Netbot vs Roomba – różnice, porównania i opinie

Roomba kontra Xiaomi Roborock

Jeśli nie wiesz, czy kupując robota odkurzającego, wybrać Netbota czy Roombę , jesteś we właściwym artykule. Oferujemy cztery opcje (dwie z każdej marki) i przejrzymy wszystkie funkcje i różnice . Postaramy się być jak najbardziej obiektywni, abyś sam mógł decydować.

Marka — IKOHS (Netbot) kontra iRobot (Roomba)

Roomba vs Netbot Opinie porównawcze różnice

Przede wszystkim poznamy trochę marki, o których dzisiaj porozmawiamy w naszym porównaniu Netbot i Roomba

Z jednej strony omówimy markę Roomba , czyli linię robotów odkurzających produkowaną i sprzedawaną przez iRobot. Został wydany w 2002 roku, a do lutego 2014 roku na całym świecie sprzedano 10 milionów egzemplarzy. Roombasy wyróżniają się między innymi czujnikami , są w stanie wykrywać przeszkody, nagromadzenie gruzu i strome zbocza, takie jak schody , zaawansowaną technologię mapowania i łączność z aplikacją iRobot

Z drugiej strony skomentujemy markę Netbot . Ikohs to hiszpańska firma produkująca wiele urządzeń AGD. Zawiera kilka robotów odkurzających, znanych jako Netbot . Ta marka robota odkurzającego ma wiele funkcji, takich jak system mapowania, kompatybilność z inteligentnymi urządzeniami, takimi jak Alexa lub Google Home, czy funkcja szorowania.

Główne różnice między Netbotem a Roomba

Obie marki to modele o zaawansowanych funkcjach. Na przykład mapowanie, inteligentna nawigacja, sterowanie głosowe lub automatyczne ładowanie. Jednak główne różnice znajdują się w innych aspektach.

jakość ssania

Jeśli odkurzacze robotów Roomba wyróżniają się czymś, to ze względu na jakość ssania, gdzie wyraźnie przewyższają Netbot . Użytkownicy, którzy najbardziej cenią sobie moc i jakość odkurzacza, najczęściej wybierają modele należące do iRobot.

funkcja szorowania

Wiele robotów odkurzających IKOHS może myć i szorować podłogę, podczas gdy Roomba nie . Fakt, że iRobot nie zawiera tej funkcji w swoich robotach Roombas, wynika z faktu, że jakość odkurzania jest najważniejsza.

Jakość materiału

Netbot lub Roomba Opinie porównawcze różnice

Jakość materiałów to kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Oczywiste jest, że iRobot Roomba wygrywa pod tym względem , zarówno pod względem trwałości, jak i mniejszej przestarzałości.

Funkcjonalność aplikacji

Aplikacja iRobot Home zwykle działa ze wszystkimi modelami Roomba, podczas gdy IKOHS zwykle wydaje różne aplikacje dla każdego robota. Opinie użytkowników są znacznie lepsze w aplikacji iRobot , poza tym, że wszystko jest bardziej uporządkowane i prostsze.

Cena £

Pod tym względem roboty odkurzające IKOHS NETBOT są znacznie tańsze niż Roomba , a jeśli szukasz stosunku jakości do ceny, są idealne. Modele należące do iRobot są znacznie bardziej ekskluzywne, będąc marką par excellence w dziedzinie robotów czyszczących.

Niektóre odkurzacze robotów Roomba i Netbot

Teraz nadszedł czas na opisanie cech niektórych modeli każdej marki.

IKOHS NETBOT S18 – robot odkurzający 4 w 1 z inteligentną technologią czyszczenia

Pierwszym analizowanym modelem jest IKOHS NETBOT S18 . Posiada technologię 4 w 1 . Oznacza to zamiatanie, odkurzanie, mycie, szorowanie i oczyszczanie powietrza w domu. Ponadto zawiera zoptymalizowaną technologię mapowania żyroskopowego , która zapamiętuje ścieżki czyszczenia w czasie rzeczywistym. Ponadto uzyskasz wyniki w bardzo krótkim czasie. Posiada podwójny filtr główny oraz filtr HEPA , który jest w stanie wyeliminować 99% pyłków, roztoczy i kurzu z powietrza. Zawiera również 3 prędkości oddychania i 3 poziomy szorowania . Możesz przejąć kontrolę nad swoim robotem odkurzającym za pomocą pilota lub aplikacji Alexa lub Google Home. Z drugiej strony ustalainteligentna technologia czyszczenia, ponieważ jest wydajniejsza i cichsza. Wreszcie zestaw szczotek wraz z mocą ssania 1800 Pa doskonale nadaje się do usuwania z sierści zwierząt do najbardziej osadzonych zabrudzeń. 

