Roborock S6 MaxV Vs Conga 6090 Ultra – lepszy robot odkurzający?

Xiaomi Vs Roborock

Zarówno Roborock S6 MaxV , jak i Cecotec Conga 6090 Ultra to NAJLEPSZE odkurzacze robotyczne. Liczba wyprzedaży i dobre opinie kupujących nie kłamią. Dlatego dzisiaj przedstawiamy jedno z najbardziej oczekiwanych porównań. Nie przegap tego!

Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV Robot Odkurzacz z nawigacją LiDAR i ReactiveAI, mocne ssanie 2500 Pa, inteligentne odkurzanie i mopowanie

Conga 6090 Ultra

Cecotec Robot Odkurzacz i mop Conga 6090 Ultra, laser, technologia cykloniczna, odkurzanie, szorowanie, zamiatanie i mopy, RoomPlan, czujnik optyczny, aplikacja, 10000 Pa, 10 trybów sprzątania, wirtualny asystent


CENA NA AMAZON


ZOBACZ CENĘ NA OFICJALNEJ STRONIE


SSANIE
2500 Pa

10000 Pa


MAPOWANIE I INTELIGENTNA NAWIGACJA


ASYSTENCI APLIKACJI I WIRTUALNI


INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE POKOJEM


CZAS TRWANIA BATERII
Do 150 minut

do 240min


ZBIORNIK NA PYŁ
460ml

570ml


ZBIORNIK WODNY
297ml

MIESZANE (270 ml, woda – 335 ml, substancje stałe)

Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV Robot Odkurzacz z nawigacją LiDAR i ReactiveAI, mocne ssanie 2500 Pa, inteligentne odkurzanie i mopowanie

PRECIO EN AMAZON

VER PRECIO EN WEB OFICIAL

SUCCIÓN
2500 Pa

MAPEO Y NAVEGACIÓN INTELIGENTE

APP Y ASISTENTES VIRTUALES

GESTIÓN INTELIGENTE DE HABITACIONES

DURACIÓN DE LA BATERÍA
Hasta 150 minutos

DEPÓSITO DE POLVO
460 ml

DEPÓSITO DE AGUA
297 ml

Conga 6090 Ultra

Cecotec Robot Odkurzacz i mop Conga 6090 Ultra, laser, technologia cykloniczna, odkurzanie, szorowanie, zamiatanie i mopy, RoomPlan, czujnik optyczny, aplikacja, 10000 Pa, 10 trybów sprzątania, wirtualny asystent

PRECIO EN AMAZON

VER PRECIO EN WEB OFICIAL

SUCCIÓN
10000 Pa

MAPEO Y NAVEGACIÓN INTELIGENTE

APP Y ASISTENTES VIRTUALES

GESTIÓN INTELIGENTE DE HABITACIONES

DURACIÓN DE LA BATERÍA
Hasta 240 min

DEPÓSITO DE POLVO
570 ml

DEPÓSITO DE AGUA
MIESZANE (270 ml, woda – 335 ml, substancje stałe)

Marka: Roborock vs  Cecotec

Roboty odkurzające firmy Roborock rosną jak piana,  jakość-cena ich produktów sprawiła, że ​​konkurują z czołowymi markami . Przede wszystkim wyjaśnij, że te roboty sprzątające nie są produkowane przez Xiaomi, jak myśli wiele osób. Roborock to firma należąca do Xiaomi i dlatego jej roboty są również sprzedawane przez azjatyckiego giganta.

Z drugiej strony jest hiszpańska firma Cecotec. Chociaż firma ta nie jest tak rozpoznawalna na całym świecie jak Roborock, jej roboty czyszczące Conganajlepiej sprzedającymi się na rynku hiszpańskim . Wszystko, co musisz zrobić, to „przejść się” po Amazonie, aby zobaczyć liczbę sprzedanych modeli i dobre oceny użytkowników.

Roborock S6 MaxV kontra Conga 6090 Ultra cena

Przed każdym zakupem dobrze jest wcześniej poznać cenę. Jest to prawdopodobnie najważniejszy czynnik przy wyborze , dlatego zalecamy zapoznanie się z kosztami obu robotów przed kontynuowaniem przeglądu.

