10 najlepszych robotów odkurzających

Robot odkurzający

Szukasz najlepszego robota odkurzającego, aby cieszyć się kompletnym i wygodnym czyszczeniem, gdziekolwiek jesteś? Znalazłeś odpowiedni przewodnik zakupowy. Nie przegap naszego świetnego porównania, w którym analizujemy 10 najlepszych odkurzaczy robotów pod względem jakości i ceny oraz z najlepszymi opiniami, jakie można znaleźć na rynku. Chodźmy tam!

Treść

Jaki jest najlepszy odkurzacz robota w 2022 roku?

Przede wszystkim zauważ, że wszystkie roboty sprzątające, które zamierzamy uwzględnić w tej recenzji, nie mają tych samych cech i należą do różnych marek, aby przeanalizować większy udział w rynku. Z drugiej strony ceny i oferty różnych modeli również różnią się od siebie.

1) Cecotec Conga 5090 – Jeden z najbardziej kompletnych modeli, jakie można kupić

Gdybyście nie wiedzieli, Cecotec to hiszpańska marka, która między innymi charakteryzuje się projektowaniem naprawdę kompletnych robotów sprzątających . Ten konkretny model wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami, które oferuje, na przykład inteligentną nawigacją laserową, sterowaniem głosowym (poprzednie połączenie z wirtualnym asystentem), ssaniem 8000 Pa, technologią cykloniczną czy szczotką Jalisco. Z drugiej strony, jeśli masz zwierzęta, zawiera system „BestFriend Care”, który zapobiega plątaniu się sierści zwierząt i całkowicie je eliminuje. Na koniec podkreśl, że jego funkcja szorowania obejmuje „tryb szorowania” , składający się z ruchu w przód iw tył imitującego przesuwanie mopa w celu zapewnienia nieskazitelnej podłogi w Twoim domu.

2) iRobot Roomba i7+ (i7556) – Robot odkurzający, który sam opróżnia się na stacji ładującej

Ten robot sprzątający Roomba jest jednym z najlepszych na rynku , wśród wielu zalet pozostaje nam moc ssania (10 razy większa niż Roomba 600) lub funkcja Carpet Boost lub Power Boost (gdy robot wykryje, że jest włączony powierzchni dywanu lub dużej ilości brudu automatycznie zwielokrotnia jego zdolność ssania). Jednak najbardziej oczekiwaną jakością jest to, że mówimy o odkurzaczu-robocie, który sam się czyści i to znaczy, gdy robot wraca do bazy ładującej, zasysa swój zbiornik i przenosi brud na jego wierzch. Z drugiej strony posiada mnogość zaawansowanych funkcji, takich jak nawigacja iAdapt 3.0, aby dostosować się do każdego środowiska, połączenie z wirtualnymi asystentami czy zdalne sterowanie. Na koniec zaznaczniezawodność marki zapewniana przez gamę Roomba firmy iRobot .

3) RoboRock S6 – Jedna z najlepszych obecnie marek i lider na rynku azjatyckim

Jest to jedna z wielkich nowości roku 2021 między innymi dlatego, że dzięki bardzo precyzyjnemu laserowi tworzy mapy Twojego domu z dokładnością do 98%. Podobnie, jego system czujników jest jednym z najbardziej kompletnych, jakie można znaleźć (akcelerometr, licznik kilometrów, podczerwień, kompas…), co pozwala na usprawnienie nawigacji, unikanie upadków i kolizji oraz wykrywanie wszelkich nieprawidłowości. Jak mogłoby być inaczej, możliwe jest również zarządzanie i programowanie pracy robota poprzez terminal mobilny. Z drugiej strony Twoja bateria prawdopodobnie będzie jedną z najdłużej działających baterii., zaczyna działać przez 3 nieprzerwane godziny. Na koniec zwróć uwagę, że jest to obecnie jeden z najlepiej sprzedających się modeli i że ogólna opinia użytkowników jest całkiem dobra.

