Roborock S6 vs Roborock S5 MAX – Różnice, porównania i opinie

Roborock S6 Vs S5

Odkurzacze robotyczne Roborock stają się jednym z najlepszych w stosunku do ceny. Ponadto liczba sprzedaży i dobre opinie użytkowników zapowiadają dobry wybór. Nie przegap naszego porównania między robotami sprzątającymi Roborock S6 i Roborock S5 MAX . Chodźmy tam!


OBRAZ
Skała Robo S6

Roborock S6 - Robot odkurzający 2 w 1 (odkurzacze i mopy), z mapowaniem i aplikacją, bateria do 3 godzin, inteligentna nawigacja z precyzyjnym laserem i 4-rdzeniowym procesorem, kolor czarny

Roborock S5 MAX

roborock S5 MAX Automatyczny odkurzacz robota i środek do czyszczenia podłóg, mop do szorowania, inteligentna nawigacja, 2000 Pa Bardzo mocne ssanie z funkcją WiFi, szczotka samoładująca, odkurzacz z kontrolą aplikacji (biały)


ZOBACZ CENĘ NA AMAZON


SSANIE
2000 Pa

2000 Pa


MAPOWANIE I INTELIGENTNA NAWIGACJA


WIFI I APLIKACJA!


KONTROLA GŁOSU


DEPOZYTY
480 ml (ciała stałe) i 140 ml (woda)

460 ml (ciała stałe) i 290 ml (woda)


KONTROLA SZOROWANIA
2 tryby ręczne

3 tryby na aplikację

Roborock S6

IMAGEN
Roborock S6 - Robot odkurzający 2 w 1 (odkurzacze i mopy), z mapowaniem i aplikacją, bateria do 3 godzin, inteligentna nawigacja z precyzyjnym laserem i 4-rdzeniowym procesorem, kolor czarny

VER PRECIO EN AMAZON

SUCCIÓN
2000 Pa

MAPEO Y NAVEGACIÓN INTELIGENTE

WIFI Y APP

CONTROL POR VOZ

DEPÓSITOS
480 ml (sólidos) y 140 ml (agua)

CONTROL DE FREGADO
2 modos manuales

Roborock S5 MAX

IMAGEN
roborock S5 MAX Automatyczny odkurzacz robota i środek do czyszczenia podłóg, mop do szorowania, inteligentna nawigacja, 2000 Pa Bardzo mocne ssanie z funkcją WiFi, szczotka samoładująca, odkurzacz z kontrolą aplikacji (biały)

VER PRECIO EN AMAZON

SUCCIÓN
2000 Pa

MAPEO Y NAVEGACIÓN INTELIGENTE

WIFI Y APP

CONTROL POR VOZ

DEPÓSITOS
460 ml (sólidos) y 290 ml (agua)

CONTROL DE FREGADO
3 modos por App

 

Czy to naprawdę odkurzacze robotów Xiaomi?

Roborock to inna firma niż Xiaomi, ale nie niezależna, a faktem jest, że ta pierwsza jest własnością tego drugiego od 2014 roku. Ponadto Roborock produkuje roboty próżniowe Xiaomi (tak jak to miało miejsce od „Xiaomi Mi Vacuum”). Dowodem na to jest to, że na platformach takich jak Amazon można znaleźć roboty sprzątające sprzedawane przez markę Xiaomi pod nazwą „Roborock”.

Dobra praca tych robotów odkurzających i ich doskonały stosunek jakości do ceny sprawiają, że firma konkuruje z najlepszymi markami. W Hiszpanii Roborock konkuruje bezpośrednio z innymi robotami sprzątającymi, takimi jak Conga firmy Cecotec czy Roomba firmy iRobot.

ROBOROCK S6 Vs S5 MAX cena

Zanim przejdziesz do porównania, dobrze jest, że wiesz, ile wart jest każdy model i czy Twój budżet pokrywa jakąkolwiek cenę. Gdy już będziesz mieć pewność, że chcesz nabyć któryś z nich lub po prostu poznać zalety i różnice między tymi dwoma modelami, będziemy kontynuować przegląd.

ROBOROCK S6 Vs S5MAX: pierwsze wrażenia, aspekt wizualny i wymiary

Roborock S6 kontra S5 MAXPrzede wszystkim wyjaśnij, że  model S5MAX należy do generacji znanej jako „Roborock S5” . Z tej generacji pochodzą różne modele, takie jak Roborock S50, Roborock S51 lub Roborock S55. Jedyną różnicą między nimi był kolor każdego z nich: odpowiednio biały, biały oraz różowy i czarny. Jednak najbardziej znanym modelem był S50 (biały). W tym samym duchu Roborock wypuścił znacznie ulepszoną wersję, w porównaniu do poprzednich, również w kolorze białym, Roborock S50 MAX.