iRobot Roomba i7156 – najlepszy robot odkurzający Roomba?

Ten robot odkurzający uczy się rozmieszczenia, mapuje i dostosowuje się do Twojego domu, aby zdecydować, jak najlepiej go posprzątać. Ponadto produkt odróżnia kuchnię od salonu, a technologia Imprint Smart Mapping pozwala kontrolować, które pomieszczenia są sprzątane i kiedy. Z drugiej strony jest kompatybilny z urządzeniami głosowymi, takimi jak Alexa czy Google Assistant. Ponadto skonfiguruj system Aeroforce . Zawiera 2 gumowe szczotki do wielu powierzchni i dużą moc ssania do czyszczenia brudu, gruzu i sierści zwierząt. Wreszcie ma czujniki Dirt Detect , które rozpoznają obszary skoncentrowanego brudu i proszą robota o wyczyszczenie tych narożników.

IKOHS NETBOT S15 – Jeden z najlepiej sprzedających się robotów odkurzających

Prostszy model znajduje się w IKOHS NETBOT S15. Podobnie jak S18, jest wyposażony w technologię 4 w 1 . Zamiataj, odkurzaj, mopuj i szoruj. Ten robot odkurzający zawiera inteligentną technologię nawigacji SmartGYROSCOPE , która obejmuje czujniki żyroskopowe , które zapobiegają wypadkom i upadkom. Ponadto można go zaprogramować 24 godziny na dobę, w każdy dzień tygodnia, za pośrednictwem aplikacji.Jest to również robot wydajny EKO , ponieważ oszczędza energię, ponieważ dozuje i rozprowadza wodę równomiernie po całym mopie. Z drugiej strony ma siłę ssania 1500 Pa

iRobot Roomba 671 – prostsza Roomba, ale w wielu przypadkach wystarczająca

Przede wszystkim posiada technologię iAdapt . Robot sprząta Twój dom w uporządkowany sposób, nie pozostawiając żadnego pokoju nieoczyszczonego. Ponadto nie niszczy też mebli, czyszcząc pod nimi, jeśli wysokość na to pozwala, nawet pod sofami i łóżkami. Dzięki czujnikom zbliżeniowym wykrywa przeszkody, nie spada ze zboczy ani schodów, wspina się na dywany. Podobnie może być stosowany do wszystkich rodzajów podłóg i zawiera  system czyszczenia Dirt Detect, który wykrywa, gdzie koncentruje się więcej brudu. Z drugiej strony zawiera niski poziom hałasu i system samoładowania . 

Inne roboty sprzątające Netbot i Roomba

Dla pełniejszego przeglądu dołączymy inne modele każdej firmy.

Wniosek: Ikohs Netbot kontra Roomba

Ogólnie rzecz biorąc, są to dwie bardzo różne marki i obejmują różne cele .

Jeśli szukasz wartości do ceny, roboty Netbot są dość tanie i mają funkcje, które obejmują inne marki z wyższej półki. Zamiast tego Roomba zapewnia ekskluzywność i jest kwintesencją odkurzacza robota.

Pod względem działania podkreślamy, że Netbot jest zdolny do mopowania , podczas gdy Roomba nie. Z drugiej strony jakość próżni zapewnianą przez Roombę jest trudna do znalezienia w modelach innych firm.

Z drugiej strony aplikacja iRobot jest znacznie bardziej praktyczna i skuteczna . Netbot musi się poprawić w tym aspekcie.

Pod względem jakości materiałów, trwałości lub niezawodności marki Roomba wygrywa .

Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to porównanie, że znajdziesz robota odkurzającego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i że cieszysz się czystymi i lśniącymi podłogami.