5 najlepszych robotów do mycia podłóg

Odkurzacz robota

Szukasz najlepszego robota odkurzającego, który mopuje ? Posiadanie modelu, który oprócz zamiatania i odkurzania jest w stanie szorować podłogę, nie jest już luksusem. Nie przegap naszego porównania z 5 modelami robotów odkurzających o najlepszej jakości i cenie. Chodźmy tam!

Jaki jest najlepszy pod względem ceny odkurzacz robot mopujący?

Podkreśl, że nie zamierzamy zbierać najlepszych robotów czyszczących na rynku, ale będą to kopie, które są w stanie szorować i są ekonomicznie przystępne. Praktycznie wszystkie wysokiej klasy prototypy mopów, jednak można wybrać robota odkurzającego i mopa w rozsądnej cenie, który doskonale spełnia swoją funkcję.

1) Seria 5490 Conga – tryb „szorowania”, który naśladuje kołysanie mopa

Zaczęliśmy od prototypu z technologią 4 w 1 (odkurzacze, szorowanie, zamiatanie i mopy) i jesteśmy w stanie robić to jednocześnie. Jest to model z mapowaniem, konfigurowalny za pomocą aplikacji, który pozwala zaplanować sprzątanie w najbardziej dogodnym dla Ciebie czasie (24 godziny, 7 dni w tygodniu). Posiada system znany jako „BestFriend Care” mający na celu zapobieganie zaplątaniu się sierści zwierząt domowych, dlatego wykorzystuje dwie wymienne szczotki i szczotkę z dwóch materiałów do wszystkich rodzajów podłóg i powierzchni (w tym dywanów). Ten odkurzacz robota mopującego ma 3 tryby mopowania, pozwala kontrolować poziom wody i dozować przepływ dla bardziej efektywnego czyszczenia. Ponadto tryb „szorowania” naśladuje ruchy w przód iw tył, które wykonałby mop, dzięki czemu szorowanie jest najskuteczniejsze. Podkreśl również, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się modeli i że opinie użytkowników są zazwyczaj doskonałe. Wreszcie, jeśli podoba Ci się ta marka, mamy artykuł, abyś wiedział, jakie kongi kupić .

2) Ecovacs Deebot OZMO 900 – Możesz regulować przepływ wody przez aplikację

Ten robot odkurzający Ecovacs inteligentnie nawiguje i mapuje Twój dom dzięki technologii nawigacji laserowej Smart Navi 3.0. Jego główna szczotka czyści wszystkie rodzaje powierzchni (w tym dywany) i zapewnia doskonałe bezpośrednie ssanie sierści zwierząt. Ma różne tryby czyszczenia (automatyczny, wybór obszaru lub niestandardowy), dzięki czemu możesz zawsze wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Podobnie odkurza i szoruje jednocześnie, regulując przepływ wody, której chcesz użyć za pośrednictwem aplikacji . Wreszcie jest to również jeden z najbardziej cenionych przez użytkowników robotów czyszczących mop i ma bardzo dobre opinie w porównaniu do innych podobnych modeli.

3) Roborock S5 MAX – Robot odkurzający i czyszczący do podłóg z aplikacją Xiaomi

Mowa o Roborocku, który oprócz odkurzania działa jak prawdziwa pralka . Posiada zaawansowany system nawigacji oraz różne czujniki laserowe, które pozwalają na dokładne odwzorowanie całej powierzchni domu. Można nim sterować za pomocą aplikacji i sam wraca do swojej bazy ładującej (gdy wykryje, że ma słabą baterię). System wychwytywania kurzu oczyszcza powietrze z cząsteczek dzięki filtrowi HEPA, który zatrzymuje większość mikrocząsteczek kurzu, roztoczy i innych alergenów. Jest to robot mopujący, który ma konkurencyjną cenę (w ramach wszystkich oferowanych funkcji) i nie jest najdroższy w swojej marce. Kontynuując powyższe, jeszcze raz podkreśl, że jest tomodel wyprodukowany przez firmę Roborock (ich roboty zazwyczaj wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości do ceny) .

4) IKOHS NETBOT S15 – Model wyróżniający się doskonałym stosunkiem jakości do ceny 

IKOHS NETBOT S15 ma jedną z najbardziej konkurencyjnych cen na rynku  i może stać się idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o utrzymanie podłogi w czystości, ponieważ zamiata, szoruje, mopuje i odkurza wszystkie rodzaje powierzchni. Ponadto posiada filtr antyalergiczny i oczyszcza powietrze dzięki podwójnemu filtrowi Sponge Clean i filtrowi HEPA. Z drugiej strony zawiera inteligentną technologię nawigacji i mapy domu, w pełni dostosowując się do Twojego domu. Możesz go również zaprogramować za pomocą pilota lub aplikacji. Na koniec pamiętaj, że jeśli szukasz modelu, który mopuje, IKOSH NETBOT S15 to tani odkurzacz i mop robota, który zawiera wiele zaawansowanych funkcji(podobnie jak inne bardziej renomowane marki lub wyższe zakresy).