Model S6 to kolejna generacja i jest dostępny w kolorze czarno-białym , choć od początku znany jest jako S6 zamiennie z obydwoma. Czasami numer modelu białej kopii na Amazon jest odzwierciedlany jako „S6”, a czarny jako „S65”. Jednak w tytule i opisach oba te elementy znajdują odzwierciedlenie jako „Roborock S6”, więc w taki sposób będziemy odnosić się do tej trzeciej generacji.

Wymiary głównych produktów są praktycznie identyczne.

  • Roborock S5MAX: 35 x 35 x 9,65 cm
  • Roborock S6: 35 x 35 x 9,6 cm

Konstrukcja obu artykułów jest bardzo podobna, podkreślając miękkie wykończenia, aby nadać trzeźwy i prosty wygląd bez wielu podtekstów technologicznych (w przeciwieństwie do innych modeli). Najbardziej charakterystyczną cechą wyróżniającą, jaką znajdujemy, jest prezentacja 2 przycisków, które odpowiadają lokalnemu czyszczeniu, wyłączaniu / włączaniu i ładowaniu. W modelu S6 występują osobno, w S5MAX łączą się.

Zalety Roborock S6 i Roborock S5 MAX

Przede wszystkim modele te osiągnęły poziom robotów odkurzających ze średniej półki . Jednak szeroka gama zaawansowanych funkcji i najnowocześniejsza technologia sprawia, że ​​nie mają czego zazdrościć innym modelom bardziej rozpoznawalnych marek i z wyższej półki.

Roborock S5 MAX Vs S6Ssanie zapewniane przez te modele Roborock jest więcej niż akceptowalne i nie wszystkie najlepsze odkurzacze robotyczne na rynku mają moc ssania 2000 Pa . Depozyt będzie odpowiedzialny za przechowywanie całego odkurzonego brudu.

Zarówno Roborock S6, jak i Roborock S5 MAX są przygotowane do pokonywania przeszkód o wysokości 2 cm. To, wraz z dobrym ssaniem, które zapewniają, pozwala im odkurzać dywany o tej wysokości.

Jeśli szukasz robota odkurzającego Roborock, który szoruje, masz szczęście. Po odkurzeniu przechodzą przez mop, aby wyłapać najtrudniejsze do usunięcia mikrowłókna brudu. Również za pomocą zbiornika na wodę są w stanie bez problemu szorować podłogę.

Inteligentna nawigacja i funkcja mapowania laserowego to coś zupełnie nowego. Te odkurzacze Roborock Robot  stworzą wirtualne obszary Twojego domu, aby rozpoznać każdy z zakamarków . Dzięki technologii laserowej wybiorą najskuteczniejsze trasy, będą wiedzieć, które punkty zadziałały, a które nie, i unikną wypadków spowodowanych wstrząsami (ściana, meble…) lub upadkiem ze schodów.

Oba modele można obsługiwać za pomocą przycisków, które zawierają, ale jeśli naprawdę chcesz je w pełni wykorzystać, zalecamy aplikację „Mi Home”. Z poziomu aplikacji możesz sprawdzić historię, zaplanować sprzątanie lub ustawić określone ustawienia . Kroki, aby skorzystać z tej opcji, to mieć sieć Wi-Fi, podłączyć robota do tej sieci i powiązać go z wcześniej pobraną aplikacją „Mi Home”.

Kontynuując powyższe, podkreślamy, że będziesz mógł zarządzać działaniem tych modeli z dowolnego miejsca na świecie w aplikacji mobilnej (o ile Roborock jest podłączony do sieci WiFi Twojego domu i powiązany z aplikacją ). Oznacza to, że zamierzasz posprzątać podłogę w domu, gdy jesteś w pracy, jesz kolację z przyjaciółmi lub jeśli jesteś w podróży i chcesz zobaczyć czystą podłogę po przyjeździe.

Są to odkurzacze-roboty, które tworzą mapę Twojego domu i pozwalają zapisywać różne mapy (idealne dla domów z dwoma piętrami lub więcej). Aplikacja dzieli dom na pokoje, a robotem można sterować zgodnie z takim rozkładem . Dzięki temu wiadomo, czym jest otoczenie i można je wysłać do posprzątania konkretnego pomieszczenia lub wykonać różne kombinacje.

Z drugiej strony mówimy o robotach czyszczących automatykę domową. Roborock S6 i Roborock S5 MAX są kompatybilne z wirtualnymi asystentami, takimi jak Alexa. Będą posłuszni Twoim własnym słowom, o ile skojarzysz robota z wirtualnym asystentem (zazwyczaj wbudowanym w inteligentny głośnik) i ustawisz różne polecenia głosowe, na przykład Alexa czyści podłogę!

