iRobot Roomba e5 Vs 960 – różnice, opinie i porównania

roomba 960

Roboty odkurzające Roomba firmy iRobot są najbardziej cenione na rynku. Zarówno e5 (w tym przeglądzie e5154), jak i 960 są poważnymi kandydatami na najlepsze roboty sprzątające 2022 roku. Wyróżniają się także 3-fazowym systemem AeroForce, inteligentną nawigacją i możliwością programowania harmonogramów sprzątania z aplikacji .

Marka: gama iRobot Roomba

Amerykańska firma iRobot działa w branży technologicznej od 1990 roku i jest najbardziej znaną firmą produkującą roboty odkurzające na świecie. Świetna trajektoria, jaką ma na rynku i wysoko wykwalifikowany personel, którym może się pochwalić, nadają kształt dobremu wyborowi.

iRobot jest jednym z największych sprzedawców tego typu produktów na rynku hiszpańskim. Jego roboty czyszczące rywalizują z robotami innych marek, zwłaszcza z serii Conga od Cecotec i innych firm, takich jak Xiaomi czy Rowenta.

Roomba 960 vs Roomba e5 cena

Aby kontynuować tę recenzję, musisz wiedzieć, jaka jest cena każdego z robotów, a tym bardziej wiedzieć, że jest to zwykle najważniejszy punkt przy zakupie tych produktów.

Wygląd i wymiary

Konstrukcja tych robotów czyszczących jest dość podobna. Prostota i elegancja to dwie ważne cechy, które wyróżniają prosty wygląd i pozostają niezauważone w porównaniu z bardziej technologicznymi projektami prezentowanymi przez konkurencję. Model e5 ma srebrny odcień i czarne wykończenia, podczas gdy 960 przyjmuje bardziej szarawy odcień i podobne wzory w czerni.

Wymiary obu produktów są bardzo zbliżone (35 x 35 x 9,2 cm dla pierwszego w porównaniu do 35 x 35 x 9,1 cm dla drugiego).

Porównanie Roomba 960 i Roomba e5

Aby dać pierwsze wrażenie na temat najważniejszych cech każdego modelu, przygotowaliśmy tabelę porównawczą.

Roomba e5154

iRobot Roomba e5154 Wi-Fi Robot Odkurzacz z dwiema gumowymi szczotkami do wielu powierzchni - Idealny dla zwierząt domowych - Spersonalizowane sugestie - Kompatybilny z asystentem głosowym - Zmywalny zbiornik

Roomba 960

iRobot Roomba 960 Robot Odkurzacz, 5-krotnie wyższe ssanie, gumowe szczotki zapobiegające splątaniu, czujniki wykrywania brudu, Wi-Fi, programowalny przez aplikację, kompatybilny z Alexa, szary


Zobacz cenę na Amazon


Kolor
srebrny i czarny

szary i czarny


Wymiary
35x35x9.2 cm

35x35x9.1 cm


Nawigacja
iAdapt

iAdapt 2.0


System AeroForce w 3 fazach


Ściana Podwójna wirtualna ściana


Czujniki bezpośredniego zabrudzenia


mapowanie


Programowalny


Kontrola aplikacji


kontrola głosu


automatyczne ładowanie

Roomba e5154

iRobot Roomba e5154 Wi-Fi Robot Odkurzacz z dwiema gumowymi szczotkami do wielu powierzchni - Idealny dla zwierząt domowych - Spersonalizowane sugestie - Kompatybilny z asystentem głosowym - Zmywalny zbiornik

Ver precio en Amazon

Color
Plateado y negro

Dimensiones
35 x 35 x 9,2 cm

Navegación
iAdapt

Sistema AeroForce en 3 fases

Pared virtual Wall Dual

Sensores Dirt Direct

Mapeo

Programable

Control por App

Control por voz

Carga automática

Roomba 960

iRobot Roomba 960 Robot Odkurzacz, 5-krotnie wyższe ssanie, gumowe szczotki zapobiegające splątaniu, czujniki wykrywania brudu, Wi-Fi, programowalny przez aplikację, kompatybilny z Alexa, szary

Ver precio en Amazon

Color
Gris y negro

Dimensiones
35 x 35 x 9,1 cm

Navegación
iAdapt 2.0

Sistema AeroForce en 3 fases

Pared virtual Wall Dual

Sensores Dirt Direct


mapowanie


Programowalny


Kontrola aplikacji


kontrola głosu


automatyczne ładowanie

Zalety robotów odkurzających Roomba e5 i Roomba 960

Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zaleca się poznanie zalet oferowanych przez te roboty sprzątające w porównaniu z innymi w tym samym zakresie. Najbardziej wyróżniającymi się zaletami są:

Po pierwsze, szeroka gama funkcji sprawia, że ​​są one  bardzo kompletnymi robotami odkurzającymi w porównaniu z innymi w tym samym zakresie.

Oba prototypy wyróżniają się wydajnym czyszczeniem , a dzięki 3-stopniowemu systemowi AeroForce mogą pochwalić się ssaniem 5 razy wyższym niż inne modele. Zostawią podłogę Twojego salonu, sypialni czy kuchni bez śladu brudu.

Dzięki systemowi nawigacji iAdapt wykonują bardzo kompletne zadanie, ponieważ dostosowują się do wielu środowisk i pomieszczeń i podejmują ponad 60 decyzji na sekundę.

Roboty Roombas e5 i 960 są wyposażone w technologię Dirt Detect , aby rozpoznać obszary, w których gromadzi się najwięcej brudu i osiągnąć doskonałą pracę.

Wbudowana technologia robotów Roomba e5 i 960 oznacza, że ​​można nimi zarządzać za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie  , dzięki czemu aktywację i planowanie sprzątania można wykonać z kanapy. W większości konwencjonalnych odkurzaczy robotów konieczne jest naciśnięcie wbudowanych przycisków.