4) Zaco A9s – Zrobotyzowany odkurzacz z kamerą i inteligentną nawigacją PanoView

Mówimy o bardzo kompletnym egzemplarzu i potwierdzają to cechy, które oferuje. Inteligentna nawigacja PanoView umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych skanów, a także kompletne i dokładne czyszczenie w możliwie najkrótszym czasie, ponieważ nie przegapisz ani nie powtórzysz obszarów już przetworzonych. Z drugiej strony nie możesz się martwić o ładowanie robota, ponieważ dba o to, a nawet pamięta pozycję, w której go zostawił (ma na celu kontynuowanie sprzątania bez powtarzania obszarów). Inne z najbardziej wyjątkowych zalet tego produktu to: zawiera pomoc głosową, dzięki czemu wiesz, co robot robi w danym momencie lub jeśli wymaga uwagi, przedstawia system czyszczenia cyclonepower trzeciej generacji, jest kompatybilny z Alexai integruje kamerę z wizją 360º.

5) Ecovacs Deebot OZMO 950 – okaz z bardzo dobrymi opiniami na Amazon

Celem każdego robota czyszczącego jest zapewnienie całkowitego czyszczenia , dlatego ten preparat Ecovacs zamiata, odkurza i szoruje za jednym razem (dzięki technologii OZMO). Podobnie jest to jeden z robotów sprzątających z najlepszym systemem mapowania dzięki technologii nawigacji laserowej Smart Navi 3.0 oraz opcji edycji mapy domu z aplikacji Ecovacs, którą pobierzesz na smartfona. Z aplikacji możesz narysować różne strefy czyszczenia, obszary priorytetowe lub inne systematyczne sposoby. Na koniec powinniśmy jeszcze raz podkreślić technologię OZMO, która umożliwia jednoczesne odkurzanie i mycie (regulując przepływ wody wybrany z aplikacji).

6) IKOHS NETBOT S15 – Czy to obecnie najlepszy jakościowo-cenowy robot odkurzający?

Robot odkurzający NETBOT S15 marki IKOHS plasuje się w TOP sprzedaży , a opinie, które otrzymuje są bardzo dobre. Przede wszystkim jest w stanie czyścić podłogi, parkiet czy dywany z krótkim włosiem, a jego konstrukcja pozwala bez problemu wyczyścić wiele zakamarków domu. Jako mocne strony możemy dodać, że jest to model 4 w 1 (zamiatacze, odkurzacze, mopy i szorowania) , jego działaniem można zarządzać ze smartfona lub skojarzyć go z wirtualnymi asystentami, takimi jak Google Home czy Alexa. Wreszcie integruje nawigację Smart GIROSCOPE i technologię NavigationTECH, aby wykrywać przeszkody i schody, a tym samym unikać wszelkiego rodzaju wypadków i mapować każdy metr kwadratowy domu.

7) Rowenta Smart Force Essential Aqua RR6971WH – słynny robot sprzątający, który odkurza i mopuje

Ta sekcja dotyczy robota odkurzającego, który słynie z funkcji szorowania i jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów. Podobnie, zawiera trzy tryby czyszczenia, aby dostosować się do każdego obszaru, w tym jeden do pielęgnacji krawędzi (gdzie gromadzi się najtrudniejszy do usunięcia brud). Z drugiej strony jest to model programowalny, dzięki któremu możesz posprzątać dom, kiedy chcesz (nawet jeśli nie ma Cię w domu). Na koniec zwróć uwagę, że bateria jest jedną z najdłuższych w swoim zasięgu , osiągając 150 minut.

8) Zigma  Spark980 – nowość z aplikacją, pilotem i Alexą w dobrej cenie

Jest to model mało znany, ale zawiera innowacyjne funkcje , które zwykle znajdują się w modelach należących do wyższych zakresów. Przede wszystkim należy zauważyć, że zawiera funkcję czyszczenia 4 w 1, aby spełnić Twoje potrzeby, jeśli chodzi o wydajne sprzątanie, ma połączenie Wi-Fi i jest kompatybilny z Alexą. Z drugiej strony ma więcej niż akceptowalną zdolność ssania i działa na twardych podłogach i dywanach. Jeśli chodzi o pracę, wykorzystuje zaawansowaną technologię mapowania i pozwala ograniczać strefy z samej aplikacji.

