.

Roomba i7+ nie ma wbudowanej w korpus samego odkurzacza funkcji szorowania. Jednak nadrabia ten brak dzięki technologii koordynacji Imprint Link , za pomocą której wykonuje całkowitą synchronizację z Braava Jet M6. Jednak Roomba i7+ wymaga nowego urządzenia, aby zaspokoić opcję mopowania, podczas gdy Conga 9090 IA robi to z taką samą próżnią.

Conga 9090 vs Roomba i7 +

Żywotność baterii: Conga wygrywa osuwiskiem

Szczerze mówiąc Roomba i7+ nie do końca charakteryzuje się bardzo dużą autonomią użytkowania. W rzeczywistości Roomba i7+ działa około 75 minut na jednym ładowaniu, podczas gdy Conga 9090 IA zajmuje to do 240 minut . Jak wiadomo autonomię można zmniejszyć w zależności od wybranej mocy, choć różnica w tym aspekcie jest naprawdę duża.

Zarówno Conga 9090 IA, jak i Roomba i7+ mogą autonomicznie wykryć, kiedy bateria się wyczerpie, i skierować się do stacji ładującej . Po zakończeniu wracają do punktu, w którym przerwali sprzątanie, aby je dokończyć.

Tworzenie wirtualnych map i zarządzanie przestrzenią

Będąc dwoma robotami odkurzającymi na tak zaawansowanym poziomie, zarówno Conga 9090 IA, jak i Roomba i7+ są w stanie tworzyć wirtualne i interaktywne mapy. Robot Cecotec robi to z RoomPlan 3.0 , mechanizmem wyznaczającym trasę sprzątania w spersonalizowany sposób i w najwygodniejszy sposób. Z kolei RoomPlan 3.0 jest uzupełniany przez Interactive MultiMap 3.0, system, który umożliwia Conga 9090 IA wykonanie poprzedniego skanu 360º domu i narysowanie map, które następnie przechowuje dla każdego pokoju.

Ze swojej strony Roomba i7+ bazuje na technologii Imprint Smart Mapping , dzięki której może nauczyć się mapować przestrzenie w domu i dostosowywać trasę do cech każdego z nich. Główna różnica polega na pojemności pamięci. Pod tym względem Roomba wyprzedza Cecotec. Conga 9090 IA może przechowywać tylko do 5 wirtualnych map, podczas gdy Roomba i7+ może pomieścić do 10 .

W obu przypadkach możesz przeglądać i edytować mapy za pomocą odpowiedniej aplikacji mobilnej. To za pomocą tej aplikacji możesz zaprogramować żądany tryb sprzątania, wybrać pokoje, w których chcesz się znajdować, plan podróży, obszary o ograniczonym dostępie lub strefy ochronne, które bierzesz pod uwagę itp. System inteligencji i skanowania wraz z aplikacją pozwalają na inteligentne zarządzanie przestrzenią.

Moc ssania: podwójna doskonałość 

Nie możemy powiedzieć, że żaden z tych dwóch robotów nie jest potężny. Jednak Roomba podaje do wiadomości publicznej tylko, że model i7+ ma 10 razy większą moc niż system AeroVac Roomby serii 600. Wykonując obliczenia, Roomba i7+ może mieć przybliżoną moc ssania 1700-2000 paskali, w granicach zwykłej średniej dla tego typu odkurzacza. Z drugiej strony Conga 9090 IA wyróżnia się na tle pozostałych robotów, ponieważ Cecotec wprowadził na rynek modele, których moc ssania przekracza 10 000 paskali .

Roomba i7+ w porównaniu z Conga 9090 IA

Wszechstronność: różnorodność pędzli

Roomba i7+ jest wyposażona w dwie gumowe szczotki odpowiednie do wszystkich rodzajów powierzchni, które współpracują ze sobą z dużą elastycznością. Dodatkowo posiada pędzel do rogów i krawędzi. Jak widać, nie ma szerokiej gamy pędzli, jak ma to miejsce w przypadku Conga 9090 IA. Oprócz szczoteczki Jalisco opatentowanej przez Cecotec i specjalnej szczoteczki dla zwierząt domowych z technologią BestFriend Care, Conga 9090 IA zawiera dwie szczotki boczne, szczotkę samoczyszczącą, dwa mopy i zbiornik na wodę do szorowania mopem wibracyjnym . Ta wszechstronność łączy się z możliwością spakowania 4 funkcji w 1, czego brakuje Roombie.

Jednak Roomba i7+ ma jedną przewagę nad rywalem, a mianowicie dodanie automatycznej stacji opróżniania. Model ten posiada Clean Base, podstawę, której pojemność wynosi około 30 zbiorników i dzięki której nie będziesz musiał martwić się o opróżnianie robota odkurzającego za każdym razem, gdy go użyjesz . W rzeczywistości to samo urządzenie opróżnia się automatycznie do bazy, którą będziesz musiał wyczyścić tylko wtedy, gdy jest pełna. Conga 9090 IA jest kompatybilna z samoopróżniającą się podstawą Conga Home 10 000, chociaż nie jest ona zawarta w zestawie i trzeba by ją kupić osobno.

Łączność: sterowanie głosowe robota

Conga 9090 IA Vs Roomba i7+ może być sterowany za pomocą poleceń głosowych. W przypadku Conga zawiera technologię VirtualVoice, podczas gdy Roomba i7+ synchronizuje się z uczestnikami przez WiFi. Oczywiście, jeśli masz iPhone’a, trudniej jest połączyć go z robotami, ponieważ w obu przypadkach są one kompatybilne z Alexą i Asystentem Google.

Conga 9090 IA kontra Roomba i7+: nasz wniosek

Roomba znalazła w Cecotec trudnego rywala na rynku robotów odkurzających. Conga 9090 IA ma mocny wygląd, zawierając szereg funkcji technologicznych, które pasują do Roomba i7+. Oba współpracują ze sztuczną inteligencją, chociaż Conga 9090 IA ma laserowy system nawigacji, który zapewnia większą precyzję niż technologia kamer dostępna w Roombie.

Podobnie, oferuje autonomię użytkowania trzykrotnie większą niż Roomba i7+, chociaż ma samoopróżniającą się podstawę, która opóźnia konieczność opróżniania robota po każdym użyciu . Obydwa modele mogą być sterowane głosowo poprzez synchronizację z Alexą i Asystentem Google oraz umożliwiają inteligentne zarządzanie przestrzenią dzięki odpowiedniej aplikacji mobilnej.

Jeśli jednak spojrzymy na cenę, zobaczymy, że Conga 9090 IA jest tańsza, mimo że oferuje bardzo zbliżoną wydajność. Z tego powodu naszą rekomendacją jest wybór robota Cecotec, który ma bardziej zrównoważony stosunek jakości do ceny .