Roborock S6 MaxV Vs 6090 Ultra: pierwsze wrażenia, aspekt wizualny i wymiary

Roborock S6 MaxV i Conga 6090 Ultra wyróżniają się prostym, ale eleganckim wyglądem. Miękkość ich wykończeń, elementów, w których znajduje się technologia laserowa (zarówno okrągłych, jak i umieszczonych pośrodku górnej części) oraz przycisków sprawia, że ​​wyglądają dość trzeźwo (w porównaniu do innych, bardziej technologicznych projektów, które mogą prezentować). innych marek, na przykład iRobot z gamy Roomba).

Conga 6090 Ultra ma typowy błyszczący czarny kolor, który tak charakteryzuje modele wprowadzone przez Cecotec. Z drugiej strony Roborock S6 MaxV jest dostępny w kolorze czarnym i białym.

Wreszcie wymiary obu robotów są dość równe .

  • Roborock S6 MaxV: 35,3 x 35 x 9,65 cm
  • 6090 Ultra Conga: 34 x 34 x 9,5 cm

Zalety i wspólne cechy Roborock S6 MaxV i Conga 6090 Ultra

Conga 6090 Vs Roborock S6 MaxV

Przede wszystkim oba to modele, które zamiatają, odkurzają, mopują i szorują . W tym sensie sprzątanie, które zapewniają, jest bardzo kompletne, a dzięki nim zawsze zobaczysz, że podłoga Twojego domu jest w porządku.

Coraz powszechniejsze stają się roboty odkurzające z inteligentną nawigacją i mapowaniem , te dwa nie miały być mniej. Dzięki technologii laserowej rozpoznają różne zakamarki domu, wybierają najlepsze trasy sprzątania i pokonują różne przeszkody, takie jak meble, ściany czy schody. Wiedzą również, które miejsca oczyścili, a które nie, więc kiedy wracają do bazy, aby naładować baterię, gdy są już naładowane energią, kontynuują sprzątanie tam, gdzie je przerwali.

Z powyższym wiąże się inteligentne zarządzanie pomieszczeniem . Ta funkcjonalność jest wykorzystywana w najbardziej wyrafinowanych robotach odkurzających . Polega na stworzeniu mapy dzielącej dom pomiędzy różne pomieszczenia w celu sterowania robotem zgodnie z takim rozmieszczeniem.

Zarówno Roborock S6 MaxV, jak i Conga 6090 Ultra mają dostępną aplikację . Dzięki aplikacji uzyskasz jak najwięcej z tych robotów odkurzających i będziesz mógł zaprogramować codzienne sprzątanie, sprawdzić historię i dokonać różnych konfiguracji. Aby móc korzystać z aplikacji, potrzebujesz połączenia WiFi w domu, podłącz robota do tej sieci i powiąż go z pobraną wcześniej aplikacją.

Dodatkowo dzięki połączeniu WiFi możliwe jest zarządzanie pracą obu modeli z dowolnego miejsca w aplikacji . Oznacza to, że będziesz sprzątać podłogę swojego domu podczas pracy, oglądania filmu w kinie lub podróży.

Są to odkurzacze robotów automatyki domowej . Ich predyspozycje do automatyki domowej przejawiają się w tym, że są kompatybilne z wirtualnymi asystentami, takimi jak Alexa. Na przykład, jeśli skojarzysz którykolwiek z tych robotów z Alexą (zwykle zintegrowany z Amazon Echo), będziesz mógł zarządzać jego działaniem za pomocą własnych słów. Aby to zrobić, skonfigurujesz polecenia głosowe, takie jak Alexa, posprzątaj podłogę!

Wreszcie, Roborock S6 MaxV i Conga 6090 Ultra mają jeszcze jedną wspólną cechę, niezawodność marki . Roborock i Cecotec to firmy, o których jest wiele informacji i które osiągnęły wysoki status zaufania na rynku.

Różnice w Conga 6090 i Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV kontra Conga 6090 Ultra

Jak widzieliście pod względem technologii i sztucznej inteligencji, oba modele są bardzo kompletne. Różnice wynikają przede wszystkim z korzyści związanych z jakością sprzątania.

Przede wszystkim Conga 6090 Ultra ma cyklonową moc ssania, która osiąga 10 000 Pa w porównaniu z 2500 Pa Roborock S6 MaxV . Silniejsze ssanie oznacza większą wydajność odkurzania obszarów, w których koncentruje się więcej brudu, gdzie brud jest bardziej osadzony lub na dywanach i dywanikach. Istnieje inny model Cecotec z technologią cyklonową i mocą 10 000 Pa, Conga 5490. Jeśli chcesz zobaczyć porównanie z 6090, możesz to zrobić pod następującym linkiem: Różnice Conga 6090 i 5490 .