5) Rowenta Smart Force Essential Aqua – par excellence robot szorujący

Jeśli na rynku są modele słynące z szorowania, to właśnie ten robot Rowenta jest jednym z nich. Między innymi zamiata, odkurza i mopuje przez 150 minut dzięki mocnej baterii . Aby go uruchomić, możesz go zaprogramować i sterować za pomocą pilota, aby sprzątał w najbardziej dogodnym dla siebie czasie. Dzięki połączeniu szczotki z napędem i dwóch szczotek bocznych usuwa nawet najdrobniejszy kurz i zapewnia pełniejsze czyszczenie nawet najtwardszych podłóg. Oprócz powyższego, jego 3 systemy ssące (podłogi, powierzchnie lub wysokie powierzchnie) dają możliwość dostosowania pracy do własnych upodobań i potrzeb. Podobnie jak poprzedni model, jest to robot odkurzający, który tanio mopuje i który czasami można znaleźć w sprzedaży.

Jakie są najlepiej sprzedające się roboty mopujące?

Amazon jest jednym z największych dystrybutorów tego typu produktów na świecie. Z tego powodu uważamy za konieczne, abyś pamiętał o najlepiej sprzedających się robotach mopujących na rynku.

Jakiego robota mopa kupić?

Chociaż system szorowania jest funkcją zaawansowaną, na rynku istnieje wiele modeli, które są w stanie szorować podłogę. W związku z powyższym wybór może się komplikować. Dlatego zalecamy, abyś przestudiował swoje okoliczności i wartości, jakie są Twoje potrzeby, preferencje i budżet . Decyzja o zakupie jest zawsze osobista i zależy od każdego.

Jeśli już wiesz, że zamierzasz kupić robota odkurzającego, a nie wiesz, który wybrać, w dalszej części podamy kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze .

Wskazówki i zalecenia dotyczące wyboru najlepszego robota odkurzającego i mopa

Najlepszy robot do odkurzania i czyszczenia podłóg

  • System nawigacji . Zwykle są wyposażone we własny system nawigacji, sterowany za pomocą aplikacji, pilota lub po prostu za pomocą przycisków wbudowanych w robota. Z tego powodu powinieneś zbadać, jak działają różne marki, aby wybrać łatwego w użyciu i intuicyjnego robota do czyszczenia podłóg, zwłaszcza jeśli patrzysz na swój pierwszy zakup.
  • Wydajność ssania . Musisz jasno określić rodzaj podłogi, którą chcesz posprzątać, a jeśli masz w domu dywany lub zwierzęta, w tym drugim przypadku wybór modelu o dużej mocy ssania ułatwi czyszczenie i oszczędzi czas.
  • Pędzle . Istnieją prototypy, które mają jedną lub kilka szczotek, a inne mają tylko dyszę, która jest do ssania. Te ze szczotkami dogłębnie czyszczą dywany, podczas gdy inne nie są tak skuteczne, ale łatwiejsze w użyciu i utrzymaniu.
  • Pojemność depozytu . Logicznie rzecz biorąc, im większe depozyty, tym rzadziej będziesz musiał je doładowywać. Modele szorujące obejmują jeden do odsysania brudu, a drugi do płynów do funkcji szorowania.
  • Żywotność baterii . Im więcej metrów kwadratowych ma Twój dom, tym większą autonomię powinien mieć robot. Ponadto większość modeli ma systemy samoładowania, które zapewniają gotowość przez cały czas.
  • Cena . Chociaż modele posiadające więcej funkcji lub te z najbardziej znanymi markami są zwykle droższe, można znaleźć prototypy, które mają niższą cenę i konkurencyjne funkcje. Jeśli szukasz tylko opcji mopowania, możesz zdecydować się na tani lub wyprzedażowy odkurzacz robota i zbadać, czy funkcje, które zawiera, są wystarczające.

Wniosek: najlepszym robotem mopującym będzie ten, który wybierzesz

Każdy zakup musi odpowiadać osobistym potrzebom każdego z nich . W każdym razie, kiedy idziesz kupić odkurzacz robota mopującego, oceń takie aspekty, jak powierzchnia domu, rodzaj podłogi, czy masz zwierzęta i dywany, lub czas i częstotliwość, z jaką zamierzasz korzystać produkt.

Jeśli nadal nie wiesz, który robot mop wybrać, dobrym pomysłem jest uzyskanie dodatkowych informacji . Na Amazonie można znaleźć mnogość modeli do porównania, opisy, a przede wszystkim opinie osób, które już z niego korzystają, a także różne oferty i promocje.

Mamy nadzieję, że to porównanie Ci się spodobało, że znalazłeś najlepszy odkurzacz robota mopującego i że cieszysz się prostym, wydajnym i kompletnym czyszczeniem podłogi w Twoim domu.

Oprócz robotów odkurzających, które myją podłogę, można znaleźć również różne typy i marki.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat różnych typów i najlepszych marek robotów czyszczących , zbieramy bardziej szczegółowe porównania.