5 najlepszych robotów odkurzających z inteligentnym mapowaniem i nawigacją

Najlepszy odkurzacz robota z mapowaniem

Szukasz najlepszego robota próżniowego z mapowaniem laserowym i inteligentną nawigacją ? Znalazłeś odpowiedni przewodnik zakupowy. W naszym porównaniu znajdziesz 5 najlepszych robotów czyszczących z technologią laserową i zintegrowaną kamerą, które tworzą mapę Twojego domu.

Jaki jest najlepszy inteligentny odkurzacz robota z mapowaniem laserowym?

Przede wszystkim zwróć uwagę, że każdy robot odkurzający z mapowaniem, który zbieramy w tym porównaniu, należy do innej marki w celu przeanalizowania, jak działa technologia laserowa w różnych firmach. Również ceny różnią się od siebie.

1) Conga 5090 – Inteligentna nawigacja iTech Laser 360

Nasz poradnik zakupowy zaczynamy od jednej z najbardziej znanych marek na poziomie krajowym , która zbiera najlepsze opinie i która sprzedaje najwięcej robotów czyszczących. Inteligentna nawigacja iTech Laser 360 jest prawdziwym cudem i obejmuje rozpoznanie 360º i interaktywne mapowanie . Powyższe sprawia, że ​​robot wybiera najlepsze trasy sprzątania i analizuje miejsca, w których już posprzątał i te, których jeszcze nie zrobił. Inne wspaniałe funkcje zapewniane przez technologię laserową to możliwość wygenerowania kilku różnych map (idealne do użytku w kilku domach lub domach dwupiętrowych) lub funkcja czyszczenia terenu, który polega na wybraniu obszaru lub pomieszczenia do posprzątania, a następnie Conga 5090 zajmie się resztą. Na koniec zwróć uwagę, że jest to robot, który szoruje (oprócz odkurzania i zamiatania).

2) Roomba 981 – technologia nawigacji iAdapt 2.0 z vSLAM

Mówimy o wiodącej na świecie marce w zakresie odkurzaczy robotów, która obejmuje więcej jakości i najnowocześniejszych technologii w różnych modelach. Jego inteligentny system nawigacji iAdapt 2.0 sprawia, że ​​dostosowuje się do każdego środowiska, a także umożliwia podejmowanie wielu decyzji w krótkim czasie. Zawiera również system czujników i kamerę , które ułatwiają mapowanie, które wykonuje podczas wielokrotnego odkurzania. Kiedy Roomba 981 tworzy mapę, bierze pod uwagę różne meble i przeszkody, tworząc różne odniesienia wizualne. Jakby tego było mało, technologia Dirt Detect sprawia, że ​​rozpoznaje miejsca, w których gromadzi się więcej brudu. Na koniec podkreśl, że prawdopodobnie mówimy onajlepsza jakość Roomba cena .

3) Roborock S6 – firma należąca do Xiaomi z nowym systemem mapowania 3.0

Jak mogłoby być inaczej, w tym porównaniu trzeba wspomnieć o azjatyckim kolosie . Jednak Xiaomi i Roborock to różne firmy, związek między nimi opiera się na fakcie, że Xiaomi uczestniczy w Roborocku i dlatego robot przyjmuje nazwę drugiej. Jeśli chodzi o inteligentną nawigację i funkcję mapowania (zarządzanie mapami 3.0), należy zauważyć, że tworzy wirtualne strefy różnych środowisk w domu i wybiera najbardziej efektywne trasy podczas pracy. Oprócz powyższego, ten Roborock jest również w stanie uniknąć wypadków, rozpoznaje, które obszary posprzątał, a które nie, a aplikacja dzieli dom na pokojedzięki czemu możesz obsługiwać inteligentny robot odkurzający zgodnie z tym układem.

4) Neato Robotics D750 – Robot odkurzający, który tworzy zaawansowane mapy Twojego domu

Model, z którym mamy obecnie do czynienia, należy do mniej znanej firmy niż poprzednie, ale słynie z designu produkowanych przez siebie robotów czyszczących i wyposażenia ich w naprawdę innowacyjne technologie. Jeśli chodzi o tworzenie map domu, ta kopia Neato Robotics wyróżnia się ciągłym ulepszaniem przyszłych porządków i znacznym ich przyspieszaniem. Dzieje się tak, ponieważ pozwala wyznaczyć różne obszary i ustalić, które miejsca należy częściej sprzątać (na przykład pod stołem, gdzie zwykle jesz, aby zmieść wszystkie okruszki, które regularnie spadają). Wreszcie, umożliwia przechowywanie do 3 jednoczesnych map i zawiera technologię LaserSmart .

5) Bagotte BG800 — mapowanie pomieszczeń i planowanie tras

Jeśli szukasz robota sprzątającego, który tworzy mapy w przystępnej cenie , ten przykład, który proponuje Bagotte, jest jedną z tych świetnych opcji. Ponadto wśród najpopularniejszych modeli wkradają się roboty Baggote. Jeśli chodzi o system mapowania i inteligentną nawigację, ma możliwość aktywnego mapowania i planowania najbardziej efektywnych tras , aby zaoszczędzić czas na każdym sprzątaniu. Chociaż prawdą jest, że ten model nie odkrywa niczego nowego, to jeśli porównamy go z poprzednimi, mówimy o tańszym robocie mapującym (świetny stosunek jakości do ceny) i należącym do firmy, która bardzo dobrze radzi sobie na rynku sektor technologii. Na koniec podkreśl dobre opinieprzez użytkowników, którzy otrzymują Bagotte BG800.