Conga zyskuje również na pojemności . Posiada większy zbiornik na ciała stałe niż Roborock (570 ml > 460 ml) i nieco mniejszy zbiornik na płyny (270 ml > 297 ml). Jednak zbiornik integrujący ciecz modelu Conga jest mieszany, co oznacza, że ​​oferuje dodatkowe 335 ml na ciała stałe.

Ponadto jakość szorowania robota Cecotec jest lepsza . W pierwszej kolejności wyróżniamy tryb szorowania, który polega na imitowaniu wymachu, jaki wykonuje mop, gdy go mija. Podobnie przedstawia trzy poziomy mocy podczas szorowania, aby uzyskać znacznie bardziej wydajne czyszczenie podłogi.

Uważamy, że funkcja inteligentnego mapowania i nawigacji jest pełniejsza w Roborock S6 MaxV , między innymi dzięki połączeniu nawigacji laserowej (LiDAR) z systemem Reactive AI. Jest to model, który normalnie nigdy się nie gubi podczas wykonywania swojej pracy.

Jednak Conga 6090 Ultra dodaje trzy najnowocześniejsze technologie: Room Plan 3.0, Total Surface 3.0 i Final Cleaning . Pierwsza technologia, oprócz zróżnicowania powierzchni pomieszczeń i pomieszczeń, pozwala na rozróżnienie rodzajów posadzek i zastosowanie do każdego z nich odpowiedniej metody czyszczenia. Dzięki Total Surface model Cecotec, gdy wykryje niski poziom energii, wraca do bazy ładującej i ładuje tylko tyle baterii, aby dokończyć resztę sprzątania. Z kolei czyszczenie końcowe to ruch wykonywany przez robota pod koniec jego pracy i polega na strząsaniu zaimpregnowanego pyłu, aby utrzymać stację ładującą w czystości.

Podobnie Conga 6090 Ultra jest również wyposażona w inne ekskluzywne dodatki , takie jak zmotoryzowana szczotka „Jalisco” lub system „BestFriend Care”.

Z drugiej strony autonomia Conga 6090 Ultra jest większa niż w Roborock S6 MaxV (stąd potrzeba zbiorników o większej pojemności). Żywotność baterii Conga wynosi do 240 minut, w porównaniu do 180 minut w przypadku Roborocka . Wyjaśnij, że jest to maksymalny czas trwania w normalnych warunkach i że przy większej liczbie przeszkód, brudu lub tarcia ta autonomia jest zmniejszona.

Aby podkreślić niektóre zalety modelu Roborock, chcemy podkreślić jakość materiałów . Wielu użytkowników serii Conga narzeka na jakość jej komponentów, jednak konsumenci różnych Roborock są zachwyceni ich jakością.

Inne powiązane odkurzacze robota

Znajomość innych modeli sprzedawanych przez te firmy nigdy nie zaszkodzi, dlatego zbieramy inne przykłady.

Wniosek: Conga 6090 Ultra czy Roborock S6 MaxV?

Mowa o dwóch robotach sprzątających, które charakteryzują się między innymi dobrymi opiniami kupujących oraz ilością funkcji i najnowocześniejszych technologii, które oferują. Jeśli zdecydujesz się na Roborock S6 MaxV, wybierasz niezawodność międzynarodowej marki, zamiast tego Conga 6090 Ultra oferuje pewne ulepszone funkcje i ekskluzywne dodatki . Podobnie firma Cecotec jest wiodącą marką na rynku hiszpańskim.

Ogólnie rzecz biorąc, biorąc pod uwagę liczbę funkcji i jakość czyszczenia oferowaną przez każdego robota, Conga 6090 Ultra byłby zwycięzcą. Jeśli spojrzymy na opinie użytkowników Roborock S6 MaxV i jakość jego podzespołów, wybór jest skomplikowany.

Jedno jest jasne, a mianowicie, że oba modele są NAJLEPSZE , wystarczy zobaczyć ogromną sprzedaż, jaką osiągają w 2022 roku.

Jeśli masz już jasny wybór…

Kup teraz dzięki tej ofercie Amazon!