9) Proscenic M7 Pro – Potężny robot odkurzający o dużej mocy ssania (2700 Pa)

Jeśli szukasz robota odkurzającego o dużej mocy ssania , Proscenic M7 Pro jest opcją, którą warto wziąć pod uwagę. Zawiera wspaniałe funkcje, takie jak: aplikacja kompatybilna z systemami Android i IOS «Proscenic Home», zdalne sterowanie umożliwiające korzystanie z niej z dowolnego miejsca lub połączenie z wirtualnymi asystentami, takimi jak Alexa. Oprócz powyższego pozwala tworzyć różne mapy z aplikacji i możliwe jest zdefiniowanie różnych obszarów zastrzeżonych. Oprócz wszystkich powyższych funkcji, ma dobrą zdolność szorowania i zawiera elektryczny zbiornik na wodę, który równomiernie filtruje (bez zamoczenia podłogi i utrzymywania tkaniny zawsze w tej samej wilgotności).

10) Taurus Mini Striker – Podstawowy, tani i prosty model hiszpańskiego producenta 

Taurus jest dobrze znaną marką w branży AGD i małego AGD, a nawet jeśli o tym nie wiedzieliście, ma też roboty sprzątające, takie jak ten. Z drugiej strony wyróżnia się charakterystycznym czerwonym wzorem i jest jednym z najtańszych, jakie można znaleźć. Oprócz powyższego, oferuje 75 minut autonomii (ze wskaźnikiem stanu baterii), funkcję mopa i trzy czujniki zapobiegające upadkom. Na koniec zwróć uwagę, że jeśli szukasz robota sprzątającego do małych domów i nie „drapiesz” nadmiernie kieszeni, ten model może być najbardziej odpowiedni.

Nasze zalecenia dotyczące zakupu najlepszego robota odkurzającego na rynku

W tym miejscu zobaczysz serię zaleceń dotyczących wyboru najlepszego robota sprzątającego, ponownie podkreślając mocne strony niektórych modeli, które już zebraliśmy i dodając kilka innych.

Najlepszy wysokiej klasy robot czyszczący: iRobot Roomba i7+ (i7556)

Robot Roomba i7 jest praktycznie najlepszy pod względem jakości podciśnienia , a jeśli dodać do tego możliwość automatycznego opróżniania zbiornika, to słowa mówią same za siebie. Ponadto wyróżnia się dobrą pracą mapowania, którą wykonuje, oraz świetnymi zdolnościami adaptacyjnymi przy podejmowaniu decyzji, który jest najlepszym sposobem na posprzątanie domu . Podobnie kontroluje, które pokoje są sprzątane, które zostały posprzątane i kiedy, dzięki czemu będzie mieć całkowitą kontrolę nad utrzymaniem podłogi w Twoim domu. Wreszcie technologia Dirt Detect sprawi, że Roomba wykryje, które miejsca są najbardziej zabrudzone i czyści je z większą częstotliwością.

Najlepszy stosunek jakości do ceny robota sprzątającego: RoboRock S6

Na rynku jest to najlepsze, co można dziś znaleźć. Mówimy o modelu, który ma niezliczone mocne strony , od wielu opcji oferowanych przez aplikację Xiaomi „Mi Home APP” (programowanie, planowanie trasy, zmiana trybu sprzątania, stref, zdalne sterowanie…) po inteligentną nawigację laserową jako system mapowania. Podobnie funkcja szorowania, którą zawiera, zasługuje na osobną wzmiankę, będąc jedną z najlepszych obecnie. Na koniec zwróćcie uwagę, że jednym z wyróżników marki Roborock jest jakość-cena jej produktów , dlatego zyskała tak dużą popularność.

Najlepszy robot odkurzający średniej klasy: Proscenic M7 Pro

Ten robot czyszczący pochodzi z zadaszonego i olśnił użytkowników, którzy mu zaufali. Duża liczba sprzedaży wynika z niektórych zaawansowanych funkcji, takich jak system szorowania, mapowanie czy połączenie z Alexą . Również obsługa tego modelu jest dość prosta i intuicyjna, a dzięki aplikacji możesz go uruchomić gdziekolwiek jesteś. Na koniec, aby jeszcze raz podkreślić jego dużą siłę ssania i to, że chociaż nie należy do uznanej marki, ma świetny stosunek jakości do ceny.