Roomba e5 a Roomba 960Poprzednia możliwość pojawia się poprzez połączenie WiFi i dzięki niemu możliwa jest konfiguracja pracy robota lub aktywacja jego pracy z dowolnego miejsca na świecie. Na przykład możesz zamówić sprzątanie salonu, gdy jesteś w pracy lub oglądasz film w kinie.

Oprócz zdalnego sterowania przez aplikację, wielką nowością w tego typu produktach jest sterowanie głosowe . Jeśli połączysz robota z wirtualnym asystentem, takim jak Alexa, będziesz mógł wydawać polecenia własnymi słowami.

Są  programowalnymi robotami czyszczącymi i dzięki podanym im instrukcjom będą działać, gdy Ty robisz cokolwiek innego. Możesz je również zaprogramować tak, aby sprzątały codziennie o tej samej porze lub tylko w konkretny dzień.

Zarówno Roomba e5, jak i Roomba 960 to odkurzacze-roboty z automatycznym ładowaniem , które po wykryciu, że zakończyły pracę lub że bateria się wyczerpuje, wracają do stacji ładującej . Ta zaawansowana funkcjonalność sprawia, że ​​są gotowe praktycznie w każdej chwili.

Dzięki wbudowanym czujnikom są w stanie pokonać różne przeszkody , aby uniknąć uderzenia w ścianę lub upadku ze schodów.

Inną zaletą, którą prezentują, jest to, że pracują cicho , stając się użyteczną podczas snu, czytania lub oglądania serialu w telewizji.

Na koniec zauważ, że udany i stylizowany projekt , który prezentują, sprawia, że ​​idealnie wpasowują się w każdy zakątek Twojego domu.

Różnice między robotami Roomba e5 i Roomba 960

Dwie główne różnice między tymi robotami to cena (jak można było zaobserwować) i mapowanie drugiego . Ta cecha decyduje o wyższej cenie.

Dzięki systemowi nawigacji iAdapt 2.0 robot odkurzający Roomba 960 wybierze wszystkie przestrzenie do posprzątania w uporządkowany sposób i zmapuje dom, aby wiedzieć, co odkurzył, a co jeszcze musi odkurzyć. Zobaczysz również mapę swojego domu w aplikacji.

Aby osiągnąć tę funkcję Roomba 960 wykorzystuje zaawansowany system czujników i kamerę , co pozwala na tworzenie mapy domu, uwzględniając meble i przeszkody, które ma znaleźć oraz tworzenie wizualnych odniesień.

Z tej funkcji rodzi się więcej funkcji , takich jak kontynuacja pracy w miejscu, w którym została przerwana, gdy bateria się wyczerpie (kiedy ponownie się naładuje) lub, jak przewidywaliśmy, możesz zapoznać się z mapą czyszczenia na smartfonie lub tablecie.

Inne roboty odkurzające iRobot (Roomba)

Oprócz modeli e5 i 960 dostępne są inne egzemplarze tej samej marki:

Przed zakupem Roomby e5 lub Roomby 960 należy wziąć pod uwagę:

To jedne z najlepszych robotów odkurzających 2021 roku, ale ta „recenzja” musi być jasna i rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Jeśli szukasz robota odkurzającego z funkcją szorowania, w obu modelach brakuje tej funkcji , ponieważ dominuje jakość odkurzania.

Ponadto, jeśli nie masz doświadczenia w tego typu produktach, które są związane z siecią Wi-Fi, Twoim smartfonem i wirtualnymi asystentami, możliwe, że na początku będzie to nieco żmudne zadanie.

Wreszcie, aby podkreślić jakość i gwarancje oferowane przez markę iRobot.

Roomba 960 i Roomba e5 Recenzje

Jest bardzo prawdopodobne, że Amazon jest największym dystrybutorem robotów odkurzających i te kopie są dobrze cenione na jego platformie. Niektóre opinie samych użytkowników na Amazon są następujące.

Różnice między robotami Roomba e5 i Roomba 960Pozostawia dom bardzo czysty (960)

Nie wiem, jak wcześniej tego nie kupiłem (e5)

CUDOWNE! (960)

Najwyższy, niesamowity, wspaniały… (960)

Moc ssania jest bardzo dobra (e5)

TO NAJLEPSZY ZAKUP, JAKI KIEDYKOLWIEK ZROBIŁEM (960)

Jestem zachwycony Roombą (e5)

Podsumowanie: który iRobot Roomba kupić? Roomba E5 czy Roomba 960?

Jeśli szukasz robota odkurzającego, który nie jest przesadnie drogi i średnio-wysoki zasięg, Roomba e5 jest idealna z następującego powodu: dobra jakość sprzątania, połączenie Wi-Fi i sterowanie głosowe to wyjątkowe punkty w robotach sprzątających . Z drugiej strony możliwe jest zaprogramowanie go do czyszczenia podczas wykonywania innych zadań.

Z drugiej strony jakość i gwarancje oferowane przez markę iRobot to znak dobrego zakupu.

Jedyną różnicą między Roombą e5 a Roombą 960, poza ceną i wyglądem, jest system mapowania, który ten ostatni zawiera. Jeśli nie masz nic przeciwko wydawaniu większej ilości pieniędzy na zakup, otrzymasz jedno z najlepszych i najskuteczniejszych środków czyszczących, jakie możesz znaleźć dzisiaj.

Jeśli szukasz wysokiej klasy robota odkurzającego dobrej jakości, zarówno Roomba e5, jak i Roomba 960 mogą być świetną opcją .

Kup teraz dzięki tej ofercie Amazon!