Jakie są najlepiej sprzedające się roboty odkurzające z inteligentnym mapowaniem i nawigacją na Amazon?

Amazon jest jednym z największych na świecie dystrybutorów robotów odkurzających z mapowaniem, więc dzisiaj zbieramy tabelę z bestsellerami.

Jaki odkurzacz robota z mapowaniem kupić?

Rośnie liczba inteligentnych robotów odkurzających, które potrafią tworzyć mapy i posiadają określone technologie, które umożliwiają inteligentną nawigację . Jednak przed zakupem robota do czyszczenia podłóg warto sprawdzić, czy potrzebujesz tych innowacyjnych opcji.

Na rynku można znaleźć kilka modeli i marek, które obejmują mapowanie, sztuczną inteligencję, technologię laserową itp., a nawet uwzględniając te funkcje, niektóre roboty i inne działają inaczej . W związku z powyższym konieczne jest, abyś jasno określił swoje potrzeby i preferencje w zakresie tych funkcjonalności, a także budżet.

Jeśli zastanawiasz się, który jest najlepszym inteligentnym robotem sprzątającym zdolnym do tworzenia map, odpowiedź zawsze będzie taka, że ​​to zależy. Jak już wspomnieliśmy, jest to decyzja osobista , zależna od kilku czynników. Z tego powodu w dalszej części zbierzemy kilka rekomendacji mających na celu ułatwienie wyboru.

Wskazówki i zalecenia dotyczące wyboru najlepszego inteligentnego robota odkurzającego, który tworzy mapy

  • Liczba map : Fakt utworzenia kilku map jest niezbędny w kilku przypadkach. Na przykład, jeśli szukasz robota odkurzającego z mapowaniem dla dwóch pięter, ponieważ Twój dom ma taką dystrybucję, idealnym rozwiązaniem jest model, który pozwala na przechowywanie więcej niż jednej mapy. Podobnie, jeśli zamierzasz go używać w kilku domach lub miejscach, ważne jest również, abyś miał tę opcję.
  • Najlepszy odkurzacz robota z mapowaniemCzyszczenie według obszarów : najbardziej innowacyjne modele mapowania zawierają tę funkcję. Polega na tym, że możesz nakazać robotowi, aby w tym czasie sprzątał tylko pomieszczenie lub określony obszar.
  • Meble i przeszkody : im więcej przeszkód napotka robot na swojej drodze, tym trudniej będzie go wyczyścić. Z tego powodu model, który zawiera kamerę i kilka czujników, jeśli chodzi o unikanie wypadków i wypadków, jest całkowicie zalecany w takich przypadkach.
  • Inteligentna technologia nawigacji : każdy dom to świat, a im inteligentniejszy robot sprzątający, tym lepiej dostosuje się do jego cech. W tej sekcji każda jednostka zawiera inne opcje niż inne, na przykład wiele modeli Roomba zawiera technologię Dirt Detect, aby zapamiętać obszary, w których gromadzi się więcej brudu.
  • Cena : kolejnym z najważniejszych czynników przy zakupie robota do czyszczenia podłóg jest cena, ponieważ w wielu przypadkach jest to zwykle znaczny wydatek. Jednak, jak widzieliście, można znaleźć taniego lub w sprzedaży robota odkurzającego z mapowaniem, który zawiera dobre funkcje.
  • Inne : w tym miejscu odnosimy się do funkcji, które zwykle odróżniają niektóre roboty sprzątające od innych (bez uwzględnienia funkcji mapowania), takich jak żywotność baterii, moc ssania, czy zawierają funkcję szorowania, połączenie Wi-Fi, sterowanie głosowe, zarządzanie z aplikacji…

Wniosek: najlepszy robot odkurzający z mapowaniem laserowym będzie tym, który wybierzesz

Jak być może zauważyłeś, robot sprzątający mapujący może być naprawdę przydatny i charakteryzuje się znacznym ułatwieniem zadania sprzątania podłogi. Na rynku istnieje wiele różnych modeli, a naszą rekomendacją jest rozpoznanie swoich potrzeb , aby wybrać ten idealny.

Jeśli nadal nie wiesz, jakiego robota mapującego wybrać, świetnym pomysłem jest poszerzenie informacji o modelach tworzących mapy i dalsze porównywanie niektórych modeli z innymi. Polecamy Amazon, ponieważ jest to portal, na którym można znaleźć różne roboty, wraz z ich opisami i opiniami użytkowników, a także różnymi ofertami.

Mamy nadzieję, że to porównanie było bardzo pomocne, że znajdziesz najlepszy robot odkurzający z mapowaniem i inteligentną nawigacją oraz że cieszysz się bardzo technologicznym czyszczeniem.

Oprócz robotów do inteligentnego mapowania można znaleźć również różne typy i marki.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat różnych typów i najlepszych marek robotów czyszczących , zbieramy bardziej szczegółowe porównania.