Najlepszy tani odkurzacz robota: IKOHS NETBOT S15

Robot czyszczący NETBOT S15 co prawda nie należy do znanej marki w branży, ale ma szereg funkcji, których nie można zazdrościć innym modelom znanych firm . Na początek jest to robot odkurzający, który posiada połączenie WiFi w celu przeprowadzenia słynnego pilota i uruchomienia go z dowolnego miejsca na świecie, a dodatkowo jest kompatybilny z wirtualnymi asystentami Alexa lub Google Home . Jakby powyższe nie wydawało się dużo, jest to prototyp 4 w 1 i zamiata, odkurza, mopuje i szoruje . Na koniec zwróć uwagę, że mamy bardziej szczegółową recenzję dotyczącą Netbota S15 .

Najbardziej kompletny robot odkurzający: Cecotec Conga Series 5090

Jeśli szukasz najbardziej zaawansowanych funkcji na rynku, firma Cecotec ułatwi Ci to. Przede wszystkim należy zauważyć, że charakteryzuje się dużą mocą ssania (8000 Pa) oraz integruje technologię programowalnego mapowania i zdalnego sterowania , aby osiągnąć najbardziej wydajną pracę. Wśród innych niezwykłych zalet, ten produkt automatycznie powraca do bazy ładującej (unika wyczerpania baterii) i uruchamia się ponownie w tym samym punkcie, w którym został przerwany. Podobnie inteligentna nawigacja pozwala uniknąć kolizji, upadków i przeszkód, a podczas sprzątania wybiera najszybsze i najbardziej efektywne trasy. Jak mogłoby być inaczej, stał się robotem odkurzającym kompatybilnym z Alexą i Asystentem Google a dzięki temu będziesz mógł korzystać z jego funkcji automatyki domowej wydając instrukcje własnymi słowami.

Jakie są najlepiej sprzedające się roboty sprzątające na Amazon?

Amazon jest jednym z największych dystrybutorów tych produktów, więc wykorzystamy jego metrykę, aby dowiedzieć się, który jest najlepiej sprzedającym się robotem odkurzającym.

Często zadawane pytania przed zakupem robota odkurzającego

Jeśli nigdy nie miałeś robota odkurzającego, to normalne, że masz kilka pytań, więc niektóre z nich rozwiążemy w tej sekcji.

Co to jest odkurzacz robota?

Robot odkurzający  to źródło komfortu i dobrego samopoczucia,  którego celem jest utrzymanie domu w czystości już po uruchomieniu jego pracy.

Produkty te mogą być wyposażone w więcej lub mniej funkcji, na przykład najbardziej tradycyjny model działa tylko w jednym kierunku (bez możliwości zrozumienia jego działania). Jednak dodana sztuczna inteligencja przyczynia się do zwielokrotnienia gry, którą od nich otrzymasz. Inne funkcjonalności wynikają z inteligencji, takie jak programowalne mapowanie, zdalne sterowanie, czujniki przeciwwypadkowe, nawigacja panoramiczna, sterowanie głosowe.

Wiele prototypów to roboty odkurzające z obsługą Wi-Fi, które są wyposażone w unikalną funkcję, która polega na tym, że będziesz mógł zarządzać ich działaniem spoza domu za pomocą dowolnego smartfona .

Najlepszy robot odkurzający 2021

Jak czyści odkurzacz robota? Czy zapewnia całkowite oczyszczenie?

Jak sama nazwa wskazuje, główną i oryginalną funkcją tych produktów jest zasysanie brudu znajdującego się na podłodze. Jednak coraz częściej obejmują one więcej trybów sprzątania , a funkcje, takie jak zamiatanie lub mycie, są na porządku dziennym. Ponadto wzrasta również jakość ssania, odsysając małe cząsteczki kurzu lub przejeżdżając po dywanach.

Czy odkurzacze robota są programowalne?