Autonomia prezentowana przez oba modele jest bardzo dobra, a bateria wystarcza na 150 minut . Ten czas trwania oznacza, że ​​oba roboty mogą posprzątać do 250 m² domów. Jeśli nie zdążyli wszystkiego posprzątać, wracają do bazy ładującej i po naładowaniu energią kontynuują sprzątanie w tym samym miejscu, w którym je przerwali.

Na koniec chcielibyśmy podkreślić niezawodność, jaką zapewnia wybór marki takiej jak Roborock.

Różnice Roborock S6 i Roborock S5 MAX

Roborock S5MAX kontra S6Przede wszystkim należy zauważyć, że zmiany i ulepszenia, jakie może zapewnić model S5 MAX, nie są zbyt znaczące. Jak widzieliście, najważniejsze cechy, takie jak siła ssania, funkcja mapowania czy autonomia pozostają takie same.

Największe różnice występują w pojemności złóż . Podczas gdy Roborock S6 ma 480 ml w zbiorniku na ciała stałe i 180 w zbiorniku na wodę, S5 MAX ma 460 ml i 290 ml (odpowiednio). W konsekwencji, praktycznie bez zmiany osadzania ciał stałych, znacznie wzrosło złoże wody.

Ponadto w robocie S5 MAX możesz sterować funkcją szorowania za pomocą aplikacji . Dzięki niemu można kontrolować przepływ wody i ustalać strefy szorowania, co jest idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć zamoczenia dywanów.

Wreszcie Roborock S6 jest logicznie tańszy niż S5 MAX . Jednak różnica w cenie nie jest bardzo duża.

Oprócz zalet Roborock Robots są też wady

Dokonując jakiegokolwiek zakupu, należy znać wady, które mogą się pojawić. Na początek możliwe jest, że podczas podłączania robota do sieci WiFi, skojarzenia go z Aplikacją lub ujednolicenia z wirtualnymi asystentami, mogą pojawić się pewne trudności . Ponadto istnieją użytkownicy, którzy sprzeciwiają się aplikacji „Mi Home”.

Możliwe, że jeśli szukasz robota odkurzającego średniej klasy, znajdziesz tańsze opcje, nawet z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Ten plus za zakup tych modeli może wynikać z niezawodności i stosunku jakości do ceny zapewnianego przez firmę taką jak Roborock.

Na koniec, aby jeszcze raz podkreślić jego prostą konstrukcję i predyspozycje do automatyki domowej.

Opinie ROBOROCK S6 Vs S5 MAX

Amazon to jedna z największych platform, na których na całym świecie sprzedawane są roboty odkurzające. Z tego powodu zbieramy różne oceny od użytkowników obu modeli, przy czym krytyka jest bardzo dobra z obu stron.

Bez wątpienia jest najlepszy, jaki kiedykolwiek jadłam , mam go i polecam w 100%, JESTEŚMY ZACHWYCENI! , jestem bardzo zadowolona i mile zaskoczona, mam go od tygodnia i jestem zachwycona , ZASTOSOWANIE JEST BARDZO DOBRE,  Jest jednym z najlepszych na rynku.

Inne odkurzacze robota Roborock

Nigdy nie zaszkodzi dowiedzieć się więcej o produktach i modelach firmy, dlatego zbieramy więcej robotów czyszczących z oferty Roborock.

Ostateczny wniosek: który Roborock kupić? Roborock S6 czy S5MAX?

Odkurzacze robotyczne marki Roborock charakteryzują się między innymi dobrymi opiniami, jakie otrzymują od kupujących oraz ilością funkcji i technologii zastosowanych w bardzo konkurencyjnej cenie. Jeśli zdecydujesz się na Roborock S6, stosunek jakości do ceny jest więcej niż gwarantowany, z drugiej strony model S5 MAX zawiera pewne ulepszenia i bardziej zaawansowane funkcje. Jasne jest, że wybierając jedną lub drugą, wybierasz jedną z najlepszych marek na rynku.

Jak wspomnieliśmy, pod względem technologii i lepszej wydajności Roborock S5 MAX jest zwycięzcą między innymi dzięki lepszym umiejętnościom w aspekcie szorowania. Z drugiej strony Roborock S6 jest tańszy, a jego funkcje nie są tak dalekie od najnowszego modelu.

Jeśli szukasz robota odkurzającego z wyższej półki, Roborock S6 i Roborock S5MAX są świetnymi opcjami .

Jeśli masz jasność… Kup teraz z tą ofertą Amazon!