W wielu robotach czasy i obszary sprzątania można zaprogramować za pomocą pilota, automatycznych przycisków, które zawierają, a obecnie za pomocą smartfona.  Kiedy nadejdzie czas, robot uruchomi się i przystąpi do czyszczenia podłogi w domu, podczas gdy ty będziesz robić inne rzeczy.

Co się stanie, jeśli w moim domu pojawią się przeszkody lub nierówności?

Z drugiej strony większość obecnych kopii zawiera czujniki, które pozwalają im pracować pod sofą, łóżkami, wokół mebli, a nawet przez przeszkody . Ponadto zapobiegają wypadkom, unikając schodów i kolizji.

Czy istnieje wiele różnic między różnymi robotami czyszczącymi dostępnymi na rynku?

Należy pamiętać, że cechy, takie jak różne tryby czyszczenia (twarde podłogi, parkiet, dywany, kurz, szorowanie…) , konstrukcja, żywotność baterii lub hałas podczas pracy, są nieodłącznymi cechami danego modelu . Im lepszy robot odkurzający, tym więcej i lepszych funkcji będzie zawierał.

Czy można znaleźć model outdoorowy?

Zwykle te systemy czyszczące są przeznaczone do wnętrz. Jeśli szukasz modeli na zewnątrz, lepiej napisz w dowolnej wyszukiwarce „odkurzacz robota na zewnątrz” lub „odkurzacz robota na taras” i poszukaj na ich temat zewnętrznej rekomendacji, ponieważ na tej stronie nie mamy zbierać zewnętrzne prototypy.

Najlepszy stosunek jakości do ceny odkurzacza robota

Do czego służy robot odkurzający z WiFi?

Jak możesz sobie wyobrazić, jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji jest pilot . Z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze możesz obsługiwać swój inteligentny odkurzacz z terminala mobilnego. Jeśli podróżujesz, masz możliwość zaplanowania godzin sprzątania podłogi przed przyjazdem, dzięki czemu znajdziesz lśniący czysty dom.

Czy w robotach odkurzających można sterować głosem?

Jeśli dostaniesz robota odkurzającego automatykę domową i podłączysz go do wirtualnego asystenta, będzie on posłuszny Twoim własnym słowom i nie będziesz musiał kiwnąć palcem, by posprzątać podłogę swojego domu. Na przykład, jeśli skojarzysz go z jednym z inteligentnych głośników Amazon, wystarczy powiedzieć „Alexa, posprzątaj podłogę”.

Jakie są umiejętności IFTTT?

Istnieją prototypy obsługujące umiejętności IFTTT (skrót od „If This Then That”). Aplikacje te umożliwiają tworzenie scenariuszy warunkowych. Przykładem tego jest skonfigurowanie robota tak, aby zaraz po zamknięciu drzwi domu zaczął działać.

Jaki odkurzacz robota kupić?

Robot sprzątający zaoszczędzi czas na sprzątaniu i sprawi, że Twoja podłoga będzie lśnić. Jednak to normalne, że nie wiesz, który z nich wybrać . Z tego powodu w tym porównaniu zebraliśmy modele najważniejszych marek wraz z ich głównymi funkcjami.

Jak zapewne zauważyłeś, na rynku jest niezliczona ilość marek i kopii, więc decyzja może być skomplikowana. Dlatego wybór musi być zawsze oparty na Twoich potrzebach, preferencjach i budżecie .

Przejdź do pytania za milion dolarów… Jaki jest robot sprzątający najlepszej jakości do ceny? Teraz odpowiedź jest taka, że ​​to zależy i, jak powiedzieliśmy, jest to osobisty wybór . W poniższej sekcji krótko podsumowujemy, jakie mogą być najważniejsze aspekty tej decyzji.

Wskazówki i zalecenia przed wyborem najlepszego robota odkurzającego

Przed zakupem robota odkurzającego zaleca się, aby jasno określić okoliczności, które zwykle warunkują ten wybór.

  • Charakterystyka Twojego domu: po pierwsze, nie byłoby złym pomysłem sprawdzenie cech Twojego domu, takich jak rodzaj podłogi, ewentualne przeszkody, dywany, schody itp. Ten czynnik jest jednym z najważniejszych przy wyborze. Przykładem tego jest to, że jeśli masz w domu zwierzęta, istnieją modele wyspecjalizowane w pochłanianiu „sierści” zwierząt.
  • Design: nie mniej ważne są projekty, które prezentują te produkty. Zwykle mają podobne wykończenia i rozmiary. Mimo to przy wyborze odgrywa rolę więcej czynników, takich jak kolor lub materiały, z których się składa.
  • Żywotność baterii : Logicznie rzecz biorąc, istnieją na rynku modele, które mają większą autonomię niż inne. W zależności od wymiarów domu będziesz potrzebować modelu o większej żywotności baterii niż inny.
  • Najlepsze odkurzacze robotów 2021Tryby sprzątania — Istnieje kilka sposobów na uruchomienie robota czyszczącego. Najpopularniejszy jest tryb automatyczny, który polega na naciśnięciu przycisku start, aby robot mógł swobodnie wykonywać swoją pracę. Z drugiej strony istnieją inne, takie jak tryb programowalny lub tryb mający na celu ustanowienie stałej strefy czyszczenia.
  • Technologia : niektóre są bardziej kompletne i technologiczne niż inne . Oprócz jakości istnieje wiele funkcji, które poprawiają doskonałość Twojej pracy, takich jak kamera panoramiczna, inteligentna nawigacja czy sterowanie głosowe.
  • Połączenie Wi -Fi : wraz z poprzednim punktem znajdujemy możliwość powiązania go z siecią Wi-Fi. Ta funkcja pozwoli Ci połączyć robota ze smartfonem za pomocą aplikacji lub sterowania głosowego.
  • Funkcja szorowania: niektóre prototypy obiecują dokładniejsze czyszczenie niż inne. Z tego powodu możesz zdecydować się na odkurzacz robota, który zamiata i mopuje, lub mniej kompletny, który tylko odkurza (logicznie pierwszy jest zwykle droższy).
  • Mapowanie — większość obecnych robotów czyszczących zawiera tę funkcję. Polega ona na tym, że robot automatycznie tworzy mapę Twojego domu i zapisuje ją w aplikacji.W ramach mapowania musi być jasne, ile map pozwala na przechowywanie (jeśli jest to dupleks, konieczne jest, aby mógł przechowywać więcej niż jeden), jeśli pozwala na inteligentne zarządzanie pokojami…
  • Cena: kolejnym z wielu czynników, które wpłyną na Twój wybór, są pieniądze, które jesteś w stanie zapłacić Jeśli nadal nie masz doświadczenia, lepiej zdecydować się na tańszy odkurzacz robota, spróbuj sprawdzić, czy naprawdę go potrzebujesz. Podobnie, jak widzieliście, można znaleźć tanie roboty sprzątające lub w sprzedaży, które w niektórych przypadkach nie mają czego zazdrościć innym wyższym zakresom.

Wniosek: najlepszy stosunek jakości do ceny robota odkurzającego będzie ten, który wybierzesz

Jak zauważyłeś w tym porównaniu, większość robotów do czyszczenia podłóg oferuje podobne korzyści, ale jednocześnie bardzo różne. Zastosowana technologia lub włączenie zaawansowanych funkcjonalności ma duży wpływ na cenę modeli. Twój wybór powinien się różnić w zależności od funkcji, których naprawdę potrzebujesz.

Jeśli nadal nie wiesz, który odkurzacz robota wybrać, zalecamy poszerzenie informacji i porównanie jak największej liczby modeli. Amazon to portal, na którym znajdziesz niekończące się automatyczne odkurzacze, opinie różnych kupujących i wiele ofert (zawiera nieskończoną ilość informacji, by poszerzyć swoją wiedzę).

Mamy nadzieję, że to porównanie było dla Ciebie bardzo pomocne i że znajdziesz robota odkurzającego o najlepszej jakości i cenie i będziesz cieszyć się naprawdę kompletnym i wydajnym czyszczeniem.

Jeśli nadal nie wiesz, jakiego robota sprzątającego wybrać, na naszej stronie znajdziesz bardziej szczegółowe porównania

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat różnych typów i najlepszych marek robotów odkurzających , zbieramy bardziej szczegółowe recenzje.